X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil gratulacje kochana:* w końcu jesteście razem:* zdrówka dla Was

    Basia dużo dużo zdrówka dla Filioka, dzielny chłopczyk dacie ze wszystkim radę:* będzie dobrze. Sto lat szkrabie
    U nas problemy z brzuszkiem które zostały nam ze szpitala . W szpitalu był na nan ale też nie chciał sam kupek robić. A jak robił to rzadko albo po rurkach bądź czopku i w domu to samo . Nawet patyczki mu nie pomagają zbytnio A sam nie robił w ogóle.
    Tak się męczy tak się spina A kupki nie ma. Zmieniamy mu mleko z nenatalu bo chyba jest za ciężkie to mleko i wczoraj pierwszy raz miał hipp combiotik i trochę lepiej było mniej się spinal ale miał bardzo gazy, kupki brak. Nie wiem już co mamy zrobić:( w szpitalu miał nan i też były problemy.
    Ale poza tym jest tak cudowny i kochany . Grzeczny ale meczu się A mi serce pęka. Cieszę się że już jesteśmy w komplecie.
    Może któraś z Was pomoże co mamy zrobić? Bierze żelazo pewnego czasu pewnie to ez ma wpływ dodatkowy na to.

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu sto lat dla synka!!! Dobrze, że już wiecie na czym stoicie, dostaniecie leczenie, synek będzie drobny, ale sprawny intelektualnie, a to też ważne ;*

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu 100 lat dla Filipka 😍😍😍😍😍😍😍😍zwlaszcza duzo zdrowia i radosci :)
    No i dobrze,ze juz macie diagnoze bo wiecie co dalej robic :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia powodzenia ❤

  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam zazdroszczę że już jesteście po tej drugiej stronie. Mi ten stres od początku wkoncu wyjdzie bokiem. Nie potrafię się nie bać. A z każdym dniem jest co raz więcej lęku 😖😖😖 mam w głowie ciągle myśl, że nie da się być zdrowym skoro problemy zaczęły się już od 20 tygodnia😟 Basiu tak myślałam o silverze jak zaczęłaś pisać o chorobach których i tak nie da się wykryć w mikromacierzach i też się nad tym głęboko zastanawiam, że to może to. I może głupio to zabrzmi ale licytuje się z losem jakie choroby genetyczne są spoko a które nie...i spośród tych ktore powodują taka hipotrofie to ta wydaje mi się najlepsza opcja 😰 naczytalam się przesadnie różnych publikacji na temat cornelia de Lange i teraz mam obsesję że to na pewno to. Tak jak mówię już mozg mi odmawia posłuszeństwa..u mnie póki co głowa na 34 tc ciałko i nogi 31 tc. No i 34 tc ciąży więc niedługo się zapuszkuje do szpitala żeby tam już totalnie stracić zmysły.🙈🙈🙈🙈

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizaa naprawde 34tc to już sporo. Uwierz. Ja trafiłam do szpitala w 23tc. To był dramat... a może nie trafisz póki jeszcze Cie nie dali...
    I kochana nie czytaj.. ja też niepotrzebnie wyszukiwałam nie wiadomo co i sie denerwowałam niepotrzebnie. Bo okazało się zupełnie co innego niż ja wyszukiwałam....
    Ja już nic nie zmienię, wiem co jest i musimy z tym żyć. Wierzę że wszystko będzie dobrze.
    U Ciebie nie sądzę że to co u nas bo macie wagę znacznie lepszą.
    Zobaczysz ze wszystko będzie dobrze i na strachu sie skończy:*
    Nasz Cud nie pomogę co do brzuszka bo u nas było wręcz na odwrót kup za dużo... a też miał podawane żelazo... może inne dziewczyny pomogą.

    inessa lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizaa A ile waży maluch?

    inessa lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Basiu polubilam za to nie czytanie netu bo to jednak bardzo doluje.
    Tez chcialam zapytac ile wazy maluszek Elizy?
    U nas wiedzielismy o hipotrofii juz ok 17-18 tc do tego czasu w obu ciazach z hipo dzieci byly wieksze o tydzien a potem nagle zatrztmanie na koniec zwolnienie nawet o 4/5 tyg.
    Nam np.nikt nie zalecal zadnych dodatkowych badan profesor uznal,ze taka moja uroda iz rodze male dzieci no i mpje choroby mogly choc nie musialy miec wplyw na hipotrofie u 2 dzieci.

    Nasz Cud a moze podpytaj o zmiane zelaza czasem probkemy z brzuszkiem dzieci wlasnie maja przez nie.
    Druga rzecz to duzo kladz Go na brzuszku wtedy latwiej sie odgazuje. Moja corka miala i biegunki i zaparcia zreszta do teraz ciezko ida jej kupki :( okazalo sie niedawno,ze ma b.lekkie ale jednak wzmoz9ne napiecie miesniowe w obrebie miednicy bylam raz na razie u fizjoterapeuty i jest lepiej na szczescie nie ma w innych miejscach wzmozonego napiecia co potwierdza wcxesniejsze badania.
    A my po rozmowie z neonatologiem podaealismy do zelaza cebion wit.C aby lepiej sie wchlanialo i kupki byly nawet za duzo i luzne. Za to my walczylismy b.dlugo z kolkami u obojga dzieci wg lekarzy byla to wina niefojrzalwgo ukladu pokarmowego. A i mielismy nieprzekarmiac dziecka bo wtedy brzuszrk nie nadaza z trawieniem.
    No ale tak to u nas wygladalo moze warto jeszcze pediatre podpytac.
    Pozdrawiam cieplo !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2020, 08:56

  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w poradni hipotrofi i tam zaczęła mierzyć jakaś studentka co pierwszy raz mierzyła w takim tygodniu zaawansowanym.. i mi wyliczyła na 1500 niektóre pomiary były mniejsze niż z lipca 🙈 wkur***się na maxa bo nie było nad nią żadnej kontroli i poszłam najpierw do prowadzącego a potem jeszcze dodatkowo do faceta który ma doświadczenie w badaniach usg. U jednego wyszło 1800 coś a u drugiego 1900 coś ale wiadomo zawsze margines błędu 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza najlepiej jednak aby mierzyl jeden lekarz prowadzacy bo potem tylko stres.
    A druga sprawa kto w takiej poradni pozwala mierzyc samej studentce wrwrwr przeciez to wielki stres dla mam a co dopiero jak takie rozbieznosci wychodzą.
    A dokladnie w ktorym jestes tygodniu i dniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2020, 10:47

  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja rozumiem że ktoś też się musi nauczyć ale to było słabe, że ktoś nieporadnie to robił mega długo i przepływy nawet nagle maciczne mi zajebiste wyszły... Gdzie od 20tc mam już je z oporem..także ostatni raz się tam zjawiłam. Obecnie 35. We wtorek kolejna kontrola u prowadzącego i już ponoć skierowanie mam dostać. 🤯

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam u Was?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, spoźnione zyczenia urodzinowe dla Filipka. Przykro mi, ze Filipek ma jakikolwiek zespol i wiadomo, ze liczylas jak kazda mama na to, zeby byl zupelnie zdrowy. Dobrze ze ten zespol jest w nieznacznym stopniu i dzieki lekom bedzie mogl osiagnac wyzszy wzrost, a najwazniejsze ze bedzie sie normalnie rozwijal intelektualnie. Bo to jest wg mnie najgorsze, uposledzenie umyslowe...Niech sie Filipek dobrze chowa, otoczony opieka i miloscia rodzicow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 20:47

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocilismy z wakacji wczoraj w nocy. Fajnie bylo, choc podroz do byla straszna bo i maly i starszak zwymiotowali. Z postojami wlacznie jechalismy prawie 10 godzin. Moj brat mnie nastraszyl bieszczadzkimi niedzwiedziami i normalnie uwierzylam ze jakis stanie na naszej drodze, zwlaszczw ze na szlakach byly tabliczki „uwaga niedzwiedzie” :) Powrot byl lepszy no tak ustawilismy jazde ze jechalismy wtedy kiedy maly spal, a ze byl zmeczony to mial 2 drzemki po 2,5 godziny, z 1,5 jechal nie spiac, ale rozbite na raty. Mielismy super miejscowke, miesiac wczesniej ten budynek zostal wykonczony i przed nami byla tylko jedna rodzina w tym apartamencie. Byly 4 apartamenty na fajny budynek w formie nowoczesnej stodoly. Nad nami mieszkali znajomi, a po drugiej stronie jakas para ktorej non stop nie bylo i jeszcze jedna rodzina, ktora wychodzila zawsze rano a wracala wieczorem. Takze bylo dosc bezpiecznie jesli chodzi o epidemie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety oprocz fajnych wakacji, po powrocie napadly mnie tez leki o zdrowie malego. Dosyc czesto ostatnimi czasy zdarza mu sie zwymiotowac. Poza tym raz mial taki rozowo- pomaranczowy pot na poscieli tam gdzie lezala jego glowa. Przeczytalam ze te objawy moga sugerowac uszkodzenie watroby i zeby spedzic te wakacje wesolo i na luzie musialam wyprzec te informacje ze swiadomosci.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal problem z kupkami no ale pomagamy mu i wczoraj nawet sam raz zrobił.
    Byliśmy u pediatry mówiła to samo co w szpitalu że musi nam dojrzeć.
    To ze jest wcześniakiem jest na sztucznym mleku problemy i właśnie ze bierze żelazo kumuluje i stąd te problemy. Ale mam nadzieję że nam się to ustabilizuje
    Zauważyłam że jest trochę niespokojny gdy śpi. Skierwczy i rusza dużo rączkami i nóżkami (nie wiem jak to inaczej ująć) po prostu niespokojnie śpi. To mnie martwi trochę.
    Byliśmy u fizjo musimy pilnować go bo ma trochę asymetria i musimy zawracać uwagę zeby na lewą go kłaść . Bo on bardziej na prawa . I że do 6tyg życia musimy obserwować bo bardziej próbuje nóżki niż je podkurcza jak to noworodek
    Ale ogólnie jest dobrze. W poniedziałek ważył nam 2840 także jak na moje stresy że nie chciał nam jest w domu na początku to przyrost i tak ładny bo ponad 200g

    Misiabella lubi tę wiadomość

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane 😍
    Co u Was slychac?
    Jak Maluszki?
    Pozdrawiam i pamietam 😍😍😍

    Evli lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 września 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rozpoczęliśmy starania od 2 malucha, ale właśnie dziś dostałam okres. :/ W tym cyklu się nie udało. :/

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia to oby ten nowy cykl byl b.owocny 😍😍😍

  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 9 września 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 września przyszła na świat moja córka Ola. Porod siłami natury przez 9 h i skończyło się cesarka że względu na spadki tętna. Waga 2180, 48 cm i 10 punktów. Miałyśmy już wyjść ale troszkę musimy się ponaswietlac bo żółtaczka nam wyskoczyła. Co za ulga że już jest po tej stronie😌😌😌😌

    inessa, Evli, Misiabella lubią tę wiadomość

‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ