X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 lipca 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziwne że nie rozszerzyli diagnostyki i Cię nie poinformowali o mikromacierzach 🙄 no nic teraz już po ptakach..
    Choc z drugiej strony mi zrobili a i tak straszyli mnie całą ciąże, w genetyce można szukać latami 😔
    Rozumiem że jest Ci ciężko ale popatrz na usg nic nie znaleźli, wiec możliwe że to wina tylko łożyska, jak u mnie. Trzymaj się! :*

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 lipca 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mikromacierz robili po urodzeniu Filipa, wczesniej tez miałam w 17tc ciąży zwykłą amniopunkcje. Mimo że mikromacierz też nic nie wykazał to dalej podejrzenie wady genetycznej. U nas podejrzewają taki zespół który może nie wyjść w żadnym badaniu i będzie stwierdzony tylko ma podstawie cech charakterystycznych... także z tymi badaniami to różnie niby robią żeby mieć pewność i żeby mama byla spokojniejsza, a jak już jest wynik to mówią że dobrze ale że to nie daje 100% pewności... przynajmniej tak było w moim przypadku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2020, 22:56

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 lipca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizaaa trzymam kciuki za Was:*

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 lipca 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kochana a Ty już co raz bliżej by powitać swoją księżniczkę na świecie :) jak to zleciało!!! Stresik już pewnie jest??? Imię wybrane dla malutkiej? :*:*:*

    Elizaa8 lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Evli kochana a Ty już co raz bliżej by powitać swoją księżniczkę na świecie :) jak to zleciało!!! Stresik już pewnie jest??? Imię wybrane dla malutkiej? :*:*:*

    Basia stres jest od początku i im dalej tym większy 😶 na szczęście tym razem wszystko ok, aż dziwnie na każdej wizycie słyszeć dobre wieści ☺️ Jedynie co do porodu to dalej nic nie wiem..dziś na wizycie miała już głowę w dole wiec mogę próbować sn..tyle że tutaj liczą aż 41 tyg i psychicznie to ja nie wytrzymam tyle, wywołać ze względu na niedawną cesarkę nie można, bo za duże obciążenie dla macicy..cesarki na żądanie też nie chce, wiec nie wiem jak to będzie 🤷‍♀️ Najlepiej jakby mała sama zdecydowała się wyjść za miesiąc, byłoby idealnie 🙂 będzie Nina ☺️

    inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo się cieszę wszystko dobrze:* wierzę że zostanie Ci teraz wynagrodzone wszystko co przeszłaś:*
    Co do strachu wcale się nie dziwię. Gdybym jab teraz była w kolejnej ciąży to nie wiem czy bym nie zwariowała...
    Cały czas trzymam kciuki żeby wszystko u Was było dobrze! Nina- piękne imię:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 17:44

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizaa dziś miałaś kontrole, wszystko w porządku?

    Nasz Cud tuliliscie się z Kubusiem wczoraj?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 8 lipca 2020, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizaa, wyobrazam sobie, jak Ci ciezko. Ale waga nie jest jakas zla. Tak samo roznice miedzy glowka a reszta. Kiedys twierdzono ze dopiero 4 tyg roznicy w wielkosci moze budzic niepokoj, 3 tyg dawalo powod do uwazniejszej obserwacji, a mniejszymi nie kazali sie przejmowac. Mi od poczatku ciazy lekarka polecala acard, a po podejrzeniu hipotrofii progilaktycznie zalecili heparyne, czasem sie zastanawiam, czy te specyfiki jednak sa takie bezpieczne, zwlaszcza jak u mnie nie bylo jakis wskazan popartych badaniami. Evli, no juz tak niewiele Ci zostalo. Pamietam jak tuz przed 34 tc wyszlam ze szpitala a potem bardzo mi szybko uciekal czas ;) Inessa, jak starania? Co u Was?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 8 lipca 2020, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pazdzierniku mamy miec wizyte w poradni genetycznej w zwiazku z tymi podwyzszonymi kwasami zolciowymi. Czekamy juz rok i boje sie ze przez ten cholerny covid znow utrudnia wizyty u specjalistow. Maly mi sie rozgadal i milo sie go slucha :) Ma slodki glosik. Mowi juz takie wyrazy jak arbuz, samolot, kot, nasladuje dzwieki jakie wydaja zwierzatka i ciagle powtarza cio to? Ostatnio nawet wow powtorzyl po starszym bracie :)

    Evli, beates, inessa lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 9 lipca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella duży już ten Twój synek 😊 oby nic nie przeszkodziło Wam w konsultacji.

    Co do heparyny bez wskazań to mam mieszane uczucia. Mi po l porodzie robili badania na trombofilie i wyszło mi wskazanie do heparyny. Z tym że niedawno przebyta ciąża mogła wpłynąć na wynik i kazali mi powtórzyć po 3 mc i po tych 3 mc już wyniki wyszły dobre. Wiec heparyny nie dostałam, jedynie aspirynę.
    Kiedyś tu na forum czytałam wypowiedz dziewczyny która miała przypisaną heparynę bez wskazań „od tak, może pomoże” i źle się skończyło dla jej maluszka, miał liczne wylewy ..także przestraszyła mnie ta historia ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Czytam co u Was ale nie pisze bo najczesciej dzieci mi przeszkadzaja :) lub nie mam o czym. U nas nic nowego. staramy sie na luzie co ma byc to bedzie.
    Dzieci fajnie sie rozwijaja mimo roznych problemow zdrowotnych. Gabrys ma zajecia terapeutyczne raz w tygodniu w przedszkoku (w grupie jest 5 dzieci).
    Tak walczymy z alergia AZS u bojga i astma u Gabrysia. Udalo nam sie w koncu dostac do alergolog zlecila Janci badania i od nich zalezy czy bedzie musuala miec dalsza diagnostyke w szpitalu. Niestety znow oboje budxa sie w nocy a juz bylo spokojnie i spali ladnie ja przez to chodze jak zoombie i schudlam kolejne kilogramy. Ale ciesze sie z postepow Gabrysia w mowie i radzenie sobie z emocjami :) no i jezdzi na rowerze z 2 kolami :) Jancia tez b.duzo mowi czasem az za duzo hahaha
    Kochane b.sie ciesze Waszymi radosciami :)
    Nasz Cud mam nadzieje,ze u Was wszystko dobrze <3
    Evli b.sie Wami ciesze i imie sliczne (my czesto tak mowimy do corki taki skrot hyhy)
    Misiabella oby Wam nie odwolali wizyty ! No i super,ze synek ladnie sie rozwija :)
    Basiu co tam u Was ruszyla dalsza diagnostyka? Ciesze sie,ze Maluch powoli ale przybiera :)
    Elizaa co u Was?
    Oj nie wymienie Was wszystkich ale pamietam i wspieram kazda z Was i Wasze Maluchy <3 <3 <3

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 10 lipca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaszCud Co u Was słychać?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 11 lipca 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dobrze . Kubuś rośnie , dziś waga 1390g. Ma mieć we wtorek powtarzane badanie gospodarki fosforanów. Bo miał niedobór. Mam nadzieję że już będzie dobrze. Czekamy na usg pachwinek bo niestety jest przepuklina pachwinowa obustronna. Ale staram się o tym tak nie myśleć narazie mimo że wiem że będzie musiał mieć pewnie operowane. Korzystałam z ostatnich 3 dni bycia z nim. Mieliśmy całe 3 dni dla siebie przytulania . Jest cudowny i taki kochany. Dzielny skarb. Jadł już ze strzykawki i super mu poszło w końcu posmakowal co je :) jest już od kilku dni bez cpapu ale ma wpuszczone trochę tlenu. Dziś panie położne go ubraly ale musimy przynieść ubranka swoje. Wolę nawet żeby miał.wszystko swoje . Ale kompletnie nie wiem skąd grać takie małe rozmiary. U nas stacjonaralnie mały wybór. W poniedziałek kolejnytest i za kilka dni znowu będziemy razem. Czekam jak na zbawienie żeby przeszedł do łóżeczka ale panie mówią że od 1500 conjamniej. Także czekamy. I na butelkę też musimy poczekać bo nie chcą go bardzo obciążac. Chcoiaz smoka ładnie próbował ssać więc mam nadzieję że butlę też da radę.

    inessa lubi tę wiadomość

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 lipca 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana spróbuj online poszukać, wydaje mi się, że rozmiar 44 był w HM i Newbie

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 12 lipca 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści NaszCud!!! Z waga się rozpedził :) miło czytać:)
    Ja kupowałam w Auchan rozmiar 46 a tam rozmiarówka mała. Bo w hm brałam 44 i duże większe od tych 46 w Auchan. Po za tym tam tanio za parę groszy. Bo do szpitala szkoda mi było ciuchów z hm. Zamawialam też takie ciuszki dla wcześniaków na allegro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 10:12

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Cud super :)
    Ja zamawialam przez allegro male ciuszki wpisz dla wczesniakow i polecam juz wlasnie od 44 rozm.bo maluszek pieknie rosnie :)
    Ja tez odkupilam id innych mam na allegro sliczne ubranka mialy bo tych rozmiarow nie da sie zniszczyc.

    Dobrej niedzieli Wszystkim zycze <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia 100 lat dla Adrianny :)
    Duzo zdrowka i wiele milosci :) <3 😍

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 lipca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Nalia 100 lat dla Adrianny :)
    Duzo zdrowka i wiele milosci :) <3 😍
    Dziękuję! ;*

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 lipca 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Misiabella duży już ten Twój synek 😊 oby nic nie przeszkodziło Wam w konsultacji.

    Co do heparyny bez wskazań to mam mieszane uczucia. Mi po l porodzie robili badania na trombofilie i wyszło mi wskazanie do heparyny. Z tym że niedawno przebyta ciąża mogła wpłynąć na wynik i kazali mi powtórzyć po 3 mc i po tych 3 mc już wyniki wyszły dobre. Wiec heparyny nie dostałam, jedynie aspirynę.
    Kiedyś tu na forum czytałam wypowiedz dziewczyny która miała przypisaną heparynę bez wskazań „od tak, może pomoże” i źle się skończyło dla jej maluszka, miał liczne wylewy ..także przestraszyła mnie ta historia ..
    No wlasnie sie zastanawiam, czy te wszystkie srodki nie zaszkodzily mojemu synkowi. Kiedys aspiryna w ciazy byla zabroniona, dzis daje sie ja profilaktycznie, np ze wzgledu na wiek. Heparyna dali bo bylo podejrzenie hipotrofii, mimo ze przeplywy zawsze byly dobre. Waga byla nizsza bo wahala sie miedzy10-14 centyl ale nie tak zla. W szpitalu zmierzyli nas raz na 3 centyl, ale przy wypisie na 50ty i moim tzdaniem dwa razy nietrafiony. Chodzilam na usg do Katarzyny Janilik na Agatowa w Warszawie i wierze tej lekarce, ze mielismy zawsze ten 10 centyl a nie jakies dziwne skoki. Zwlaszcza ze niecaly dzien przed porodem bylam u niej na usg i zmierzyla malego na wage dokladnie w jakiej sie urodzil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 12:56

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 12 lipca 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez zmian dalej 1 centyl i głową ok a reszta w tył. Wyszłam ze szpitala po 2 tyg obserwacji. Przepływy maciczne już na wykończeniu. Dodatkowo łożysko grube dziwne. Cokolwiek to znaczy. Dwa razy były spadki na ktg mimo to wypuścili mnie w celu wykonania mikromacierzy. Wykończe się. Szukam ciągle wad genetycznych z hipotrofia w tle. Tyle się naczytałam że jestem niemal pewna że tam znajdę przyczynę. Nie potrafię się z tym pogodzic. Nie dam rady mieć chorego dziecka jakkolwiek to brzmi...czemu natura do tego doprowadza. Te choroby są straszne...a ja jestem wrakiem człowieka.

‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ