X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 lutego 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Inessa, teraz nie ważyliśmy u lekarza więc dokladnie nie wiem, ale jak staje z nia na wadze to tak kolo 7,5kg.

    Nalia, 10kg to nie jest zle :-) Moja za pol roku to w tym tempie moze 8 przekroczy.

    Misiabella, ładnie sobie Bruno radzi. Z tym mlekiem to mi kazała pediatra odstawiać, ale wiem że jak zmniejszę ilości to zacznie spadać na wadze, bo nie dostarczę jej tyle kcal w stałym. To takie błędne koło :-( Lekarz radzi ją przegłodzić, żeby więcej zjadła, ale ja widzę, że to nie działa. Ile Twój Synek teraz waży?
    On wazy calkiem niezle, bo 9,5 z tym ze jak mial 6 miesiecy to wazyl 8,3 kg, czyli malo przytyl w ciagu 4 miesiecy, no i nie kwapi sie do jedzenia posilkow stalych. Z nim jest taki problem ze on ma refluks, choc nie jakis straszny i moze mu to przejdzie, tak jak starszakowi i pije male porcje a czesto i jak w to wlozyc 3 posilki stale to dla kogos postronnego wyglada to na dziwne, bo przeciez dziecko powinno w tym wieku zjadac 6 posilkow mlecznych i 3 stale, z tym ze tych mlecznych ma byc 5-6 po jakies 180 ml, a moj wypija na raz po 100-120. A no i nazywa sie Jeremi a Bruno ma na drugie, bo w miedzy czasie zmienilismy mu imie jakis czas po zarejestrowaniu go po raz piewrwszy :) Musze zmienic na tym pasku, ale zawsze jest cos wazniejszego do roboty.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 23 lutego 2020, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie wiedziałam Misiabella :-) Ładnie :-) Waga jest ok mimo tych problemów. Teraz już nie będzie takszybko przybierał bo coraz więcej spala.

    inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 26 lutego 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u Was słychać? :) Przyszłe mamusie, jak się czujecie? :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    U mnie w sumie nic nowego. Stresuje się każdego dnia czy napewno wszystko ok.. 10 dni temu miałam usg i jeszcze 3 tygodnie czekania na następne ;) Chciałabym poczuć ruchy by być bardziej spokojna :)
    Jutro odbieram wyniki sekcji Małej 😓 znowu się napłacze 😓 Do tego przeraża mnie wizja metra w związku z wirusem i szpitala ze względu na wspomnienia..heh Jakoś trzeba się trzymać.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    A ja jestem wlasnie po wizycie i na ten czas wszystko dobrze jest ufff maluszkoei juz serduszko bije. Mimo,ze ciaza wysokiego ryzyka i wszystko moze sie zdarzyc mamy byc dobrej mysli. Nastepna wizyta za 2 tygodnie jak bedzie wszystko dobrze to ginka zalozy karte ciazy.

    Evli niedlugo powinnas poczuc juz ruchy wiem,ze one b.uspokajaja.
    A na jutro zycze duzo sil i mocno wspieram <3

    Evli, Ania0306, beates, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa super wiadomość 🥰🥰🥰

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja o Was b.pamietam i wspieram <3
    Sle dla Was buziaki i Maluszkow niech pieknie rosna w gore :) <3

    Ania0306, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 lutego 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, już za niedługo poczujesz ruchy. To faktycznie uspokaja bardzo i pomaga przeczekać do kolejnej wizyty. Powodzenia jutro, życzę dużo siły.

    Inessa, cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze. Super, że maluszek prawidłowo się rozwija i oby tak dalej. Trzymam kciuki!

    U nas mały przełom w jedzeniu. Ostatnio Jula zjada cały słoik jabłuszka więc to już coś bo do tej pory z owoców to tylko soki były, ewentualnie kilka łyżeczek normalnego jabłka startego na tarce.  Poza tym Julcia jest co raz bardziej ruchliwa i co raz lepiej jej idzie z chodzeniem :) .

    Evli, inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 27 lutego 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa__ wrote:
    Obserwuje sobie na instagramie wczesniaczka z 30tc 920g urodzeniowe i ma jakieś 75cm i 7kg waży. To faktycznie jest chudziutki. Tylko oni mają problem z refluksem i mały ma nadwrażliwość jamy ustnej. I bardzo, ale to bardzo ruchliwy jest.

    Beates a odmawia jedzenia? Czy po prostu je i efektów nie widać?

    Co do mleka u Nas juz tylko 1-2 razy dziennie. Na noc 120ml i czasami w nocy 100ml-120ml. Reszta to posiłki stałe. I raz czasami dwa razy dziennie kaszka z owocem. Albo jogurt naturalny z płatkami owsianymi i owocem. Dzisiaj na śniadanie jajecznica, dwie kromki chleba bez skórek pokrojone w kostke i ogórek zielony. Z czego ogórka je, ale wypluwa odgryzione kawałki.

    Ogólnie Mała nie jest fanem jedzenia. Już od dawna jest z tym problem. Każdy posiłek to walka o każdą łyżeczkę. Jednak muszę przyznać,że odkąd je łyżeczką jest stosunkowo trochę lepiej. Trochę łatwiej wcisnąć łyżeczkę do buzi.

    inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 27 lutego 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, Inessa, trzymam kciuki! Musi być dobrze! ;* U nas trwają rozmowy na temat 2 dziecka... wiemy, że na pewno chcemy. :) Nie wiemy tylko jeszcze, kiedy zaczniemy starania. :D

    Evli, inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 lutego 2020, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, cieszę się, że z Waszymi ciążami jest dobrze i będzie dobrze! Jesteśmy z Wami myślami i mocno tulimy :-)

    Evli, trzymaj się! To będzie już ostatni taki płacz. Pamiętaj, że Ty zrobiłaś wszystko co mogłaś zrobić, a nawet dużo więcej <3

    Nalia, to ja trzymam kciuki, żeby wyszło wtedy kiedy sobie zaplanujecie :-D

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli pamietam mam nadzieje,ze sie trzymasz?!
    I jak podroz metrem?
    Pamietam <3

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 lutego 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa jednak mąż wrócił wcześniej z pracy i pojechaliśmy samochodem żeby ominąć skupiska ludzi.
    Ogarnę myśli i napisze w pamiętniku co się dowiedziałam..

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 lutego 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, zyczę, zebys sie uporala, ze stratą, choc rozumiem, jakie to musi byc trudne...

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musieliscie byc z mezem bardzo dzielni, byliscie najlepszymi rodzicami dla Waszej coreczki, jacy mogli sie jej trafic..,Mam nadzieje, ze nie weszlam tam jak intruz i nie masz mi tego za zle, nie zapraszalas mnie tam ale przeczytalam Twoj pamietnik Evli. Smierc Waszej coreczki to cos ogromnie niesprawiedliwego, bardzo mi przykro ze nie miala szans przezyc :( Tym bardziej trzymam kciuki za kolejna ciaze. Wierze, ze teraz nic juz zlego Was nie spotka i tego Wam zycze.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, ciesze sie, ze bije serduszko. Niech maluch rosnie zdrowo.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 lutego 2020, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, Ona na zawsze będzie z Wami i będzie Was wspierać. Całym sercem życzę żeby wszystko układało się tak jak sobie wymarzycie <3

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 lutego 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - przeczytalam i płacze. To bardzo smutne, najgorsze przeżycie... jesteście naprawdę bardzo silni z mężem. Kochana jestem pewna, że teraz wszystko potoczy się dobrze... I niedługo przytulicie kolejne maleństwo. Cały czas trzymam za Was kciuki!

    Evli lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli Kochana dla Ciebie i meża wiele sił i dobra <3
    A ja wierze,ze coreczka z nieba opiekuje sie Wami i mlodszym rodzenstwem <3

    Evli, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 lutego 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, ja również jestem przekonana, że Córeczka czuwa nad Wami. To okropne przeżycie. Jesteście bardzo dzielni i silni. Wasza Córeczka jest z pewnością z Was dumna. Teraz już będzie dobrze. Z całego serca życzę Wam dużo, dużo siły i przede wszystkim tego, aby już teraz było wszystko dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lutego 2020, 12:18

    Evli lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ