X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Basiu sliczny Filipek :)
    Wazne,ze sa postepy :)
    Nie mialam jak cofnac sie z wpisami i nie wiem ile wazyl synek jak sie urodzil i w ktorym tygodniu ciazy?
    I tak jak Ania pisze dzieci czesto lafniek zaczynaja przybierac jak zaczyna sie rozszerzac diete :) zycze Wam tego z calego serca <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 12:10

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    34tc 1125g skrajna hipotrofia asymetryczna

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Malusi byl a czy lekarze cos podpowiadaja odnosnie nabierania wagi?
    Wazne,ze zaczyna inne jedzonko i Mu smakuje to powinnien ruszyc z waga.
    Buziaczki dla Niego <3

    Moj synek ladnie wazy i przybirra dzieki mleku On dzieki niemu zyje ma niestety duza wybiorczosc pokarmowa je rozne potrawy ale to nie jest duzo jak na Jego wiek. Ale mleko(dla alergikow) mimo wieku ma 3 lata 7 m.to u niego podstawa...jak zaczelismy ograniczac zaczal spadac na wadzr.
    Corka znowu odwrotnie mleko od dawna blee
    Inne pokarmy poskubie ale je wiecej rodzajow tylko malusio.

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 18 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziękuję ❤

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, uf! Cudownie <3 No to już zostaje tylko cieszyć się nudną ciążą ;-)

    Basiu, śliczny i dzielny Chłopak! Spokojnie nadrobi w swoim czasie. Też zastanawiam się nad wizytą u psychologa, ponieważ nie radzę sobie ze stresem o zdrowie Małej. Myślę, że z tego zamartwiania jest więcej szkody niż pożytku.

    U nas dalej walka z jedzeniem. Dziś udało się wcisnąć 60ml zupki, ale zaraz wszystko zwymiotowała. Za jakiś miesiąc bedziemy robić usg brzuszka.

    Inessa, moja chyba też zostanie dlugo na mleku. Jakie dawałaś kiedy Gabryś miał roczek? Ja na razie ciągnę kpi (ale już bardzo chcę zakończyć bo nie daję rady), jedna butelka dziennie Infantrini i trochę zwykłego Bebilonu prosyneo ha. No i pediatra kazała dawać Fantomalt... Kupiłam, ale nie jestem przekonana, to już chyba za wiele?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko u nas też problemy z jedzeniem i najchętniej to tylko moje mleko więc też Jula długo na mleku zostanie. Obiecałam sobie, że jak Julka skończy rok to będę już o jeden raz mleko ściągać mniej, ale to na razie odległe plany. Póki co daje radę. Może jak jej wróci ochota na bardziej różnorodne jedzenie to mniej mleka będzie pić.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu fajny ten Twój Filipek, ale rzeczywiście drobny. Zresztą nie każde dziecko musi przypominać chomika :P Każde idzie swoim tempem.
    Współczuje Wam tego niejedzenia. Ile ja się też naplakalam nad butelką..straszne to było. Próbujesz tysiąca sposobów i nic :/
    Trzymajcie się dziewczyny :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Migotko my podawalismy bebilon pepti ha a teraz nadal bebilon pepti to dla alergikow.
    Po narodzinach inne mleko juz nie pamietam nazwy ale dla wczesniakow.
    Pediatra juz czepia sie tego,ze tyle mleka pije ale ona nie zna sie na hipotrofii no i na wybiorczosci pokarmowej (Gabrys ma autyzm wysokofunkcjonujacy i przy tym czesto jest wybiorczosc). Za to jadlby warzywa i owoce choc tez nie wszystkie no ale od tego akurat masy nie nabierze.
    Dlatego z mezem odpuscilismy troche i stwierdzilismy,ze jak tak lubi mleko to nech pije wazne aby nie spadal na wadze . Raz jak mnirj mleka zaczelismy podawac to przez niecale 2 tyg.zlecial 1kg w dol :(
    No i mleko z butli nadal mimo,ze super sobie z k7bkiem od b.dawna radzi bo wode czy sok czy herbatke pije wlasnie z kubka a mleka nie ruszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko rzeczywiscie jak podajesz Infartrini i jeszcze teraz fantomalt to duza dawka energii.
    Dobrze,ze robicie badania.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak Dziewczyny, z tym jedzeniem u hipciów to jest wyzwanie... Na razie chyba odpuszczę Fantomalt. Nie podoba mi się takie sztuczne tuczenie dziecka.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko a jak teraz z waga u corki?
    I racja l,ze jedzenie u hipciow to ciezka sprawa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 15:08

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 19 lutego 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj z tym jedzeniem to są problemy... Ostatnio u Ady znów spadek apetytu. Gotuje jej posiłki bogate w zelazo, ona je ledwo ppsmakuje. :/ :/ Ma dni, gdy je ładnie, a też takie, gdzie się trzeba prosić. Waży 10kg, ma 19 miesięcy, więc bez szału. :P

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 19 lutego 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj z tym jedzeniem to są problemy... Ostatnio u Ady znów spadek apetytu. Gotuje jej posiłki bogate w zelazo, ona je ledwo ppsmakuje. :/ :/ Ma dni, gdy je ładnie, a też takie, gdzie się trzeba prosić. Waży 10kg, ma 19 miesięcy, więc bez szału. :P

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez jest problem z jedzeniem, ale z pokarmami stalymi. Przez refluks maly pije mniejsze porcje, ale 8 razy- w nocy sam sie budzi co 3 godziny na mleko, tylko raz na jakis czas nie obudzi sie i wtedy ja rowniez :) ostatnio kazali nam zmniejszyc ilosc porcji mleka, by zachecic go do pokarmow stalych. Tylko ze jak mu zmniejsze jedzenie o 2 porcje mleka to on bedzie wypijal niewiele ponad 600 ml. No i on troche zjada stalych. Ostatnio troche lepiej je, jak skonczyl 10 miesiecy. Na sniadanie kromke wycieta z bulki orkiszowej lub kukurydzianej. Probuje mu dac jajecznice, ale nie przejdzie. Smaruje ta bulke avocado i maslem lub samym maslem. On je ta bulke taka porwana na malusienkie kawalki. Na obiad je zupke z miesem i co 2 dzien dodaje zoltko jaja do niej. Na kolacje je kasze z bananem lub gruszka. Obecnie je porcje kaszy lub zupki pomiedzy 80 a 120 ml. Dzis mi nie wyszlo zmniejszanie porcji mleka. Bo nie usiadl do krzeselka zanim nie wypil mleka. Dalam mu tylko 60 ml i pozwolil sie wsadzic.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze ciaze. Strasznie sie ciesze razem z Wami. Basiu Filipek wyglada na malutkiego ale nie na noworodka, dobrze wyglada chlopak i spojrzenie ma takie rezolutne.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, teraz nie ważyliśmy u lekarza więc dokladnie nie wiem, ale jak staje z nia na wadze to tak kolo 7,5kg.

    Nalia, 10kg to nie jest zle :-) Moja za pol roku to w tym tempie moze 8 przekroczy.

    Misiabella, ładnie sobie Bruno radzi. Z tym mlekiem to mi kazała pediatra odstawiać, ale wiem że jak zmniejszę ilości to zacznie spadać na wadze, bo nie dostarczę jej tyle kcal w stałym. To takie błędne koło :-( Lekarz radzi ją przegłodzić, żeby więcej zjadła, ale ja widzę, że to nie działa. Ile Twój Synek teraz waży?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 21 lutego 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mogę Wam przybić piątkę z tym jedzeniem.A raczej nie-jedzeniem. Też mamy z tym problem. Mała już rok skończyła, a jeszcze nie dobiła do 7 kg. Już od kilku miesięcy dostaje infatrini. Ale nie widać poprawy. Ostatnio byliśmy na kontroli u innego lekarza. Wspomniał coś o pobycie w szpitalu, założeniu sondy i badaniach genetycznych 😕

  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 22 lutego 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuje Wam tych problemów z jedzeniem i z wagą. Myślałam, że u Nas teraz kiepsko bo od wrześniowej operacji Nikola zaczęła słabiej przybierać, ale przybiera. Ostatnio przybrała 200g w miesiąc, teraz 400g (z czego akurat się bardzo cieszę). Ze wzrostem jest na 10centylu, z wagą miedzy 3 a 10 centylem. Aktualnie waży 8800g i ma 73cm.
    W wolnej chwili podrzuce Wam kilka przepisów (któraś z dziewczyn prosiła) na przekąski, które u Nas się sprawdzają. Moze Waszym dzieciaczkom też zasmakują.

    inessa, Misiabella, Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 22 lutego 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa, popatrz to moja podobnie wzrostowo z Twoją. 72 cm ostatnio zmierzyli. Tylko 2 kg mniej 😕. No skóra i kość .

  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 22 lutego 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwuje sobie na instagramie wczesniaczka z 30tc 920g urodzeniowe i ma jakieś 75cm i 7kg waży. To faktycznie jest chudziutki. Tylko oni mają problem z refluksem i mały ma nadwrażliwość jamy ustnej. I bardzo, ale to bardzo ruchliwy jest.

    Beates a odmawia jedzenia? Czy po prostu je i efektów nie widać?

    Co do mleka u Nas juz tylko 1-2 razy dziennie. Na noc 120ml i czasami w nocy 100ml-120ml. Reszta to posiłki stałe. I raz czasami dwa razy dziennie kaszka z owocem. Albo jogurt naturalny z płatkami owsianymi i owocem. Dzisiaj na śniadanie jajecznica, dwie kromki chleba bez skórek pokrojone w kostke i ogórek zielony. Z czego ogórka je, ale wypluwa odgryzione kawałki.

    inessa, Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ