X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, o jak miło Cię "usłyszeć"! Zdrówka życzę dla całej Rodzinki! :-)
    Moja Mała super się rozwija, lekarze mówią, że fizycznie i intelektualnie przegania rówieśników. Juz stoi bez trzymania, a z trzymaniem to wręcz biega po łóżeczku ;-) Tylko niestety mamy ogromy problem z jedzeniem. Ona wogóle nie chce jeść. Ostatnio karmienie nawet moim mlekiem trwa 2h i to jest walka o każdy łyk. Ona nie ma czasu na jedzenie, wszystko ja interesuje poza tym... No i waga koło to 7200gr, daleko od 3c. A wzrost jakieś 70cm czyli też bez rewelacji. Diagnozujemy parę drobnych rzeczy, ale na tę chwilę ograniczam wizyty w przychodniach bo zawsze coś złapie. A i lekarze widzę mają bardzo ograniczone pojęcie o hipotrofii ;-)

    Paulciaa, super! Nikola świetnie sobie radzi! Zuch Dziewczyna! :-) Oby tak dalej i wszystkiego najlepszego na Roczek! <3

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia ale ten czas leci co nie :)
    Super,ze corcia tak sie fajnie rozwija :)
    Migotko a ile Twoja corka ma miesiecy?
    Dziewczyny polecam Wam siatki centylowe dla hipotrofikow jest fajna aplikacja na telefon !!! MOJE DZIECKO wpiszcie sobie w neta i powinno pokazac jest darmowa i endokrynolodzy ja uznaja gorzej ze zwyklymi lekarzami bo malo ktory zna sie na hipotrofii.
    Moja corka na jesien troche podgonila ze wzrostem bo przez pol roku wogole nie rosla ale znow sie zatrzymala. Ona 12.01 konczy 2 lata a mierzy ok 82 cm. A wazy w przyplywach super wagi 10.400 a tak waha sie w okolicach 10.100.
    No i ogolnie duzo rzeczy lubi zjesc ale jak juz je to jak maly ptaszek :( najwiecej pije wody bo mleko juz dawno odrzucila :( a pila dla alergikow.
    No i trzeba pamietac ze dzieci dopoki porzadnie nie zaczna chodzic mierzy sie na lezaco.
    I tak z obserwacji u znajomych i u moich hipciow te dzieci ogolnie super sie rozwijaja jakby chvialy nadgonic a nawet przegonic inne dzieci :)
    Moje dzieci chodxily samodzielnie w okolicach 10 -11 miesiaca życia a siadaly ok.4 miesiaca i nawet bylismy u rehabilitantki czy nie maja napiecia wzmozonego ale bylo wsztstko ok.
    Tylko u nas synek ma opozniony rozwoj mowy i zaburzony ale raczej to nie wina hipotrofii predzej wczesniactwa.
    Pozdrawiam Was cieplo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2019, 11:32

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, moja ma 11mcy. Też sprawdzam na siatkach w tej aplikacji ;-) Pediatra każe nam czekać do 2/3 lat i zobaczymy co dalej.
    A z mową to ponoć sporo chłopczyków ma opóźnienia. Ale to przechodzi, trochę pracy i będzie wszystko dobrze!

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko dziekuje <3
    Chodzimy z Gabrysiem na terapie i cwiczymy w domu widac duze postepy.

    A wiesz az sprawdzilam ile moja corka mierzyla jak skonczyla rok i miala 70 cm (czyli potem rosla bajwiecej wczesna wiosna potem prawie pol roku nic i na jesien znow urisla teraz znow stoi wzrost)ale wtedy tez byla pulchniutka bo wazyla 9 kg hyhy zatem przy malym wzroscie wygladala na pulchniutką :)
    Nam kazali czekac tez do 2 r.z. z tym wzrostem zatem zobaczymy jak to bedzie ale chyba zapisze ja do endokrynologa. Jeszcze porozmawiam z pediatra teraz na bilansue 2 latka choc na niewiele licze bo niestety nie zna sie na hipotrofi ale probowac mozna.
    No i u nas dalej nocne budzenie u corki choc licze,ze moze do wiosny juz bedzie przesypiac cale nocki ( licze tak bo syn jak akonczyl 2 lata to zaczal przesypiac cale noce) :)

    U Was zaraz bedziecie swietowac roczek :) super !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2019, 08:57

    Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 kg to piękna waga była :-) Jak u nas tak dalej pójdzie to 9kg będzie dopiero za 5 lat ważyła ;-) Do endokrynologa na pewno warto się wybrać. Ja też za rok wezmę Małą niezależnie czy dostaniemy skierowanie czy nie.

    Dziewczyny, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! <3

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Migotko! I również wszystkim Wam życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

    A u nas dalej infekcja. Dopiero co wyleczyłyśmy infekcje dróg moczowych to teraz dalej Julka od 3 dni ma katar. Niestety moja wina bo ode mnie się zaraziła :(. Wczoraj był najgorszy dzień bo gorączka była, ale dziś już znacznie lepiej na szczęście.

    inessa, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko noo super wtedy byla waga jak na jej wzrost hyhy za to teraz b.malo przybrala bo przez rok 1 kg i w porywach 30-400 g. ale poczekamy do bilansu i zobaczymy.
    Dziekuje za zyczenia.
    Aniu Tobie tez dziekuje za zyczenia. Zycze Wam zdrowka.
    Wszystkim Wam Kochane Szczesliwego Nowego Roku i spelnienia marzen :)

    Ania0306, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystkiego dobrego w 2020 roku! Zdrowych dzieciaczków bo to najważniejsze!

    Ania0306, inessa, basia1987, Migotka83 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2020, 14:00

    Evli, inessa, Ania0306, Migotka83, beates lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zycze Wam rowniez dobrego 2020 r. Inessa milo Cie znow uslyszec. Fajnie ze wpadlas i napisalas co u Was.

    Evli, inessa, Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Co u Was slychac w Nowym Roku?

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Leci tak szybko, że ciężko ogarnąć ;-) Kończy sie urlop rodzicielski i trzeba pozałatwiać trochę formalności.
    A tak to po staremu, Mała dalej jeść nie chce, coraz dalej z wagą na siatkach więc zaczynamy kokarmianie Infantrini. Pewnie niewiele to da bo tylko jedna buteleczka dziennie. I tak uważam, że nie powinniśmy jej tuczyć. Pierwszy raz coś takiego dostaje. A co u Was?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Migotka może to tylko tak okres przejściowy i niedługo weźmie się za jedzenie i zacznie nadrabiać. Zreszta ma jeszcze czas, jeszcze nawet roczku nie ma.

    Ja dziś byłam na usg i zobaczyłam prawie 16mm człowieczka z serduszkiem ♥️

    inessa, Misiabella, Migotka83, Ania0306, beates, mikka86, Hortensja lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bylismy dzis na szczepieniu wzw b, a starszak meningokoki. Maly od 6 miesiaca bardzo przystopowal z przybieraniem, choc ogolnie dobrze wazy, wychodzi 50 ty centyl, dobrze ze przybieral duzo do 6 miesiaca. W 6 wazyl 8300, teraz zaraz bedzie mial 9 ty i wazy niecale 9100, czyli przybieral srednio po 250 miesiecznie od tego czasu, a wiec niewiele. Ogolnie malo je, ma refluks, mam nadzieje ze to fizjologiczny, taki jak byl u starszaka. A tak to jest kochany chlopak, raczkuje, troche staje przy meblach, potrafi siedziec. Starszak usiadl bez podparcoa jak mial 10 miesiecy dopiero, a on jak mial 8,5 miesiaca. W polowie stycznia jedziemy do czd, moim marzeniem jest by te kwasy mu zeszly do granicy normy...

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16 mm to juz duzy czlowiek :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, fantastycznie! Twoje Maleństwo rośnie idealnie. Zaraz trzeci miesiąc ciąży :-)

    Misiabella to jest bardzo dobra waga. Skoro jest na 50c to nie ma co stresować się jedzeniem. Chłopak sobie bardzo dobrze radzi.

    Mam pytanko: kto szczepił przed ukończeniem roczku Bexsero? Jak dziecko zniosło? Naczytałam się o tych meningokokokach i jeszcze w styczniu chcemy zaszczepić pierwszą dawką tylko pediatra ciągle mnie straszy niesamowitą gorączką...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko, my się szczepimy w przyszłym tygodniu na meningokoki jeśli tylko dalej nie przyplącze się jakaś infekcja. Też się boję jak Jula zareaguje no ale nie ma wyjścia lepiej zaszczepić. Po szczepieniu od razu dam Julce paracetamol.

    Evli super, że ciąża się prawidłowo rozwija!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2020, 08:08

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, trzymam kciuki żeby Julka była zdrowa! My mamy wizytę w kolejnym tygodniu i też będę chciała szczepić. To już prawie roczne dzieci, a szczepi się od 3mż więc zakładam, że będzie ok :-)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Migotko. Już dwa razy szczepienie było przedkłade więc mam nadzieję, że już tym razem się uda. Dokładnie tak jak piszesz dzieci mają już w prawie rok więc może tak źle nie będzie. Ja byłam szczepiona na meningokoki jak miałam 7 lat i ponoć żadnych skutków ubocznych nie miałam, ale to już byłam dość dużym dzieckiem. Z resztą nawet gdyby gorączka się pojawiła to jakoś się ją zbije a dziecko już ochronę będzie mieć. Z tych wszystkich chorób na które są szczepienia to te meningokoki najbardziej mnie przerażają. Więc jakie by skutki uboczne nie były to i tak lepiej zaszczepić.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Evli Gratulacje juz taki maly czlowieczek :) b.sie Wami ciesze :)

    Misiabella duzy Twoj synek jest. I spokojnie po pólroczu dzieci zwykle zwalniaja z rosnieciem bo zaczynaja sie wiecej ruszac itd. A po drugie jakby caly czas duzo rosly to na 3 lata wazylyby po kilkadziesiat kilo :D to taki żarcik oczywiscie :) jest na 50 centylu to super. U nas synek dobil do 50 centyla gdzies ok 2 r.z. o ile dobrze pamietam. A Jancia jutro konczy 2 lata i 10.400 wazy jest na 3 centylu.
    Buziaczki dla syncia :)

    Co do szczepien ja nie szczepie na dodatkowe szczepienia wiec nie wypowiem sie. Jedynie z relacji znajomych odrazu polecam podac cos przeciw goraczkowego a zarazem p.bolowego.

    Pozdrawiam Was cieplo <3

    Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ