X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atyde po przemyśleniu przyznaje Ci racje. :)
    Nie będę nic oddawać, no chyba że będzie chłopczyk to ciuchy wymienię, bo wszystko różowe mam.
    Ja mam nad przewijakiem na ścianie przyklejone imię córeczki z drewnianych literek. Mąż ostatnio zaczął je odklejać, rozpłakałam się że to był jej „kącik” finalnie płakaliśmy razem i litery wróciły na ścianę i chyba już zostaną. Jak będzie drugie dziecko to obok przykleje drugie imię ..

    Wesołych Świat Dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 14:51

    Migotka83, Misiabella, Atyde lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 24 grudnia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zdrówka dla Was i Waszych Maluszków! Wesołych Świąt! 🎅🎄

    Evli, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 grudnia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Wesołych Świąt Kochane :-*

    Evli, Ania0306 lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wesołych Świąt:)

    Mam pytanie. Wczoraj robiliśmy Filipkowi badania które zleciła Pani endokrynolog. Cześć wyników mam. Nie wiem czy się się martwić poziomem wapnia? Pierwszy raz robimy badania i się nie znam. Naczytałam się już w necie i jestem przerażona:( lekarka nie odpisuje... może coś podpowiecie? Zdjęcie w poście poniżej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2019, 12:53

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/04cc37380b2fe.jpg.html

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co chyba panikuje. Przejrzałam teraz jego wyniki wapnia i fosforu że szpitala jak miał badane. I już miewał na tym poziomie i nic nie mówili wtedy. Więc chyba jest ok. Czekam więc spokojnie co mi lekarka odpisze. Jedziemy świętować do mojej siostry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2019, 13:56

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, u nas kiedys Michalek mial jakies dziwne wyniki dotyczace poziomu wapnia i fosforu i nam lekarka mowila ze takie wyniki u malych dzieci sie zdarzaja i nic zlego nie musza oznaczac. Czasami takie zaburzenia gospodarki wapniowo- fosforowej wystepuja np. przy zabkowaniu, ale pewnie tez z innych powodow, czasem rownie prozaicznych. Wesolych Swiat Dziewczyny :-*

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Basiu, u nas kiedys Michalek mial jakies dziwne wyniki dotyczace poziomu wapnia i fosforu i nam lekarka mowila ze takie wyniki u malych dzieci sie zdarzaja i nic zlego nie musza oznaczac. Czasami takie zaburzenia gospodarki wapniowo- fosforowej wystepuja np. przy zabkowaniu, ale pewnie tez z innych powodow, czasem rownie prozaicznych. Wesolych Swiat Dziewczyny :-*
    ❤❤❤

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evii na wszystko przyjdzie czas. Kiedyś sami usiądziecie i zdejmiecie to imię. Powoli, musicie najpierw pogodzić się z tą okrutną stratą, a zapewniam, cie, że przyjdzie taki czas, kiedy te imię zdejmniecie że spokojem. Pokój mojej Jagódki był nim 1,5 roku, i tak był nazywany. Nie wyobrażalam sobie, że po urodzeniu Oliwki może się inaczej nazywać. A tu po porodzie jak wróciłam do domu, po prostu zaczęłam go nazywać pokojem Oliwki bez zbędnego zastanawiania się. Pamiętaj że ta kruszynka, którą nosisz teraz pod sercem jest innym dzieckiem, niż twoja córka. Jest to zupełnie nowe życie. Pamiętam, że w ciąży z Oliwka lekarz bardzo zwracał mi na to uwagę, mówił że kobietom łatwiej jest myśleć o tych dzieciach jako o jednym a to ogromny błąd , bo gorzej potem pogodzić się ze stratą.

    Co ci mam powiedzieć, raz będzie gorzej raz lepiej, ja do teraz miewam dni kiedy płakać mi się chce kiedy widzę dzieci w wieku Jagódki, do teraz tęsknię no i kocham, bo to moja córcia. Ale moim zdaniem jest prawda, że czas goi rany, a najlepszym lekiem ( chociaż brzmi to okrutnie) jest kolejne dziecko - ot tak po prostu. Odkąd mam moją oliwke jest mi o wiele wiele łatwiej i życie nabrało na nowo sensu i jestem szczęśliwa, bardzo szczęśliwa!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2019, 23:02

    Evli, Misiabella, beates lubią tę wiadomość

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczęta!
    Widzę, że ten temat podryfował już trochę w stronę narodzonych hipotrofików, którzy nadrabiają straty po drugiej stronie brzucha, ale liczę że coś mi podpowiecie...

    To moja 4 ciąża, po 2 poronieniach i 1cp. Obecnie 34+5. Do 30tc dzidzia rosła jak na drożdżach- waga w 70-80centylu, długie nogi, brzuszek ok i mniejsza glowa (ok 25-30centyla). Ja jestem bardzo drobna, mam obecnie 54kg, tylko 3kg przytyłam od poczatku ciąży. 160cm wzrostu.
    I tak od tego 30tc mocno przyhamowałyśmy z wagą.
    Wymiary z dziś (34+5)
    BPD 85 mm 34w1d
    HC 297 mm 32w6d
    AC 287 mm 32w5d
    FL 70 mm 36w0d
    waga 2230g 33w5d

    Całościowo waga tydzień do tyłu ale mam świadomość ze to noga tak nadrabia. Reszta wymiarów ponad dwa do tyłu. Przepływy prawidłowe, AFI 13, łożysko ładne, tylko mama taka mała i brzuszek mały - ale jem jak dzikus i nic nie mogę na to poradzić.

    Mój lekarz nie chce uzywać terminu hipotrofia, twierdzi, że póki w terminie osiągniemy 2500g (a raczej tak, rośnie ok 100-130g na tydzień) to nie ma hipotrofii tylko geny po matce.
    Co tydzień mam się pokazywać na USG i KTG.
    Nifty mam dobre, USG serca płodu (przez moja wade robione) też dobre.

    Nie wiem czy mam się zamartwiać?? Rozwiązanie przez elektywne cc za 3.5 tygodnia, więc o 2500g się modlę, na więcej nie liczę. Martwi mnie fakt że rosła bardzo i nagle wyhamowała...

    A z bardziej przyziemnych pytań- jakieś specjalne zakupy dla takiego szkraba? Mam pare ubranek rozmiar 50, ale bez szalu, dokupować?

    Eh... zawsze sobie coś znajdę, żeby się martwić.

    Pozdrawiam Was ciepło, trzymam kciuki za każdą z Was :*

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna jesteś drobna wiec i Twój maluszek olbrzymem nie będzie ;D
    Uważam że nie masz się czym martwić.
    Z ciuszkami mniejszymi nie rozpędziłabym się za bardzo bo jeszcze może się okazać że nagle nadrobi wagowo i będą za małe.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna też uważam, że nie masz się czym martwić. Waga jest ok. Moja córeczka w 34 tc ważyła 2250g i pomiary podobne jak u Ciebie i urodziła się z wagą 2645g i 51cm w 39tc. Po porodzie potwierdzono hipotrofię, ale córka rozwija się super. Obecnie ma 10 miesięcy i idzie 90 centylem z wagą i wzrostem. Co do ubranek to na moją córkę 50 były za duże i tak ale mniejszych nie kupowałam bo szybko wskoczyła w większe rozmiary .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2019, 20:59

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Przepraszam bardzo dawno mnie tu nie bylo ale duzo sie u mnie dzialo w domu oraz z dziecmi.
    Nie dam rady cofnac sie duzo wstecz ale powiem tyle,ze pamietam o Was i zycze kazdej z Was i Waszym rodzinkom wspanialego Nowego Roku zycze zwlaszcxa duzo zdrowia <3

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa super, że się odezwałaś. Jak będziesz miała czas napisz co u Ciebie i jak dzieciaczki :). Nawzajem, Szczęśliwego Nowego Roku i dużo zdrówka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2019, 18:17

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a ja pytam co u Was i u innych dziewczyn? :)
    U nas no coz walczymy z chorobami u dzieci,badamy i szukamy.
    Gabrys ma 3,6 roku ladnie rosnie i przybiera na wadze za to ma zaburzenia mowy(mowi duzo ale kaleczy)chodzimy na terapie. Walczymy u niego z alergia i astma.
    Janka w styczniu konczy 2 latka no i u niej trwa obserwacja w kierunku alergii walczymy z AZS oraz musimy badac co jakis czas cukier gdyz ma skoki na czczo i po posilkach. Mamy tez problem ze wzrostem (ostatnio jest ok 3 centyla) i lekko z waga jak dalej tak bedzie to musimy udac sie do endokrynologa.
    A tak sa cudni :) 2 male lobuziaki,żywioly :) b.empatyczne dzieci :) i b.sie kochaja :) ale jak kochaja tak i klóca hyhy
    Pozdrawiam Was b.mocno.


    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dużo zdrowia dla dzieciaczków!
    U nas wszystko w porządku, Julcia ładnie rośnie, ma już 10 miesięcy. I z wagą i ze wzrostem na 90 centylu. Chociaż mamy oststnio problemy z jedzeniem bo najchętniej to by tylko moje mleko jadła i warzywa a reszta nie za bardzo, ale nie jest źle. Oststnio walczyłyśmy z zakażeniem układu moczowego, ale na szczęście już wszystko w porządku. Super się rozwija i jest co raz bardziej absorbująca. :)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ciesze sie,ze coreczka tak pieknie rosnie i sie rozwija :)
    90 centyl to rewelacja :)
    U nas synek jest obecnie ok 50 centyla i ze wzrostem i z waga.
    Jancia ok 3 centyla zatem co dziecko to inaczej.
    Jak nam lekarze mowia,ze najwazniejsze jest aby dzieci byly zdrowe. A u hipciow najwazniejszy jest wzrost. Waga wazna ale hipciow nie "tyczy sie" zreszta duzo hipciow nie lubi jesc i widze to moich dzieciach (Gabrys przybuera na wadze bo uwielbia mleko oczywiscie dla alergikow).
    Oczywiscie niedobrze jak waga nic nie rosnie jak tak jesr to dobrze udac sie do gastrologa i alergologa.
    A jak wiadomo u nas w Polsce wiekszosc trzeba prywatnie :(
    Oj znow mnie wzielo na dlugi wpis przepraszam.

    Ania0306, Misiabella lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli doczytalam i bardzo Wam wspolczuje
    :( <3
    Ale tez wierze,ze Coreczka czuwa nad Wami i rodzenstwem!!!
    Wspieram Was calym sercem <3

  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa super, że do Nas wpadłaś. :)

    W piątek moja córeczka będzie miała roczek. Nie mogę w to uwierzyć. Ale ten czas zleciał. Z nowości wreszcie wyszedł jej pierwszy ząbek. Druga dolna jedynka się szykuje. I na pewno dolne dwójki. Dzisiaj dużo płakała i widać, że się męczy z tym ząbkowaniem. Ślina idzie jej litrami. Mówi mama, tata, dziadzia i baba. Raczej musi powiedzieć sama z siebie. Dzisiaj też mówiła 'nie, nie'. Noo słodka jest totalnie❤ siedzi, czworakuje i cały czas wstaje. Próbuje chodzić koło łóżka, ale widać że jeszcze czuje się niepewnie. Wreszcie skumała blw i fajnie jej idzie. Waży 8300 i ma 70cm. Waga prawie 10 centyl, wzrost 3 centyl. Cieszę się, że przez ten rok wskoczyła na ten 3 centyl ze wzrostem. Ale liczę na więcej :) w piątek jeżeli nie zapomnę pochwalę się moją pociechą.

    inessa lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa super że się odezwalas! Zdrówka dla dzieci !

    Paulciaa już roczek! Jejku i jaka już duża, super!

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 164 165 166 167 168 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ