X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 19 października 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli cudownie że operacja się udała!!! Tak się cieszę, naprawdę. Życzę żeby w końcu Wasz koszmar się skonczył i wracajcie do domku :)
    U nas w końcu wczoraj 2kg. Ale Filipek słabo przybiera. Już dwa miesiące od porodu a my mamy dopiero +900g. Lekarze mówią że fajnie że przybiera ale trochę za wolno. Mierzyli go ostatnio i dysproporcje się nie zmniejszają głowa ok 50 centyla A wzrostowo i wagowo dalej poniżej 3 centyla...
    Póki co zmienili mu mleko. Podejrzewają skazę białkowa bo mały ma problem z kulami i brzuszkiem. Trzeci dzień mu podają i póki co kupki lepsze ale jeszcze za dużo. Niestety waga od 3 dni po +10g tylko, więc tu nie widzę żeby było lepiej wręcz chyba gorzej. Do tego on nie chce jeść tego paskudnego mleka. Moje wcinał pięknie butlę po 50ml. A tym pluje i wciskają mu na siłę:( jak tam dalej pójdzie to jeszcze nie zdziwię się jak wrócimy na sondę a już od ponad miesiąca pięknie jadł butelką. Wręcz się domagał a teraz ale dają mu na siłę...
    Do tego nikt nie wie czemu nie rośnie... znowu Pani doktor poprosi Panią genetyk żeby go obejrzała bo ja się martwię... No i mówiła o konsultacji endokrynologa. Ja już nie mam siły, nie wiem co mu jest. Tak miał pięknie przybierać na zewnatrz a tu proszę kicha...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2019, 08:21

    Magg37 lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 19 października 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia ale na jakiej podstawie podejrzewają skaze, robili jakieś badania?
    Moja tez ma problemy z brzuszkiem i kolkami i mówią że to normalne. Czy do Twojego mleka dosypywali ulepszaczy, czy podawali bez niczego?
    Mojej tak ulepszali moje mleko że miała dwie brody :P Teraz przez ostatni miesiac nic nie przybrala bo jest tylko na kroplowkach :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 19 października 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, dużo zdrówka dla Malutkiej. Super, że operacja się udała! Teraz już będzie tylko dobrze :).

    Basiu, współczuję problemów z jedzeniem. Oby Filipkowi jak najszybszej wrócił apetyt. Może skoro tego mleka tak nie chce to powinni mu dalej zmienić albo wrócić do Twojego jak mu smakowało.

    Evli lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 19 października 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli podejrzewają bo mówią że ma objawy jak przy nietolerancji. Najbardziej nie podobało im się że robił ponad 10 kupek na dobę. Teraz robi 4-5 poki co na tym mleku dla alergików i już nie takie wodniste. A tak to badań żadnych nie miał robionych... powiedziała że w przyszłym tygodniu spróbują mu podać znowu moje mleko. Jak temat kup się znowu pogorszy to albo dieta albo to śmierdzące mleko z powrotem...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 19 października 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, cudowna wiadomość! Tak się cieszę, że się udało :-) Malutka szybko dojdzie do siebie i zaraz zaczniecie odliczać dni do przywitania jej w domu :-)

    Basiu, trochę dziwne że od razu podejrzewają takie rzeczy i rezygnują z Twojego mleka. Takie dzieci mają jeszcze nierozwinięty w pełni układ pokarmowy i zdarzają się różne rzeczy. Jeśli diagnoza nie jest słuszna to pozbawiają dziecko najlepszego pokarmu.

    A moja juz przeszła samą siebie. Waży 6,7kg czyli waga stanęła w miejscu. Nie chce wogóle jeść. Nawet mleka, za szybko jej sie nudzi. Zaspokoi pierwszy głód i ucieka :-(

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 19 października 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko, może spróbuj przy jedzeniu ją czymś zainteresować tak, żeby odwrócić uwagę od jedzenia na przykład pokazać jakaś zabawkę, książeczkę albo jakąś inną nową dla niej rzecz u nas to nie raz działa. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2019, 18:53

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 19 października 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, dobrze że macie to już za sobą. Dużo zdrowia dla Malucha życzę ! I szybkiego powrotu do domu!

    Evli lubi tę wiadomość

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 19 października 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to mleko dla alergików jest paskudne w smaku i zapach też nieładny. Często dzieci nie chcą tego pić.

    U nas też podejrzewali alergię.

    Ja dawałam Małej swoje mleko i miałam zalecenia , aby wyeliminować ze swojej diety wszystkie produkty mleczne.
    Może też spróbuj Basiu.

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 19 października 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella co u Was?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 października 2019, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beats, u nas niiestety srednio ciekawie. Maly ma cholestaze, ta zoltaczka jednak to nie bylo sobie takie zwykle cos. Ma podwyzszone kwasy zolciowe. W listopadzie mamy wizyte w czd kolejna i w zaleznosci jak te kwasy przyrastaja bedzie diagnozowany. Cholestaza zawsze sie laczy z innym schorzeniem, albo metabolicznym albo genetycznym. Jest tylko jeden czy dwa rodzaje cholestazy ktora mija do konca roku zycia i tylko moge sie modlic oby to bylo to. Na razie maly sie dobrze rozwina, ale niestety jego rozwoj moze zostac zaburzony, jak watroba zacznie zle pracowac i bedzie zatruwac organizm. Pisze to z ciezkim sercem i nie chce sobie nawet tego wyobrazac. Modle sie zeby to byla ta lagodna postac bez jakiegos strasznego podloza. Maly niedawno skonczyl 6 miesiecy. Jest na 90 tym centylu ze wzrostem i troche ponad 50tym z waga. Wazy 8360- potroil swoja wage urodzeniowa, czyli 2715g. Ma 72 cm wzrostu. Jest fantastycznym smieszkiem, zlapalismy fajny kontakt. Ma troche obnizone napiecie, ale sobie ruchowo w miare dobrze radzi. Obraca w obie strony, unosi na wyprostowanych raczkach. Jest sliczny i pachnacy...

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 października 2019, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli te kwasy beda szybko przyrastac, to beda go szybciej diagnozowac, a jak wolniej, to beda czekac. Genetyka nam na razie ustawili na pazdziernik 2020. Na internecie czytalam ze wazne jest by szybko postawic diagnoze i leczyc zgodnie z nia, a realia sa jakie sa. Prywatnie niestety za duzo nie zdzialam, a panstwowo nie dbaja nalezycie, by pomoc, by dziecko odnioslo jak najmniej szkod.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 20 października 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli super, że operacja się udała!
    Basiu trzymam kciuki, żeby mały przybieral i mógł jeść Twoje mleko. ;*
    Migotko A próbowaliście blw? Ile mała ma miesięcy?
    Misiabella przykro mi z powodu wątroby.. . Oby w czd udało im się Was szybko zdiagnozować!

    Misiabella lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 23 października 2019, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, jeszcze nie... Muszę się sama do tego przekonać ;-) Troszkę brakuje czasu przez to kpi, wydaje mi się że blw będzie zabierało go jeszcze więcej. Ale może się mylę?
    Misiabella, ja juz majątek straciłam ale załatwiam lekarzy praktycznie tylko prywatnie (poza poz). Po urodzeniu Małej wisiałam na telefonie i terminy mnie powaliły. Uznałam, że wielu rzeczy mogę nie kupić, nie pojechać na wakacje itd i przeznaczyłam kasę na dziecko. Trudno, takie mamy realia :-( Teraz juz tych wizyt tyle nie ma... Jeszcze badania genetyczne chcę zrobić ale tu moze spróbuję na nfz? W sumie nie spieszy mi się, a ich cena jest wysoka.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 26 października 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Misiabella, trzymam kciuki żeby to była ta łagodna postać!
    Mały póki co dobrze się rozwija, więc może faktycznie mu to minie. Oby tak było &&&&

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 27 października 2019, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella piękna waga synka! Mam nadzieje ze to łagodna postać. Daj znać po wizycie.

    Basia jak synek, jak jedzenie? Wychodzicie już ze szpitala?

    Moja w końcu odłączona od respiratora, przechodzimy teraz przez wszystkie etapy od nowa. Teraz jest na masce. Marzą mi się święta we trójkę...heh zobaczymy...Marzyć można a co będzie to czas pokaże ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 00:56

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 31 października 2019, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie czekamy wizyte w czd mamy w polowie listopada. Ja prawie wszedzie chodze prywatnie. Ale pewnych rzeczy sie nie da. Prywatnie wizyte genetyka odradzila mi ta profesor. Powiedziala ze to strata pieniedzy, bo prywatnie mie zrobie badan krwi. Ale mnie zastanawia jedna rzecz, bo znam osobe ktora robila jakies badania genetyczne w instytucie matki i dziecka prywatnie. Musze z nia porozmawiac. Chce tez pojsc do babki od chorob metabolizmu wlasnie prywatnie z instytutu matki i dziecka, wlasnie prywatnie. Teraz bylam u neurologa, powiedzial ze nie ma do malego zastrzezen pod wzgledem neurologicznym. Chcialam zeby mi cos podpowiedzial z szczepieniami. Wczesniej 5w1 maly mial odroczone, ze wzgledu na wzmozone napiecie i zoltaczke, teraz przy cholestazie dalej jakby nie ma nikt pewnosci co robic.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 31 października 2019, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, powodzenia z malutka, byscie w koncu mogli w pelni nacieszyc sie soba.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 31 października 2019, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella, probój w imid na nfz. Mi i mężowi 3 lata temu po drugim poronieniu udało się tam dostać z dnia na dzień. Po prostu zwolnił się termin i nas wrzucili :-) Te badania plus wizyty to spory koszt... Małej na razie nikt nie daje żadnych skierowań, bo poza tym że jest maleńka to wygląda ok. Tylko mnie martwi to bardzo, ponieważ i ja i mój mąż do niskich nie należymy.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 listopada 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My jeszcze w szpitalu bo mieliśmy problemy brzuszkowe. Już jest dobrze
    Może uda się wyjść w tym tygodniu, niby Tak mówią. Dziś badania kontrolne więc zobaczymy co powiedzą. U Filipka podejrzewają jednak wadę genetyczną... :( pobrali materiał do badania i czekamy na wyniki....

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, powodzenia z malutka, byscie w koncu mogli w pelni nacieszyc sie soba. Basiu, mam nadzieję, ze nie bedzie zadnej wady. U mnie w zwiazku z cholestaza tez czekaja nas badania pod tym katem. Niestety nie wiem czy tak predko, a chcialabym wiedziec by wdrozyc odpowiednie leczenie i postepowanie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ