X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, gratulacje! Mala i Ty jestescie mega dzielne :-*. Pisz, co u Was. Basiu trzymam kciuki i za Ciebie :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 22:42

    basia1987, Evli lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) U Nas same pozytywne wieści ❤️ Malutka dzielna kobietka ❤️
    Schodzimy pomału z leków. Tlen ma na 23%. Usg główki i nerek nie wykazało żadnych nieprawidłowości, serduszko też coraz lepiej, mimo że czeka nas operacja poszerzenia aorty, narazie lekami trzymają przewód otwarty.
    Podają jej moją siare do policzek :)
    Rozbujalam laktacje. Co nie wiedziałam że trzeba spać w biustonoszu i tamta noc była masakryczna, nim że cycki bolały że hej to jeszcze zalałam mlekiem pół piżamy i łóżka 😅 Uczę się pomału co i jak.

    Magg37, inessa, Leira, Ewee, Ania0306, Lady_Dior, Migotka83, Misiabella, Kinga40 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku to cudowne wieści! Silna dziewczynka. U Nas długo trwało schodzenie z tlenu itp. Super, że tak sobie radzi. A jak waga? No i co najwazniejsze usg główki dobrze wyszło. Tak malutkie dzieciaczki mają wylewy dokomorowe. To bardzo dobre wiadomości. ❤
    Tak trzymaj z laktacją. Gratuluje, ze udało Ci się rodząc przedwczesnie i przez cc rozbujać laktacje. Uwierz spotkałam mase dziewczyn, które miały kilka kropel mleka i koniec. To ogromny stres dla kobiety być mamą wczesniaka. Ale się cieszę! Dobry humor na cały dzień murowany😊

    Evli lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Hej dziewczyny :) U Nas same pozytywne wieści ❤️ Malutka dzielna kobietka ❤️
    Schodzimy pomału z leków. Tlen ma na 23%. Usg główki i nerek nie wykazało żadnych nieprawidłowości, serduszko też coraz lepiej, mimo że czeka nas operacja poszerzenia aorty, narazie lekami trzymają przewód otwarty.
    Podają jej moją siare do policzek :)
    Rozbujalam laktacje. Co nie wiedziałam że trzeba spać w biustonoszu i tamta noc była masakryczna, nim że cycki bolały że hej to jeszcze zalałam mlekiem pół piżamy i łóżka 😅 Uczę się pomału co i jak.

    WSPANIAŁE WIEŚCI !!! <3

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Evli super wiadomosci :)
    Takie Maluszki sa b.silne :)
    A rodzice to juz wogole mocarze :)

    Basiu masz juz caly zestaw z amniopunkcji?kiedy masz teraz USG?

    Co u Was dziewczyny?

    Pozdrawiam Was wszystkie cieplo <3

    Evli, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z waga to 895-940-975-900 i dziś 905.
    Lekarz mówi że bardzo dobrze, że dziecko nie może na początku za dużo przybrać, że powinno zgubić. Zresztą jak miała ta najwyższą wagę to była cała opuchnieta.
    Z mlekiem nie wiem ile powinno być, dziś rano miałam 70ml. Pielęgniarki mówią że ładnie.

    Leira, Ewee, inessa, Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Z waga to 895-940-975-900 i dziś 905.
    Lekarz mówi że bardzo dobrze, że dziecko nie może na początku za dużo przybrać, że powinno zgubić. Zresztą jak miała ta najwyższą wagę to była cała opuchnieta.
    Z mlekiem nie wiem ile powinno być, dziś rano miałam 70ml. Pielęgniarki mówią że ładnie.

    70 ml na tak wczesną laktację to rewelacja. Noworodki 3kg + zjadają ok 30 ml jednorazowo, nie więcej. Później 60, 90 ml.. itd :)

    Jak będziesz mieć nawał to ściągaj ile wlezie, niech mąż kupi woreczki i zawozi do domu do zamrażarki. To jest najlepsze i najtłustsze mleko, przyda Ci się na później.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie i tak nie podają jej mleka, za wcześnie. Oddaje pielęgniarką i je mrożą.
    Podają jej jedynie troszkę tej pierwszej siary do policzek :)

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Narazie i tak nie podają jej mleka, za wcześnie. Oddaje pielęgniarką i je mrożą.
    Podają jej jedynie troszkę tej pierwszej siary do policzek :)

    Domyślam się, ale i dla siebie zamróź mleko jak będzie nawał, bo w domu się potem przyda :)

    W ogóle super, że podają małej siarę to jest niesamowicie ważne, zwłaszcza dla wcześniaka :)

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej.
    Evli super wiadomosci :)
    Takie Maluszki sa b.silne :)
    A rodzice to juz wogole mocarze :)

    Basiu masz juz caly zestaw z amniopunkcji?kiedy masz teraz USG?

    Co u Was dziewczyny?

    Pozdrawiam Was wszystkie cieplo <3
    Evli tak się cieszę, wspaniale czytać takie wieści:)))

    Inessa ja chyba pisałam ze odebrałam pełny kariotyp. Wynik jest dobry :)
    Usg dopiero za trzy tygodnie...

    Martwię się cały czas bo czytam i faktycznie tak jak zasugerował jeden lekarz skrócenie kości długich na tak wczesnym etapie może świadczyć o karłowatości lub innych dysplazjach szkieletowych... najgorsze jest to że oni twierdzą ze te dysproporcje już sie nie zmniejszą, co gorsze boję się że zaczną sie pogłębiać.... i ruchów dalej nie czuję :(
    Jeszcze wczoraj sie dowiedziałam że moja siostra straciła fasolkę w 6tc😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 09:38

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli waga ladna a mleczka masz b.duzo jak na poczatek i po CC.
    Ja mialam po kilka kropelek ale pielegniarki mowily zeby nawet te kilka kropelek im przynosila i one beda to podawac synkowi.
    Moj synek mimo ze wiekszy sie urodzil ale tez spedzil czas pod respiratorem cepapem i wogole w szpitalu wiec odciagalam mleko i zanosilam potem wozilam do szpitala w specjalnych pojemnikach (bo w woreczkach proszono aby nie przywozic) gdzie pielegniarki podawaly synkowi przez sonde.
    A z serduszkiem tez mial problem na szczescie u niego tetnice sie same poszerzyly a dziurka nie przeszkadza w codziennym zyciu oczywiscie kontrola co jakis czaa wskazana u kardiologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu prosze nie czytaj za duzo bo w necie najczesciej opisuja b.skrajne przypadki i tylko kobieta sie stresuje!!!
    Wazne ze wynik amnio jest ok.
    Kochana tule i zycze duzo sil i nadziei <3
    a moze sprobuj gdzies jeszcze niech zrobia Ci USG i nie wspominaj o tych podejrzeniach niech lekarz spojrzy swiezym okiem na Maluszka!
    Wspolczuje bardzo siostrze <3

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia Inessa ma rację nie czytaj!
    Moja miała nóżki 4-5 tyg do tyłu i co z tego. Jest śliczna i proporcjonalna :)
    Dalej u niej szukają jakiś nieprawidłowości bo nie rozumieją mojego przypadku.
    Trzymaj się głową do góry, musisz być silna dla synka!

    inessa, basia1987, Migotka83 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, rewelacja! Tak bardzo się cieszę :-) Jesteście na dobrej drodze. Teraz juz z dnia na dzień będzie tylko lepiej. Malenstwo jest niesamowicie silne :-) A Ty to już wogole! :-)

    Basiu, u mnie też kości były koło 4-5tyg do tyłu i też podejrzewali jakieś dysplazje... A Mała po prostu była maleńka ale prolorcjonalna :-) Teraz ładnie jej się rączki i nóżki wyciągają.
    Współczuję siostrze, niestety wiem co przeżywa :-(

    Inessa, u nas leci... Mała coraz bardziej wymagająca. Gada, bawi się, chce być non stop noszona pionowo (mój kręgosłup już nie wyrabia). Tylko z wagą spowolniła. Póki co mamy ok 5kg... Wizyta u lekarza dopiero za 2 tyg, zobaczymy co powie?

    A co u Was słychac? :-)

    Leira, Evli lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli super wieści! Oby tak dalej, laktacja pięknie rozbujana ;* nie poddawaj się i dbaj o nią ;* trzymajcie się ciepło!

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, wierze ze historia kazdej zakonczy sie pozytywnie. Basiu moze Twoje malenstwo jest po prostu mniejsze, jak pisza dziewczyny. Evil Twoja maleńka dobrze sobie radzi :) Moja znajoma ze szpitala urodzila chlopczyka 1200gr, bedzie z nim lezec w szpitalu do terminu swojego wlasciwego porodu. Byl czas ze byla poza szpitalem i codziennie przychodzilaz odciagnietym mlekiem. Teraz znow jest z malym w szpitalu i karmi go obecnie piersia. Maly wazy jez troche ponad dwa kilo.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O swojego malego troche sie martwie, bo jest bardzo ospaly, je na spiocha, ale je i dobrze przybiera. Jest ciagle zolty i bede mu jeszcze robic bilirubine i crp przed szczepieniem. Wazy prawie 4300.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja jutro wychodzę i próbuje przyszykowac się psychicznie, że nie będę mogła zejść do Małej kiedy tylko chce :(
    Ogólnie z nią ok. Chcieliby ją rozintubować ale muszą skonsultować to że szpitalem do którego będzie transportowania na operację serduszka.
    Wkurzylam się troszeczkę bo dziś po raz pierwszy dostała mleczko i okazało się że nie mają moich aktualnych badań serologi i dostała mleko z laktarium pasteryzowane 😥 Bez sensu, robię jej zapasy od poniedz.i dooopa :(
    Z mniej lepszych wiadomości to wczoraj ją tak męczyli z badaniami i wieczorem była tak niespokojna że złapałam wielkiego doła, musiałam się wyryczeć :( Nie mogłam się już patrzyć jak cierpi. Do tego okazało się że przez bezwodzie ma zdeformowane stopy, co prawda to nic w porównaniu z resztą, damy radę ale jeszcze bardziej mnie dobiło.. Hormony chyba..
    A i jeszcze dziś dzwoniłam do "wypożyczalni" laktatorow i 2 godziny później już mi przywieźli także jestem zaopatrzona na wyjście :)

    Misiabella i jak tam? Lepiej synek ?

    Ania0306, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ale jak to? Nie możesz być przy dziecku na oddziale noworodków? :( Stopy to faktycznie najmniejszy problem - pewnie będziecie je rehabilitować już po wszystkim. Kiedy operacja? Trzymaj się kochana <3

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ponawiam to pytanie co Leira. Może mogłabyś zostać z córeczką? Ja jak leżałam w szpitalu w 28 tygodniu bo też miałam taką sytuację, że mogli mnie rozwiązać szybciej to trochę się dowiadywałam i akurat w tym szpitalu co byłam to jeśli mama chciała to mogła zostać z dzieckiem do miesiąca za darmo a potem już za pobyt trzeba było płacić.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ