X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!! Jesteś wielka <3 W końcu kochana córeczka jest obok :) a mogłabyś pokazać nam jak wygląda ten mały szkrabek?

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daje ale nie cytujcie. Usune później.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 17:08

    tka_aa, Ania0306, Paulciaa__, inessa, Lady_Dior, Ewee, Ewee, Ewee, Magg37, Migotka83, Rudzik1, Kinga40 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Czuję się jak babcia stu letnia. Przekrecenie się, wstanie, wyprostowanie czy chodzenie to jakaś masakra.

    Rozumiem, też miałam CC, naprawdę łączę się w bólu :(

    Co do ściągania pokarmu, to nawet jeśli ściągasz teraz siarę, nawet jeśli jest to kilka kropel, to nie wylewaj tego, siara to skondensowane przeciwciała, jest dla noworodka bardzo ważna, nawet jakby mieli podać małej 1 kroplę to jest to na wagę złota!

    A jeśli chodzi o problemy z laktacja to niech mąż leci po FEMALTIKER - czyni cuda.

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boziu Aniołek mały:) jakie Wy dzielne jesteście!!!:*

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli żebyś Ty wiedziała ile osób trzyma za Was kciuki.Gratuluję wyczekiwanej córci,jest całym Twoim światem-niech rośnie zdrowo :*

    Chciałam w ogóle podziękować dziewczynom z wątku,które mnie uspokoiły pisząc,że krótka kość udowa wcale nie musi świadczyć o niczym.Tyle co się nastresowałam a okazuje się na razie,że niepotrzebnie.Byłam w Pl w 29tc oraz 31tc u dwóch lekarzy.U jednego lekarza kość była idealna z wiekiem ciąży a u mojej lekarki nadal 10dni za krótka.Jakże różne te pomiary mogą być na innych sprzętach i u innych lekarzy.Po przeczytaniu tego wątku wiem,że taką jedną małą pierdołką wcale nie warto się przejmować i chciałabym,żeby nowe dziewczyny,które tu wchodzą z problemem krótkiej kości udowej wiedziały o tym,że ten jeden parametr naprawdę nic nie przesądza.No chyba,że nóżki krótsze o 5tyg.to bym już miała czerwoną lampkę zapaloną.W 31tc mała ważyła ok.1676gr.niby poniżej 50centyla ale o hipotrofii już chyba nie ma mowy :) W piątek mam ostatnie usg i mam nadzieję,że jest ok choć Holendrzy naprawdę takich szczegółów nie ujawniają-dopiero jak naprawdę wiadomo,że coś nie gra.
    Kciuki za wszystkie Wasze maleństwa-niech rosną zdrowo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:08

    Ania0306, Migotka83, Evli lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Evli żebyś Ty wiedziała ile osób trzyma za Was kciuki.Gratuluję wyczekiwanej córci,jest całym Twoim światem-niech rośnie zdrowo :*

    Chciałam w ogóle podziękować dziewczynom z wątku,które mnie uspokoiły pisząc,że krótka kość udowa wcale nie musi świadczyć o niczym.Tyle co się nastresowałam a okazuje się na razie,że niepotrzebnie.Byłam w Pl i w 29tc oraz 31tc u dwóch lekarzy.U jednego lekarza kość była idealna z wiekiem ciąży a u mojej lekarki nadal 10dni za krótka.Jakże różne te pomiary mogą być na innych sprzętach i u innych lekarzy.Po przeczytaniu tego wątku wiem,że taką jedną małą pierdołką wcale nie warto się przejmować i chciałabym,żeby nowe dziewczyny,które tu wchodzą z problemem krótkiej kości udowej wiedziały o tym,że ten jeden parametr naprawdę nic nie przesądza.No chyba,że nóżki krótsze o 5tyg.to bym już miała czerwoną lampkę zapaloną.W 31tc mała ważyła ok.1676gr.niby poniżej 50centyla ale o hipotrofii już chyba nie ma mowy :) W piątek mam ostatnie usg i mam nadzieję,że jest ok choć Holendrzy naprawdę takich szczegółów nie ujawniają-dopiero jak naprawdę wiadomo,że coś nie gra.
    Kciuki za wszystkie Wasze maleństwa-niech rosną zdrowo :)
    Witaj Lady Dior :)
    Ja staram się nie martwić no ale lekarz nastraszył achondroplazja. U mnie kość udowa mniejsza o 2 tyg od główki. Niestety po za tym brzuszek mniejszy o 2-3tyg w zależności od pomiarów... no i to co martwi kości rączek mniejsze ponad 3 tyg... czy u Ciebie prócz kości udowej pozostałe wymiary były ok? I w którym tyg pierwszy raz wykryli u Ciebie różnicę?

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna Kruszynka❤❤❤
    Oczka widzieliście czy ma zamkniete? My widzielismy po ok.tygodniu. Zobaczysz sytuacja się ustabilizuje, mała zejdzie z respiratora i bedziecie sie kangurowac. A kangurowanie ma moc. 🙂 z laktacją próbuj, bo serio nawet kropelka jest wazna. To dla niej jak 'lek'.
    Ja najgorzej wspominam 2-3 dni po cesarce. Jesteś bardzo silna. Twoja córeczka jest dumna, ze ma taką mamę.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli piękne imiona! I mała też śliczna. Kruszynka, ale lada chwila dojdzie do siebie ;*

    Evli lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil
    Łezki mi się zakręciły ze wzruszenia. Taka Malutka Piękna Kruszynka :* ❤
    Buziaki Dziewczyny
    Wierzę w Was i Zaciskam mocno kciuki!

    Evli lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Witaj Lady Dior :)
    Ja staram się nie martwić no ale lekarz nastraszył achondroplazja. U mnie kość udowa mniejsza o 2 tyg od główki. Niestety po za tym brzuszek mniejszy o 2-3tyg w zależności od pomiarów... no i to co martwi kości rączek mniejsze ponad 3 tyg... czy u Ciebie prócz kości udowej pozostałe wymiary były ok? I w którym tyg pierwszy raz wykryli u Ciebie różnicę?

    Basia1987 no mnie na szczęście nikt nie straszył...U mnie w 22tc różnica między główką a kością udową była 3tyg.tzn.główka tydzień do przodu a kość 2tyg. do tyłu i już miałam schizy,że moje dziecko jakieś zniekształcone.Brzuszek zawsze idealnie z terminem z om.Wiesz niby hipotrofię rozpoznaje się jeśli więcej niż 1parametr odstaje od normy-w tym właśnie brzuszek ale 2tyg.to naprawdę niewielka różnica.Może to być zwykła niewielka hipotrofia a może za parę tyg.wszystko się bardziej wypośrodkuje,że tak powiem.Nie wiem,czemu lekarze nie będąc pewni diagnozy straszą pacjentki.To tak jak mi jeden lekarz przy becie 800 i braku pęcherzyka powiedział,że to może być cp 🤦🏼‍♀️ Co do kości rączek to nawet nie wiem,czy mi tu w Nl mierzyli-w Pl na pewno nie ale to też nie było połówkowe.Jesteś na wczesnym etapie by od razu wyrokować-kontroluj to po prostu, badaj przepływy.Naprawdę nic jeszcze nie jest przesądzone :) Trzymam kciuki ;)

    basia1987 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja też miała te pomiary duzzo do tyłu, zresztą wystarczy spojrzeć na wagę a wygląda bardzo proporcjonalnie :)
    Paulciaa oczka ma zamknięte.
    Jeszcze długa droga przed nami, jejku jak ja się o nią boję, każdy bip maszyny mnie przeraża. Dzis rano przez okno usłyszałam bip cofajaczgo samochodu myslalam że zawału dostanę.
    A tak w ogóle to miałam dużo szczęścia że byłam w szpitalu. To była chwilą, wstałam w nocy na siku-skrzep-monitoring i odrazu mnie uspili bo nie było czasu, z odklejajacym się lozyskiem nie ma żartów :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 13:11

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Witaj Lady Dior :)
    Ja staram się nie martwić no ale lekarz nastraszył achondroplazja. U mnie kość udowa mniejsza o 2 tyg od główki. Niestety po za tym brzuszek mniejszy o 2-3tyg w zależności od pomiarów... no i to co martwi kości rączek mniejsze ponad 3 tyg... czy u Ciebie prócz kości udowej pozostałe wymiary były ok? I w którym tyg pierwszy raz wykryli u Ciebie różnicę?

    U mnie różnica miedzy brzuszkiem a głową była chyba 4 tygodnie na ostatnim USG. Dziecko jest proporcjonalne, więc w ogóle bym się tymi pomiarami nie przejmowała.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, cudowna Kruszynka, a Ty jesteś wspanialą Mamą <3

    Po cc nie ma lekko, ale z dnia na dzien coraz lepiej. Super, ze mozecie być razem. Dziecko czuje Twoją obecność.
    Jesli chcesz pobudzić laktację i jestes w szpitalu to mozesz poprosic o oksytocyne. To jest troche kontrowersyjana metoda, ale jak u mnie nie szło to robiłam co 3h odciaganie i 2 razy na dobę przed odciaganiem wkladałam do dziurek w nosie gaziki nasaczone oksytocyna. A do tego na rozluznienie dawali mi hydroksyzyne. No i sie udało ;-)
    Oczywiście wspomagacze ze słodem jeczmiennym (typu Femaltiker) również jak najbardziej.

    Trzymajcie sie! Będzie dobrze. Zanim sie obejrzysz będziesz tulić Maleństwo w domu :-)

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 maja 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli pisz co u Was, jak się trzymacie? Jak malutka? Jak Ty się czujesz? Jestem z Wami myślami <3

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 maja 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce Wam za bardzo monopolizowac wątku dziewczyny ale z drugiej strony chyba czekajcie na wieści..
    Wieczór był bardzo milutki :) uczestniczyliśmy w myciu oczek, zmienianiu pieluszki, wrażeniu-950g i nawet mąż ją podniósł jak jej zmieniali prześcieradełka ❤️ ja się nie odwazylam 🤭
    Oby tak dalej dzielnie walczyła.
    Próbuje pobudzić laktacje, narazie mam kilka kropelek, oddaje pielęgniarka na później jak coś :) O żadnych lekach mi nie mówili. Powiedzieli tylko że mleko może przyjść po paru dniach..
    W ogole to ja ciemna we wszystkim jestem, lekarze od 16tc nie dawali Małej szans i mam dużo do nauczenia się ;)

    Ewee, Migotka83, Ania0306, Leira, tka_aa lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 21 maja 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, wszystkie dziewczyny z pewnością czekają że coś napiszesz o sobie i malutkiej. Jesteście wspaniałe obydwie! Wszystkiego się nauczysz i z wszystkim sobie poradzisz.

    Evli lubi tę wiadomość

    Magg
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, cudownie :-) Widać, że Malutkiej jest dobrze skoro tak ładnie przybiera na wadze :-) Na szczęście Ona nie słucha lekarzy i jeszcze wszyskich zaskoczy swoją siłą. Możesz być dumna <3

    Wszystkiego na spokojnie sie nauczysz i to będzie bardzo miła nauka ;-)

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że czekamy na wieści. Szczególnie, że we mnie wracają wspomnienia. Wiem co przeżywasz. Pikanie maszyn, dezynfekcja rąk, inkubatorek, te wszystkie urządzenia. Ciesz się widokiem małej. Jak zejdzie z respiratorka to będzie na cpapie. Bedzie miała mini maseczke na twarzy i czapeczke na główce. Po prawie 40 dniach, gdy się tego pozbyliśmy nie mogłam jej poznać. Ale są też plusy. Gdy będzie na cpapie wreszcie usłyszysz jej głos❤
    Pięknie przybiera na wadze. Nikola przybierała początkowo po 10-20g. Oby tak dalej.😊 trzymam kciuki za kazdy dzień i z niecierpliwością czekam na każdą wiadomość.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, wspaniałe wieści!!! Pisz na bieżąco co u Was, ja ciągle zaglądam :) ja wiedziałam że ta Kruszynka się tak łatwo nie podda. Ona pokaże tym wszystkim lekarzom kto tu rządzi😁

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli możesz założyć oddzielny wątek na tym forum, np. pt. "wcześniak z hipotrofią - moja historia", czy coś w ten deseń, żeby nie spamować tego wątku, a jednocześnie stworzyć wątek, w którym będziesz pisać co u Ciebie i jednocześnie inne kobiety z podobnymi problemami będą miały gdzie znaleźć pocieszenie :)

    Bardzo mnie to cieszy, że Twoja córeczka tak pięknie przybiera (to już prawie kilogram!), moja babcia zawsze mówiła, że jak dziecko przybiera to będzie zdrowe :) I jestem przekonana, że podobnie będzie w Waszej sytuacji.

    Twoja kruszynka jest dzielną wojowniczką i da sobie radę, tyle co ona się utrzymała w brzuchu to cud i ten cud się nie skończy, będzie już tylko lepiej!

    Co do laktacji to może Ci ją zaburzać silny stres. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co przeżywasz. Miej to na uwadze, że niestety, ale jest to poważny czynnik. Ile możesz to staraj się rozluźnić przy karmieniu, myśl o tym, że jeszcze trochę i córeczka sama będzie ssać pierś, będziesz mieć ją przy sobie i wtedy odciągaj - to naprawdę pomaga.

    A opieką nad malutką się nie martw - do tego nie trzeba żadnego kursu - jak malutka jeszcze przybierze masy, będziesz mogła ją wziąć na ręce bez strachu to wszystko samo przyjdzie. Mój mąż po mojej CC, kiedy z bólu niewiele mogłam zrobić, pierwszy przewijał i przebierał naszego synka - w temacie był zielony jak szczaw, a zrobił to jak zawodowa położna - aż mi gały wyszły - po prostu to poczuł :)

    Pisz na bieżąco co u Was, wszystkie tu bardzo trzymamy za Was kciuki i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych wieści! :)

    Magda - mbc, Magg37, Evli lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ