X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 7 marca 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko
    U nas całkiem dobrze jakby jeszcze udało się te pleśniawki wytępić.
    Miała tak obłożoną buzke ze mniej jadła. Rośniemy jakoś nie za szybko ale na szczęście w normie. Tydzień temu 4530g :)

    Na mnie ten fermaltiker nie działa :( herbatki na laktacje też pije ale nie robią różnicy. Jedynie co mam wrażenie to duże ilości wody. Chciałbym żeby bylo więcej mleka ale jak się nie da trudno :(

    przy niskiej masie albo wcześniaczki mają jakieś lepsze szczepionki za darmo. Warto dopytać, my sie nie załapałyśmy.
    O jedynym ograniczeniu to słyszałam ze nie zaszczepia dopoki dzieckp nie ma 2kg na gruźlice ale to w szpitalu.
    A jakie podajecie mleko modyfikowane? my bebilon pepti i ar.

    Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno byłyśmy w ciąży i zamartwiałyśmy się o nasze Kruszynki. Inesska kobieta anioł nas wspierała...
    A teraz nasze Cuda już z nami i rozprawiamy o szczepionkach, mleczkach itd
    Wszystko dobrze się zakończyło u każdej.
    :) :) :) ❤❤❤

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 7 marca 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee ja podaję bebiko HA. Masz rację jeszcze nie tak dawno byłyśmy w ciąży... Teraz już mamy lepsze tematy niż to na ile usg nam podaję wagę dzieciaczków. Ale to był stres. Dobrze, że jest takie forum, taki wątek gdzie mogłyśmy się wspierać i oczywiście Inessa była w tym czasie wielkim wsparciem :)

    Migotka83, Ewee lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 7 marca 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, no właśnie bo powinnysmy odciągać min 6x dziennie... Na mnie Femaltiker dziala ale wiecej nie sam rady wyprodukowac przy 4 odciaganiach bo juz nic sie nie zmiesci ;-) Ponoc piwo 0,0% w duzych ilosciach bardzo pomaga ale nie próbowałam.
    Teraz wystarcza jeszcze na styk mojego mleka, mielismy Bebilon prosyneo ha, a w szpitalu polecali jeszcze bebilon comfort.
    Oj tak Ewee... Wtedy marzylam o takich problemach jak teraz i panicznie balam sie, że Małą też strace... Ineska jest tu takim naszym Aniołem :-* Pamietam tylko jedna dziewczyne z tego forum co straciła Córeczkę w 25tc,do tej pory ryczę jak sobie przypomnę. Oby jej się udało jak nam.

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak Migotko to była straszna historia. Ja miałam nadzieję, że to dziecko przeżyje. Jak napisała, że nie zdążyli to się aż rozpłakałam. Też mam nadzieję, że mimo tego strasznego przeżycia ta dziewczyna będzie się mogła kiedyś cieszyć macierzyństwem tak jak my.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też strasznie przeżywałam ten czas i bardzo drżałam o córeczkę. Bo jedną straciłam w 36t. To okropne ale ja do końca nie wierzyłam że teraz będzie dobrze. Więc będąc w szpitalu prawie miesiąc czułam się trochę bezpieczniej ale i tak stres ogromny, a czas wtedy dla mnie stał w miejscu.
    Ale udało się! tak strasznie się wzruszyłam jak na sali operacyjnej usłyszałam jej płacz tak mi tego brakowało poprzednim razem...
    Kobiety jednak mają w sobie ogromną siłę.
    Z okazji jutrzejszego święta życzę Wam i sobie aby tak było zawsze! :) Buziaki Kochane.

    Migotka83, Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 7 marca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee, oj tak... sama nie wiem skąd ta siła. Dzielna Kobieta jesteś :-)
    U mnie 5 lat starań, 2 straty które tez bardzo przeżyłam i dopiero teraz się udało. I to nie bez problemów wiec stres byl ogromny.
    Wszystkiego najlepszego Kobietki Kochane! Samych slonecznych dni i zdrówka! Buziaki!

    Ewee, Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 8 marca 2019, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie dziewczyny, kobiety są bardzo silne. ;)

    Wszystkiego najlepszego! Jak najwięcej uśmiechu, zdrowia i samych radosnych i szczęśliwych chwil! :)

    Ewee, Migotka83, inessa lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dzisiaj w nocy była gorączka... 37.7, potem 38.4. Jak na razie udało się ja zbić. Zobaczymy jaki Ada będzie miała humor, jak będzie markotna, to trzeba pomyśleć o lekarzu.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 8 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    A u nas dzisiaj w nocy była gorączka... 37.7, potem 38.4. Jak na razie udało się ja zbić. Zobaczymy jaki Ada będzie miała humor, jak będzie markotna, to trzeba pomyśleć o lekarzu.
    Dużo zdrówka dla córeczki!

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis na usg i musialam zejsc z oblokow na ziemie. Robila mi je naprawde profesjonalna osoba, co nie oznacza oczywiscie tych 200-300 g w gore lub w dol, ale maly dzis wazyl okolo 1650 g zamiast 2kg :) Jest znow na 10 centylu. Chcialabym zeby wazyl 2 kg ale jakos bardziej obiektywne mi sie wydaje ze byl na 10 tym i jest na 10 tym. Do szpitala na szczescie mnie nie poslano tym razem. Badala mnie pani dr z Karowej i kazala przyjsc za 2 tygodnie. Napisala tez skierowanie na ktg. Powiedziala mi tez komplement, ze w zyciu nie powiedzialaby ze skonczylam 40 lat :) Mialam nadzieje ze tak szybko nie wrocimy na 10 centyl, ale moge sie cieszyc ze to nie 8smy i znow siedzialabym za kratami ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 9 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ma szanse urodzic sie jako hipotrofik, bo skoro przybral 400 g w 3 tygodnie, to za kolejne 3, w 36 tc moze wazyc niewiele ponad 2 kg. A w 39 tc wazyc 2400 lub 2500.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane <3
    Co tam u Was slychac?
    Wczoraj byli u nas moi rodzice dzieci przeszczesliwe.
    A u mnie testy ciazowe pozytywne ale juz znow jest cien i pewnie znow czeka poronienie no coz takie moje zycie. Mam 2 cudownych dzieci to juz Piekne jest :)

    Misiabella ale 400 g.to jeszcze nie tak zle w przybieraniu. Pamietaj ze teraz moze nagle przybrac 200 gram w ciagu tygodnia dzieci rosna skokowo.
    A wazne ze Maluch jest zdrowy i reszta rzeczy ok. Bierz leki dobrze sie odzywiaj a bedzie dobrze :) a nawet jak maly siw urodzi to pieknie potem nadrobi :)
    Z corka trzymali mnie do konca bo przybierala powoli ale jednak bo przez ostatnie 2 tyg.przed porodem przybrala niecale 100 g. Ale zawsze cos :)
    Tak z obserwacji naszych i znajomych dzieci, roznice widac na poczatku i to wagowa a po czasie wszystko sie wyrownuje. Naszych przyjaciol corka urodzila sie 2 miesiace pozniej niz nasz synek byla dluga i wazyla ok 3.600g. Dlugo byla wieksza niz Gabrys a ostatnio to Ona jest mniejsza od Gabryska.
    Dla mnie najwazniejsze jest ze dzieci sa zdrowe a reszta sie kiedys wyrowna.
    Wazne aby pilnowac wszystkiego i w razie jakis problemow odpowiednio zareagowac.

    Wspieram Was calym sercem Kochane moje i sle buziaczki <3

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 9 marca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, mialam sie pytac Ciebie o ten test, ale zabraklo mi smialosci. Jesli jestes pewna ze nie wyszlo tym razem to mam nadzieje ze jeszcze sie uda. Ja mialam ciezki tydzien. Moj synek jest chory. Mial goraczke, jedna lekarka powiedziala ze to wirusowe zapalenie oskrzeli, potem uskarzal sie na bol brzucha i zwymiotowal dwa razy. Bylismy na izboe przyjec ale nas olali, nastepnego dnia pobieglam z nim na usg, bo te bole brzucha ma czesto i to mnie martwi. Na usg zoladek, watroba ok za to wyszla jedna nerka wieksza, a zawsze mial symetryczne do tej pory. Wiec nowe zmartwienia. Musze jeszcze badanie na owsiki mu zrobic, choc nie wiem czy to sluszny trop, ale musze wykluczyc. Ogolnie jakos nie moge zaznac spokoju ducha ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 10 marca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella najważniejsze, że synek choć coś trochę przybiera na wadze. Dopóki waga rośnie to jest ok. I tak jak pisze Inessa nawet jak się urodzi z hipotrofią to ładnie wagę nadrobi. Te dzieci z niską masą urodzeniową szybko rosną. Najważniejsze, że dziecko jest zdrowe.

    Inessa trzymam kciuki, mam nadzieję, że wkrótce zobaczysz dwie kreseczki które nie będą blednąć. Mocno Ci kibicuję!

    inessa, Misiabella lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • monkle Autorytet
    Postów: 389 360

    Wysłany: 10 marca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam głosy dziewczyn - hipotrofia to nie wyrok. Mój chłopiec urodził się w 37t6d 50cm/2,4kg (25/1 centyl), dopiero przy porodzie okazało się że łożysko już było niewydolne, a teraz po 15 miesiącach ma już 81cm/11kg (75/50 centyl) :) także nosy do góry, byle urodziło się zdrowe, a potem już pójdzie z górki :)

    Ania0306, inessa, Migotka83, Misiabella lubią tę wiadomość

    Tomuś 06.12.2017r, 37t6d, 2400g szczęścia, SN.
    Bartuś 08.09.2019r, 38t2d, 3430g szczęścia, SN.

    12.2016 [*] pamiętam Aniołku.
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 10 marca 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, lubie za zdrowe i szczęśliwe Dzieciaki :-* Trzymam kciuki żeby z trzecim się udało!

    Misiabella, tak jak Dziewczyny pisza - nawet jeśli to hipotrofia to najwazniejsze zeby Maly byl zdrowy. Tak z mojego doświadczenia to dobrze byloby juz trafic do jednego lekarza który znając sytuację zdecyduje o optymalnym momencie zakończenia ciąży. Przy hipitrofii to jest bardzo istotne i czesto nie przeciąga się powyzej 36tc. Neonatolodzy wola zdrowego wczesniaka z 34tc niz przetrzymanego z komplikacjami.

    A u mnie w pt Mala wazyla juz 3024, pediatra powiedziala ze przyrost idealny. Tylko szczepienia opozniamy o tydzień ponieważ na usg mózgu ma asymetrie komor i obszary nierozwiniete wskutek niskiej masy urodzeniowej. Musi na to zerknac neurolog. Oczywiście prywatnie wszystko bo na nfz terminy sa za milion lat...
    Pytalam o te szczepionki. 5w1 jest jedna dla wszystkich. Ponoć nie ma roznicy miedzy 5w1, a 6w1 wiec my zostajemy przy 5w1.

    Ania0306, Misiabella lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko śliczna waga :) ja też zostaję przy szczepionce 5w1

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 marca 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, cudowna jest Twoja Julka, super fotka <3

    Mam do Was pytanko a propos suplementacji. My na razie mamy brac witamine d3 i coloflor cesario, a za jakies 3tyg dostaniemy dodatkowo żelazo. Czy u Was też konieczne jest/było żelazo?

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Migotko :) .
    Ja też podaję Julce witaminę d3 i coloflor. O żelazie na razie nikt mi nic nie mówił, ale z ciekawości podpytam pediatry jak będziemy na szczepieniu.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Dziewczyny co do zelaza bylabym ostrozna bo po zelazie dzieci czesto maja problem z brzuszkiem i z kupkami. Nam mowili ze jak nie trzeba to po co mamy podawac tym bardziej ze my dokarmiamy MM i tam jest zelazo. My podawalismy synkowi ale On mial slabe wyniki krwi a po miesiacu od podawania kazali ztobic morfologie i jak bedzie ok mielismy odstawic zelazo i tak zrobilismy bo wyniki sie polepszyly na szczescie.
    A my caly czas podajemy wit D3 oraz Dicoflor.
    Aniu sliczna coreczka :)
    Migotko waga b.ladna Malutkiej :)
    Pozdrawiam cieplo <3

    Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ