X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia płodu
Odpowiedz

Hipotrofia płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • e_v_e Ekspertka
    Postów: 209 313

    Wysłany: 1 października 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Czy miałyście może styczność, albo same macie problem z hipotrofią płodu ? Jak rozwijały się potem wasze maluszki?

    w57vhgqsvnsaad78.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 października 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wejdź na wątek mam czerwcowych 2014, tam jest Nalka, jej córeczka urodziła się z hipotrofią, może podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami :).

  • sabina1985 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 października 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej córy stwierdzono hipotrofię... Obecnie ciąż ma 37 tyg i 3 dni. Waga małej przekroczyła właśnie magiczne 2500g. Poza niższą wagą nie ma żadnych nieprawidłowości. Przepływy były badane kilkukrotnie i zawsze wychodziły ok. Lekarze nie potrafią stwierdzić dlaczego dziecko jest ok 2-3 tyg mniejsze. Nie palę, nie piję, odżywiam się raczej prawidłowo, nie przemęczam się i nie stresuję. Wygląda na to, że po prostu taka uroda. Jestem pod stałym monitoringiem ale lekarze zapewniają, że to profilaktyka i nie ma powodu do paniki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hipotrifie płodu przez niewydolność łożyska mała ur 2 kg 46 cm przez cc w 36 tc miesiąc w szpitalu na obserwacji. Czy ktoś z was miał podobnie? Bo jestem w drugiej ciąży i boję się że będzie to samo...

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 14 października 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja urodziłam córkę hipotrofika obecnie ma 18m, jeżeli chce Pani pogadać proszę o wiadomość prywatną, udzielę wszelkich rad i informacji :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 15 listopada 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka189 wrote:
    Ja miałam hipotrifie płodu przez niewydolność łożyska mała ur 2 kg 46 cm przez cc w 36 tc miesiąc w szpitalu na obserwacji. Czy ktoś z was miał podobnie? Bo jestem w drugiej ciąży i boję się że będzie to samo...

    U mnie w drugiej ciąży niestety wszystko się powtórzyło.

    Pierwsza ciąża: łożysko osiągnęło trzeci stopień dojrzałości i zwapnienia już w 31tc (znaczy wtedy to wyszło na usg, ale nie wiem ile wcześniej już się pojawiło). Córka urodziła się w 39tc ważąc 2,5kg i mając 52cm. Po porodzie stwierdzono hipotrofię. Dzisiaj ma dwa i pół roku i muszę kupować jej ciuszki dla czterolatków (wzrostowo jest powyżej 90-tego centyla, a wagowo powyżej 75-tego).
    Druga ciąża: sytuacja z łożyskiem powtórzyła się, synek urodził się w 36tc (nagle odeszły mi wody i porodu nie dało się zatrzymać). ważył 2kg, mial 48cm. Obecnie ma pół roku i waży jakieś 6,5kg, ciuszki nosi na 74cm chociaż spodnie 68 są za duże w pasie.

    Lekarz po drugim porodzie powiedział, że nie są w stanie powiedzieć dlaczego u mnie tak szybko dochodzi do dojrzewania i wapnienia łożyska ale z jakiegoś powodu łożysko pracuje w taki sposób, że priorytetem jest aby wszystkie organy i układy były u dziecka w pełni wykształcone, a przybieranie masy jest na drugim miejscu. Jedno i drugie dziecko mam zdrowe, synek nie miał żadnych problemów z oddychaniem czy przyjmowaniem pokarmów, a lekarze bali się, że ponieważ jest taki mały jak na ten tydzień ciąży to możliwe, że nie wszystko jest w pełni wykształcone lub sprawne.

    Z własnego doświadczenia powiem, że jeżeli jedynym problemem jest niska waga, to jest to żaden problem. Masę przecież dziecko raz dwa nadrobi i nawet może przegonić rówieśników (przykład mojej córki). Gorzej jeżeli za tym będą szły inne problemy jak właśnie początkowe zaintubowanie lub nie trawienie pokarmu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty mogłaś nanu naturalnie urodzić ja nie u mnie mała jakoś tam rosła najgorsze było brak wód i spadek tętna dziecko i szybko cc bo przy sn by się udusila. Teraz jestem w 17 tc co i jak dowiem się dopiero za drugie tyle. Nanu dobrze że już jest wszystko dobrze <3

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka, trzymam kciuki żeby druga ciąża przebiegła bez komplikacji.

    natalka189 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ