X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Guzek tarczycy
Odpowiedz

Guzek tarczycy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Korala Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio byłam na USG tarczycy i wykryto u mnie mały guzek, jestem aktualnie w 20tc, miała któraś z Was taką sytuację? Czy biopsję można zrobić w ciąży? Słyszałam,że są podzielone zdania na ten temat, a powiem, że się martwię, bo genetycznie mam już wyrok

    Czekamy 21.09
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Po pierwsze guzek to nieodrazu wyrok gdyz sa rozne rodzaje guzkow i wiekszosc jest niegrozna. Po drugie jezeli lekarz nic nie mowil o biopsji a ufasz mu to znaczy ze nie musisz jej wykonywac. Po trzecie czasami guzek moze pojawic sie od nadmiaru hormonow a w czasie ciazy wiadomo ze jest ich duzo. Pisze o tym gdyz sama choruje na haschimoto i mam kilka guzkow od dobrych kilku lat a jestem bardzo obciazona genetycznie. Moj endokrynolog nie zalecal mi biopsji a kontrole no i u mnie dodatkowo leki ale ze wzgledu na chorobe tarczycy. Mysle ze warto kontroowac tarczyce oraz przynajmniej raz na jakis czas zrobic podstawowe badania tarczycy. Mozesz tez skonsultowac sie z innym lekarzem. Zycze spokojnej dalszej ciazy!!

  • Olala :) Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie martw się na zapas. U mnie w trakcie ciąży wyszło, że mam kilka guzków ale lekarz powiedział, żeby się nie martwić, a za rok ponownie zrobić USG tarczycy i wtedy ewentualnie pomyśleć nad biopsją. Wszystko związane z Hashimoto. Głowa do góry :) Poza tym podpisuję się pod tym co napisała koleżanka powyżej ;)

    Wszystko będzie dobrze, nie martw się :)

    uwo93e3kqlvyjjfg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ