X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Grubość fałdu karkowego-USG połówkowe
Odpowiedz

Grubość fałdu karkowego-USG połówkowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam kłopot może, któraś coś wie na ten temat. Na USG genetycznym w 12t4d ciąży przy CRL 61,5 mm NT wyszło mi 2,2 mm, niby w normie, ale górnej. Teraz na USG połówkowym to zgłosiłam i lekarka zmierzyłam mi NF czyli grubość fałdu karkowego, który wyszedł 7,35 mm, podobno do 20t powinno nie przekraczać 6 mm, ja jestem w 21t3d i teraz nie wiem czy się martwić czy nie. Lekarka niby powiedziała, że jest ok, ale dała mi skierowanie na echo serca i we wskazaniach wpisała właśnie to. Oczywiście podejrzenie zespołu Downa. Czy może, którejś wyszło to podwyższone? Reszta parametrów ok.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • KASIA 87 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oto moja historia, może kogoś podniesie na duchu. Do 19 tc wszystko było idealnie. Koszmar zaczął się 18.01.2017 (19tc) po usg u mojej prowadzącej ginekolog wyszło zwapnienie na serduszku, czyli ognisko hyeperogenne lub tzw. bright spot i o ile jest ono odizolowane i nie ma innych markerów zespołu downa to zazwyczaj nie jest groźne. W celu sprawdzenia innych markerów dostałam skierowanie do szpitala. Pojechaliśmy z mężem następnego dnia na profesjonalne badanie, raczej miałam nastawienie, że wszystko powinno być ok, skoro w 13 tc usg genetyczne było bez zarzutu. Niestety w trakcie badania wyszło dodatkowo, że dzidzia ma za krótką kość nosową (4,5mm) i pogrubiony fałd karkowy (to nie jest przeziarnistość karkowa, fałd mierzy się między 19 a 22 tc), lekarz, który przeprowadzał badanie stwierdził, że do końca 19 tc fałd karkowy powinien mieć 4 mm, natomiast u nas wyszedł 5,4mm, co byłoby na granicy w 20 tc - 6mm. Po skończonym badaniu stwierdził, że dziecko może mieć zespół downa, ponieważ występują u niego 3 miękkie markery tej wady. Poinformował mnie również, że w celu wykluczenia wady mogę poddać się amniopunkcji lub wykonać test NIFTY. Zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY. Po prawie miesiącu, ponieważ wynik testu otrzymałam 14 lutego, wyszło, że u dzidzi wszystko dobrze, żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono. W końcu odetchnęliśmy z ulgą, jesteśmy szczęśliwi. Teraz czekamy na naszego małego chłopczyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 10:19

    Kasia
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 15 lutego 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki KASIA 87, u mnie kość nosowa 5,6 mm nic nie mówiła, że za mały. Zrobiłam echo serca, wszytko wyszło ok. A jaka się mała urodzi to zobaczę po porodzie, bo nie robiłam innych badań i może jeszcze podpytam na USG tym trzecim jak ten fałd.

    Lena8411 lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 1 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was zakończyły się historie. Ja jestem własnie po badaniu połowkowym i też wyszedł pogrubiony fald karkowy NF 6.8. Badanie w 20t4d. Na badaniu w I trymestrze wszystkie parametry w normie biochemia tez ok. Zostałam skierowana na ech serca plodu i na nim też wszystko wyszło dobrze.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 jak Ci Nifty wyszedł prawidłowo to już w ogóle możesz być spokojna, ja go nie robiłam. U mnie wyszło wszytko dobrze Marta jest całkowicie zdrowa skończyła właśnie 10 miesięcy :D Jak się urodziła to rzeczywiście miała taki jakby fałd skóry na karku i to zaburzyło wynik, potem się wszytko wyprostowało jak się szyja wydłużyła :p Mała leżała cały czas główką w dół i mocno parła przy tym na szyjkę to stąd taki przykurcz. Także jak reszta parametrów w normie to się nie masz co martwić :)

    ef36 lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 marca 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mając 23 lata NT u mojej córki wynosiło 3,5mm ........córka urodziła się zdrowa.

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 4 marca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katolaza
    NT a NF to co innego.
    NT przezierność karkowa którą mierzy się w I trymestrze. A NF fałd karkowy mierzy się do na usg połówkowym. Dla każdego z nich są inne normy.

    Carla lubi tę wiadomość

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 8 marca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka możesz odezwać się do mnie na priv.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 15 maja 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak NT przezierność karkowa robi się na pierwszym USG, a NF grubość fałdu karowego USG połówkowe. Z doświadczenia wynika, że nie ma reguły wychodzi źle dziecko zdrowe, wychodzi ok, a po porodzie przykra niespodzianka. Ja rok po porodzie ogólnie źle wspominam okres ciąży ciągły strach, bo dziecko Ci się w tabelce z wymiarami nie mieści ;/

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • KarolinaBag Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 października 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u nas na połówkowych w 20t2d wyszedł fałd karkowy 7 mm. Lekarz nie zwrócił na to uwagi. Lekarz posiada certyfikatyndo badań prenatalnych. Pierwsze badania prenatalne bez zarzutu, pappa niskie ryzyko. Nasza dziewczynka ważyła na połówkowych ok. 375g. Wszystkie parametry w normie. Martwię się tym fałd em, w środę idę na kolejne badania zapytam znów o ten pomiar.

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaBag wrote:
    Cześć, u nas na połówkowych w 20t2d wyszedł fałd karkowy 7 mm. Lekarz nie zwrócił na to uwagi. Lekarz posiada certyfikatyndo badań prenatalnych. Pierwsze badania prenatalne bez zarzutu, pappa niskie ryzyko. Nasza dziewczynka ważyła na połówkowych ok. 375g. Wszystkie parametry w normie. Martwię się tym fałd em, w środę idę na kolejne badania zapytam znów o ten pomiar.

    Karolina u mnie było podobnie. Teraz tulę zdrowego półrocznego synka. Przez ten nieszczęsny NF żyłam pół ciąży w mega stresie. Jak U Ciebie? Byłaś na kolejnych konsultacjach?

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Werax Znajoma
    Postów: 33 1

    Wysłany: 19 lutego 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wynik w 12 tyg 1 dzien 0.9 fałd karkowy to ok ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ