X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Gestoza - zatrucie ciążowe
Odpowiedz

Gestoza - zatrucie ciążowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Niestety podbijam temat. Może jest ktoś kto teraz przez to przechodzi albo przechodził. Od ponad tygodnia jest u mnie podejrzenie zatrucia ciążowego. Na samym początku doktorkę zaniepokiły moje wyniki badań a dokładnie kwas moczowy. Ciśnienie wtedy miałam jeszcze dobre. Między czasie miałam dobową zbiórkę moczu i białko w normie czyli nie ucieka z moczem. W ten wtorek ciśnienie mi skoczyło powyżej 140/90. Nie przekroczyło 150/90. Od tej pory biorę dopegyt 3x1. Ciśnienie w miarę ok, rzadko kiedy przekracza 140/90. Białka w moczu nie ma. Próby wątrobowe dobre. Kwas moczowy stale rośnie. Jeśli ciśnienie będzie nie do opanowania lekami to mam mieć cc 19 stycznia to będzie dopiero 36 tydzień. Wiadomo jeśli skoczy nagle to cc od razu. A jeśli się uda opanować to planowane cc 1 lutego. Strasznie się boję jak to wszystko się skończy bo dużo strasznych historii na temat gestozy można znaleźć w internecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 15:26

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jak skończyły się Wasze historie?? Mam nadzieję, ze w konsekwencji wszystko dobrze się zakończyło🙂
    U mnie wyszło wysokie prawdopodobieństwo stanu przedrzucawkowego..
    Czytam, szukam..

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    Witajcie dziewczyny, jak skończyły się Wasze historie?? Mam nadzieję, ze w konsekwencji wszystko dobrze się zakończyło🙂
    U mnie wyszło wysokie prawdopodobieństwo stanu przedrzucawkowego..
    Czytam, szukam..
    Hej. U mnie skończyło się wszystko dobrze. Wytrzymałam aż do 39 tygodnia ciąży do planowanej cesarki. Ciśnienie było w miarę opanowane a i badania nie najgorsze i udało się ciążę donosić.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Hej. U mnie skończyło się wszystko dobrze. Wytrzymałam aż do 39 tygodnia ciąży do planowanej cesarki. Ciśnienie było w miarę opanowane a i badania nie najgorsze i udało się ciążę donosić.
    Bardzo się cieszę z Twojego szczęścia🙂
    Daje to nadzieję❤️
    Pozdrowienia dla mamy i maluszka😘
    Dziękuję za odpowiedź.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    Bardzo się cieszę z Twojego szczęścia🙂
    Daje to nadzieję❤️
    Pozdrowienia dla mamy i maluszka😘
    Dziękuję za odpowiedź.
    Dziękuję :) . Trzymam kciuki aby Ciebie to ominęło. Bo skoro masz tylko ryzyko, czyli z tego co rozumiem na podstawie badań to jeszcze nic przesądzonego, że tak będzie. A tak przy okazji to czytałam na innym wątku, że jesteś z Rzeszowa a więc pozdrawiam sąsiadkę! (Jestem z okolic Rzeszowa) ;)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Dziękuję :) . Trzymam kciuki aby Ciebie to ominęło. Bo skoro masz tylko ryzyko, czyli z tego co rozumiem na podstawie badań to jeszcze nic przesądzonego, że tak będzie. A tak przy okazji to czytałam na innym wątku, że jesteś z Rzeszowa a więc pozdrawiam sąsiadkę! (Jestem z okolic Rzeszowa) ;)
    Tym bardziej mi miło, dokładnie jestem z Mielca🙂
    Dziękuję i pozdrawiam😘

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ