X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje GBS- paciorkowiec w ciąży
Odpowiedz

GBS- paciorkowiec w ciąży

Oceń ten wątek:
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam gbsa + . W pierwszej ciąży urodzilam syna 36+6 z powodu infekcji wewnątrzmacicznej, zaczelo sie od goraczki 38 , skurcze, rozwarcie na 2 palce, na ktg tetno szalalo i jak spadlo do 70 natychmiast zrobiono cc. Syn urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, u mnie srednie ryzyko sepsy. Teraz jestem w drugiej ciąży 31+0 , oczywiście gbs dodatni.

    Czy mialyscie tak lub slyszalyscie historie kiedy w jednej ciazy wdala sie infekcja z powodu gbsa i dziecko zachorowalo a w drugiej ciąży było bezproblemowo?? Szukam jakiejś nadziei na spokojny poród ;-)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 29 lipca 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, załamka po tym, co przeczytałam...muszę koniecznie te wody sprawdzić, u mnie tez raczej ta wydzielina tylko jak wstanę, przeważnie rano.

    Eta, wlasnie tego najbardziej sie obawiam...infekcji wewnatrzmacicznej. Nie czytałam o tym jaki wpływ na infekcje w drugiej ciazy ma przebycie jej w pierwszym, ale wydaje mi sie, ze za każdym razem losowo to jest. Chodzi zapewne o to, czy nastąpi lekkie pęknięcie pęcherza czy nie...

    Opowiedz jak z Twoim synkiem było pózniej...wyszedł z tego w miarę szybko? Jak z tym ryzykiem sepsy u Ciebie? No i czy kazali szczepić z uwagi na istniejące zakażenie u dziecka...

    relganliumoc9u3n.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusienka to zrób jutro badanie crp- w moim miescie kosztuje 10 zł i czeka się na wynik 3 h. Najprawdopodobniej wyjdzie w normie i masz spokojną głowę do porodu(w międzyczasie sprawdzasz ph wydzieliny) Przy porodzie krzyczysz o antybiotyk i jesteście bezpieczni ;) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 19:29

    Agusienka1985 lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 03:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crp nie warto teraz robic. Jesli cokolwiek wyjdzie w cro to w zasadzie będzie to juz spora infekcja z objawmi.

    Co do gbs i drugiej ciąży dopóki pęcherz jest caly to jest ok. Każda ciąża może być inną no ale trzeba uważać.

    Co do sączenia ja momentami czułam jakbym popuszczała

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusienka syn po urodzeniu dostal mial przejsciowe zaburzenia oddychania, zabrali go do inkubatora otwartego i monitorowali parametry zyciowe. Dostawal 3albo 4 razy(nie pamiętam już ile dokladnie dawek) dziennie antybiotyki dwa dozylnie przez tydzień. Po 24 h obserwacji stwierdzili że jest juz dobrze i mógł byc juz ze mna caly czas. Oczywiście mial pobierana czesto krew na badania i zrobione odrazu rtg pluc ktore pokazalo zmiany zapalne. Po tygodniu antybiotykoterapii zrobiono ponownie rtg bylo juz dobrze, morfologia dobrze i wyszlismy do domu.syn zostal wypisany, ja wyszlam na wlasne zadanie, bo antybiotykoterapia na początku nie byla skuteczna i crp uroslo max do 200 i wowczas zmieniono antybiotyk i zaczelo spadac. Potem w domu kontynuowalam doustnie leczenie. Generalnie zaznacze ze zarówno ja jak i syn czuliśmy się dobrze, nie goraczkowalismy po porodzie, czulam sie na silach, tylko wyniki badan pokazywaly ze cos sie dzieje.

    Ale jeszcze dodam że pekniecie pecherza na pewno jest czynnikiem predysponujacym do zakazenia, ale nie jedynym, u mnie pecherz na pewno nie pękł, nic sie nigdy nie saczylo, u mnie badanie histopatologiczne lozyska po porodzie pokazalo że ono bylo przedwczesnie dojrzale(wylewy krwi,przekrwienie bierne itd), to raz, po drugie lekarka mi mowi ze moze byc tak ze mam felerna szyjke ktora pomimo tego że jest zamknieta może przepuscic bakterie z pochwy. Obecnie moja sytuacja wyglada tak że w 29 tygodniu dostalam przedwczesnych skurczy, szyjka w kilka dni skrocila sie z 37 do 25mm, lekarze podjeli decyzje że ze wzgl na te skurcze i sytuacje z pierwszego porodu przelecza mnie antybiotykiem doustnym i dopochwowym w kierunku gbsa, pomimo tego że wytyczne są takie że nie leczy się gbsa w ciąży, ale moj przypadek konsultowalo kilku lekarzy i taka podjeli decyzje.Wczoraj ostatnia dawke antybiotyku wzielam.
    Poza tym na usg łożysko w ciągu 2 tygodni zestarzalo sie z 2 na 3 stopień. Wiem że teraz na to sie juz tak nie patrzy i to przeplywy sa najważniejsze, ale to i tak gdzieś w głowie mi siedzi :-\

    Z swojego doświadczenia powiem Wam że wiedzac ze ma sie gbsa jesli pojawi sie goraczka, skurcze bolesne(moje wtedy bolaly zdecydowanie mocniej niz zwykle bole podbrzusza jak na miesiaczke) czy tak jak Wy piszecie o saczeniu wód, to trzeba jechac jak najszybciej na ip i krzyczeć o gbs. Szybka reakcja i antybiotyki na pewno pomoga. Ja tez sie denerwuje zwlaszcza że to 31 tydzień dopiero ale nie mozna o tym ciagle myslec, bo człowiek zglupieje, trzeba liczyc na szczęście, przecież nie wykluczone jest że wszystko będzie bezproblemowo :-) wiec dziewczyny glowa do gory musimy się wspierac :-) uda nam się :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 08:09

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do szczepien to syna z wrodzonym zapaleniem płuc kazali szczepic!! Ja NIE wyrazilam zgody na szczepienie go, uwazam że to glupota zaszczepic chore dziecko jeszcze w czasie kuracji mocnymi antybiotykami. To byla jedyna decyzja z którą się zupelnie nie zgadzalam z lekarzami i nie rozumie po dzis dzien ich toku myslenia. Ja w ogole jestem przeciwniczka szczepienia dziecka w pierwszej dobie życia, wiec i Leon nie będzie szczepiony w pierwszej dobie życia, a dopiero po kilku tygodniach.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 30 lipca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także odmowie szczepienia, niezależnie, czy mu od razu wyjdzie stan zapalny czy nie. I tak chciałam to zrobic, to mam chociaż argument.
    najważniejsze, ze z Twoim dzieckiem wszystko OK.

    Wczoraj mierzyłam temperaturę, 37 stopni, ale moze to od gorąca ogólnie. Jednak nie pojechałam robić tego crp, zrobię w pon rano...
    Kupiłam pasek do pH i jak mi coś popłynie to tym wlasnie zmierzę.

    relganliumoc9u3n.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 30 lipca 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusienka trzeba było w aptece prosić o "darmowy test gine intima" dostałabyś to samo tylko bez kartonowego opakowania tyle, że za darmo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 13:36

    Agusienka1985 lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 30 lipca 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulola wrote:
    Agusienka trzeba było w aptece prosić o "darmowy test gine intima" dostałabyś to samo tylko bez kartonowego opakowania tyle, że za darmo.
    Moze jeszcze będzie okazja :) dziekuje za cynk!

    relganliumoc9u3n.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 30 lipca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nawet jak miałam taka grzybice jakiej świat jeszcze nie widział ten test pokazał ze jest Ok ;) teraz mam papierki lakmusowe zeby sprawdzać ewentualnie co i jak.mkupione na Allegro za chyba 5 zł....

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 30 lipca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak jak mówiłam, jakiś czas temu sprawdzałam, na pewno juz miałam GBS, a test pokazał, ze wszystko gra. Moze nie było infekcji....

    relganliumoc9u3n.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 30 lipca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo on się przy grzybie nie zabarwi, tylko przy bakteriach albo wodach. Grzyb nie zmienia tak drastycznie ph ... Ja mam papierki z allegro i użytkowałam też takie profesjonalne laboratoryjne. A obawiam się, że zanim Agusience dojdzie paczka z allegro to zdąży urodzić ;) ...
    Tami co tam u Ciebie?? Jak się skończyła sprawa w szpitalu ??

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 30 lipca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin sprawdzala u siebie w gabinecie jak juz miałam wyniki posiewu i tez się nie zabarwiło a ona ma takie co różnicują infekcję od wód. Mimo braku zabarwienia dostałam wtedy gały bo zalewała mnie wodnista wydzielina aha i wtedy zużyłam caly zapas darmowych testów jakie byly w aptece i tez się nie barwiły...dodam ze to bylo okolo 18 Tc więc ta wydzielina nie miała jeszcze prawa tak wyglądać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 16:34

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 30 lipca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawa sie skończyła tak, ze przyszedł wynik z posiewu i nie wykazał nic prócz gbs. Dobrze ze sie uparłam zeby nie brać antybiotyku przed wynikiem bo mialabym ogromne wyrzuty sumienia teraz. Warto słuchać intuicji. Mi moja mowila uciekaj jak siedziałam i czekałam na przyjęcie na oddział. :)

    ulola lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest dużo wydzieliny to może to być po prostu wydzielina ale warto zawsze sprawdzic

  • anusia13 Koleżanka
    Postów: 56 27

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny a slyszalyscie kiedys zeby ktoras miala paciorkowca z gr C?

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 15 września 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A GBS nie zaburzy koloru tych papierków lakmusowych? Czy i tak będzie żółty jeśli to nie wody?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie zaburzy to zupełnie 2 inne sprawy, zaburzy mocz więc trezba uważać :-)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 16 września 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.... czyli, że jakby były wody to będzie niebieskie a jak będzie inna wydzielina to też będzie niebieskie? :P

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 16 września 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak sprawdzacie wydzielinę właściwie? Przykładacie papierek do wkładki czy bezpośrednio? :]

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ