X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Endometrium
Odpowiedz

Endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrium to nie przypadłość czy choroba a błona która umożliwia zagnieżdżenie się zarodka. Musi mieć odpowiednią grubość aby zarodek mógł sie zagnieździč i utrzymać. Bez endometrium nie można było by zajść w ciąże i tak jak wcześniej napisałam utrzymać jej
    Moze ginekolog chodziło o endometrioze/torbiel na jajniku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 18:37

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam polipa na macicy, przez niego też nie mogłam zajść w ciążę (przez 5 lat).....dopiero w grudniu 2013 r. wykonano mi histeroskopię (usunięto polip) i po 2 tygodniach zaszłam w ciążę :) Niestety wlutym poroniłam (przez toksoplazmoże)...ale jak widać teraz ponownie jestem w ciąży :)

    Tak jak Gwiazdeczka napisała....pewnie chodzi Ci o endometrioze (torbiel czy coś podobnego)....Ja podczas histeroskopii miałam sprawdzaną drożność jajowodów i było ok.

    Jeśli gin skieruje Cię na podobny zabieg to sie nie bój...zabieg miałam robiony pod narkozą, wiec nic nie czułam...a efekty były i są :)

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Marzus Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 marca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę, że lekarzowi chodziło o endometriozę - gruczolistość zewnętrzna – obecność błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy.
    Ogniska endometriozy najczęściej umieszczają się wewnątrz jamy otrzewnej (w 94–97% przypadków) lub znacznie rzadziej poza nią (szyjka macicy, sklepienie pochwy, srom, pęcherz moczowy lub okolica pachwinowo-udowa). Powstają guzki, zrosty i torbiele czekoladowe.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ