X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ECHO serduszka
Odpowiedz

ECHO serduszka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Poszukuję Mam które miały wykonane ECHO serca płodu.
    Byłam na takim badaniu wczoraj i od tamtej pory nie mogę przestać o nim myśleć.
    Jestem w 23 tc . Przezierność karkowa dziecka wyszła na granicy normy i dostałam skierowanie na echo.

    Niby wszystko jest w normie jednak lekarz powiedział , że zastanawiające jest jedynie : położenie zastawek przedsionkowo-komorowych na jednym poziomie.
    Wyczytałam w specjalistycznej książce, że zdrowe serce charakteryzuje się położeniem tych zastawek na różnym poziomie, a te które są na jednym wskazują na wadę serca.
    Bardzo się denerwuję.

    Dzwoniłam do zaprzyjaźnionego Neonatologa, który powiedział mi że z taką diagnozą nic się nie robi i zastawki mogą się jeszcze wykształcić w czasie trwania ciąży.

    Czy jest tu może jakaś Mamusia której dziecko miało zastawki na tym samym poziomie i mogłaby mi coś na ten temat powiedzieć?

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Miałam echo płodu raz w miesiącu u od 24 tyg Jak okazało się, że nie rozwinęła się tętnica i jeszcze coś. Wskazywało na wadę serduszka i dlatego kontrolowalismy czy bije. Było wszystko ok. Poprostu taka uroda dziecka. Nie martw się ,choć wiem, że to nie jest łatwe.

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my miałyśmy ECHO serca z powodu niedomykalności zastawki (...) które wyszło przy USG 3D.

    Idź jeszcze dla pewności do innego punktu na ECHO (tak, wiem, ze to kosztowane) i sprawdź. Sama zrobiłabym tak jak wyżej napisałam.

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ