X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Dziecko z wadą genetyczną w rodzinie a ciąża
Odpowiedz

Dziecko z wadą genetyczną w rodzinie a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 października 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ może któraś z Was miała lub ma taki sam problem jak ja... Otóż zaczęliśmy z mężem myśleć o dzidziusiu, wiem, że u mnie może nie być tak łatwo, ponieważ mam bardzo nieregularne cykle, co jakiś czas pojawia się torbiel na jajniku i zbyt wysoka prolaktyna, ale to nie o tym... Moja siostra ma niepełnosprawnego synka, wykryto u niego bardzo rzadką wadę genetyczną, ciąża przebiegła prawidłowo, poród przez cc, ale wszystko okej, dopiero po kilku miesiącach okazało się, że coś jest nie tak... no i po szeregu poszukiwań, lekarzach, badań okazało się, że to wada genetyczna. Dodam, że w rodzinie nie było wcześniej takich przypadków, moja siostra i jej mąż również się zbadali - kariotyp i mikromacierze, jednak z badań wyszło, że są zdrowi. Cały czas o tym myślę i boję się zajść w ciąże, a bardzo pragniemy mieć dziecko. Napiszcie proszę co o tym myślicie i czy powinnam iść do genetyka lub jakiegoś innego lekarza? Może ktoś był w takiej sytuacji gdzie w najbliższej rodzinie ujawniła się jakaś wada genetyczna (mojej siostrze lekarz powiedział, że to po prostu taki przypadek) ale mimo wszystko mam obawy :(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 października 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka ma neurofibromatoze. Jest to choroba genetyczna. Nikt w rodzinne u nas jej nie ma. Jak to określił lekarz- świeża mutacja. Czasami nie mamy wpływu na różne sprawy...
    A na co choruje synek Twojej siostry?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 13:47

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ