X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Drętwienie rąk i obrzęk nadgarstków w 20 tygodniu ciąży
Odpowiedz

Drętwienie rąk i obrzęk nadgarstków w 20 tygodniu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drętwieją mi ręce zwłaszcza po nocy, zauważyłam dziś obrzęk nadgarstków obu rąk i kostek. Niepokoi mnie to. Czy ktoś miał podobnie?

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam. Nie pamiętam dokładnie na jakim etapie ciąży, ale na pewno bardzo wcześnie.Bylam w szoku, że ledwo widać brzuszek a ja nie mogę założyć obrączki i ciężko było pisać na klawiaturze. Lekarz stwierdził, że to normalne. Obrączkę założyłam dopiero tydzień po porodzie. Ale ' dla spokojnosci'nie zaszkodzi zapytać lekarza.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff dzięki za odpowiedź,bo się solidnie przestraszyłam... Mam wizytę w środę więc zapytam

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytalam to na tym etapie takie puchnięcia są niepokojące, bo mogą swiadczyc o zatruciu ciązowym. Oczywiscie nie muszą, i moze to byc zwykle zatrzymywanie wody, ale na pewno skonsultuj sie z lekarzem.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja
    Ja też miałam, dość wcześnie.
    Kazano mi zrobić dodatkowe badania, cholestaze wykluczono.
    Piłam bardzo dużo naparu z pokrzywy. Świetnie wypłukiwała dodatkowa wodę i opuchlizna schodziła ale drętwienie zostało i towarzyszyło mu nawet na stole do CC.
    Ponoć dziecko gdzieś uciska i stąd takie dretwienie.
    Ja jeszcze miałam od samego początku do samego końca rwę kulszowa w prawej nodze.

    Skonsultuje swój przypadek z lekarzem ale pić pokrzywy nie zaszkodzi ;) tylko siku się chodzi z 3razy częściej niż normalnie ;)

    Lukrecja lubi tę wiadomość

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. Lubie napar z pokrzywy ,wiec z rady skorzystam z przyjemnoscia. Jutro zrobie badania laboratoryjne

  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to mam, w obydwu ciążach tak miałam. Ale mi puchną tylko palce u rąk i drętwieją po nocy. To zespół cieśni nadgarstka, woda się zatrzymuje w nadgarstkach co powoduje ucisk na nerwy, opuchliznę i drętwienie.

    Przeszło od razu po porodzie ;)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 12 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod sam koniec ciąży drętwiały mi palce u obu rąk - ale tylko te trzy od środkowego do małego. Przeszło po porodzie. Moja mama też tak miała :D jak była w ciąży ze mną, tylko jej drętwiała jedna dłoń.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 10 lipca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Dzieki. Lubie napar z pokrzywy ,wiec z rady skorzystam z przyjemnoscia. Jutro zrobie badania laboratoryjne

    Jakie badania z krwi trzeba wykonac zeby wykluczyć cholestaze?

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ