X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Dodatkowy płat lożyska - ktoś ma/miał?
Odpowiedz

Dodatkowy płat lożyska - ktoś ma/miał?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, lekarz na wizycie powiedział mi, że łożysko ma dodatkowy płat i „jeżeli z jakiegoś powodu będzie Pani rodziła naturalnie, to ważne żeby o tym wspomnieć, przy rodzeniu łożyska. W przypadku cesarki my i tak czyścimy wszystko.” Nie pomyślałam, żeby zapytać lekarza o to, bo skupiłam się na czymś innym, a teraz zastanawiam się, czy to coś groźnego? Czy miała tak któraś z Was w poprzednich ciążach, lub ma obecnie? Czy poszerzać diagnostykę o naczynia przodujące? Zakładam, że gdyby były, to lekarz by je zauważył. Łożysko na przednio-bocznej ścianie.

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam! Dowiedziałam się przy porodzie (rodziłam SN). Mój lekarz przez całą ciąże mi o tym nie wspomniał, wyszedł chyba z założenia że i tak nic z tym nie zrobię a tylko się będę stresować... W związku z tym żadnych dodatkowych badań nie robiłam, lekarz przyjmujący poród też nie uznał tego za problem :) tak było u mnie, nie wiem oczywiście czy to dobre podejście ;-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ