X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Długa kość udowa i duża waga.
Odpowiedz

Długa kość udowa i duża waga.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 25 września 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Co do wymiarów to na całą ciążę miałam na tym punkcie schiza. Pod koniec wyszło krótkie kości udowe a duża głowa. Brzuszek większy od głowy. Mój synek urodził się 34 cm główka i 33 brzuszek.
    U mnie wychodzi najchudszy brzuszek, średnie nóżki i duża główka. Wszystkie wymiary są do tylu. W tym brzuszek jest 1,5 tygodnia do tylu względem terminu z OM. Moje dziecko w ogóle nie wyglada jak dziecko kobiety z cukrzyca ciążową, ale ja naprawdę podchodzę bardzo restrykcyjnie do diety. To chyba dlatego dzidziuś wolno rośnie. Obawiam się, że jak urodzę w 38-39tc to moja córeczka będzie malutka i nie będzie miała z czego stracić na wadze, bo przecież wszystkie dzieci chudną w pierwszej dobie po porodzie. Dlatego tez straszne jest to wywoływanie porodu przed 40tc.

    bhywio4p4tz04cne.png
  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 25 września 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_Wawa, a w którym szpitalu planujesz rodzić?

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 25 września 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioha wrote:
    Asia_Wawa, a w którym szpitalu planujesz rodzić?
    Na Madalińskiego w Warszawie. Moja lekarka z tamtąd jest. Jakby tam mnie nue przyjęli to biorę pod uwagę Żwirki i Wigury lub Inflancka.

    bhywio4p4tz04cne.png
  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 25 września 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_Wawa, pytam, bo miałam podobną sytuację do Ciebie-miałam cukrzycę ciążową regulowaną dietą, cukry miałam opanowane, ponadto łożysko ok, ilość wód płodowych też ok, a i tak miałam mieć wywoływany poród ze względu na cukrzycę. Pytałam lekarza po co, skoro wszystko jest w normie, ale tłumaczyła mi, że "takie są procedury". Rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka i mimo, że od razu mi mówiono, że będzie wywoływany poród, to na szczęście lekarze deklarowali, że chcą z tym poczekać jak najdłużej i zaczęli mi wywoływać w 40+1 tc. Zaczęło się od balonika, a później poszła oxy i po oxy ruszyło. Bardzo mi zależało, żeby urodzić sn i lekarze uszanowali moją decyzję, bo powiedzieli, że cc będzie u mnie całkowitą ostatecznością. A piszę to wszystko, żebyś może właśnie wzięła pod uwagę IMiD, bo oni są tam bardzo nastawieni na porody sn, a cc traktują jako "zło koniecznie" gdy po prostu wymaga tego sytuacja. Ja nie miałam tam lekarza prowadzącego ciążę, chodziłam tam na kontrolne ktg od 35 tc i na szczęście tam mi się udało urodzić.

    Asia_Wawa lubi tę wiadomość

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 25 września 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioha wrote:
    Asia_Wawa, pytam, bo miałam podobną sytuację do Ciebie-miałam cukrzycę ciążową regulowaną dietą, cukry miałam opanowane, ponadto łożysko ok, ilość wód płodowych też ok, a i tak miałam mieć wywoływany poród ze względu na cukrzycę. Pytałam lekarza po co, skoro wszystko jest w normie, ale tłumaczyła mi, że "takie są procedury". Rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka i mimo, że od razu mi mówiono, że będzie wywoływany poród, to na szczęście lekarze deklarowali, że chcą z tym poczekać jak najdłużej i zaczęli mi wywoływać w 40+1 tc. Zaczęło się od balonika, a później poszła oxy i po oxy ruszyło. Bardzo mi zależało, żeby urodzić sn i lekarze uszanowali moją decyzję, bo powiedzieli, że cc będzie u mnie całkowitą ostatecznością. A piszę to wszystko, żebyś może właśnie wzięła pod uwagę IMiD, bo oni są tam bardzo nastawieni na porody sn, a cc traktują jako "zło koniecznie" gdy po prostu wymaga tego sytuacja. Ja nie miałam tam lekarza prowadzącego ciążę, chodziłam tam na kontrolne ktg od 35 tc i na szczęście tam mi się udało urodzić.

    Dzięki za informację. Moja lekarka też tłumaczy mi, że takie są procedury, które są trochę bezlitosne. Na Madalińskiego też są nastawieni na SN więc na razie nastawiam się na ten szpital. Twój poród to dla mnie nadzieja, że nie zawsze indukcja porodu kończy się CC :) Mam nadzieje, że lekarze będą liczyć się z moim zdaniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 12:35

    bhywio4p4tz04cne.png
  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 25 września 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co mi mówiła położna, z którą rodziłam, to wiele indukowanych porodów po oxy ruszało, także bądź dobrej myśli :)

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 września 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_wawa, moja historia też podobna. Cukrzyca regulowana dietą, niewielkie dziecko na usg. Z tym, że pod koniec ciazy łożysko się zestarzało i pojawiło się małowodzie. Stąd pobyt w szpitalu, wczesniej kontrolne ktg.

    Ja rodziłam w Bródnowskim. Na ktg mówili, że czekamy max do terminu. Podczas pobytu obserwowali małowodzie i mówili, że w razie czego będą wywoływać, a nie ciąć.

    Ale na szczęście nie musieli, ruszyło się samo :P poród naturalny mocno pozytywny, szpital też na plus.

    Podczas pobytu na patologii dziewczyny miały wywoływany poród oxy. Wiekszosc skończyła się sn. Podobno tylko po oxy bardziej boli... no ale zawsze jest zzo :P

    Asia_Wawa lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 3 października 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko od 30 tc o 3 tygodnie wyprzedzało, kość udowa była przeszło 8 cm. Na początku 39 tc poszłam do szpitala, żeby wywołać poród dopóki dziecko będzie mniejsze, ale 38+3 usg pokazywało wagę 4600 g, więc zrobiono cc. Synek urodził się 38+5 z wagą 3900g, obwód głowy 37 cm, więc pewnie zawyżał wagę. Cukrzycy nie miałam.

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ