X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Dexilant w ciąży
Odpowiedz

Dexilant w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • usmiechnieta_m Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 13 października 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , nie znalazłam żadnego postu z tym problemem. Leczę się od pół roku na wrzody żołądka i biorę dexilant i duspatalin. Traf chciał że zabrakło mi leku w momencie rozpoczęcia ostatniej miesiączki, po dwóch tygodniach zaczęłam brać dalej i trwało to 3tygodnie od czasu owulacji, zapłodnienia do pierwszego pozytywnego testu. Byłam u dwóch lekarzy, każdy kazał mi natychmiast przestać przyjmować ten lek. Boję się że mogę poronić, byłby to już drugi raz ;-( albo dzidzia z wadami rozwojowymi;-( jestem załamana, bo nieświadomie brałam będąc już w ciąży. Przyczyną pierwszego poronienia była szczepionka wzw b nim zrobiłam pierwszy test. Tym razem Jest to wczesna ciąża 5/6 tydzień, ale zalamalam się, że znowu z mojej winy coś będzie nie tak. Czy jest tutaj kobieta która brała dexilant i miała zdrowego bobasa.? Niech chociaż jedna się znajdzie bo od zmysłów odchodzę;-(

    qskyky9zrvr3ipou.png
    [*] 18.11.2013
  • Ulisek1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 października 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć usmiechnięta...
    Odezwij się do mnie proszę, też mam problemy z żołądkiem i też brałam dexilant ale musiałam odstawić go gdy zaszłam w ciążę.
    Spokojnie, pierwsze 2 tygodnie płód jest chroniony i leki ani nic innego nie ma na niego wpływu.

    Niestety mam okropny refluks, gdy brałam dexilant było ok ale po odstawieniu znowu jest nieprzyjemnie. Masz na to jakąś radę? Co mówi Twój lekarz?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ