X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Czy w trakcie poronienia widać coś w obrazie usg?
Odpowiedz

Czy w trakcie poronienia widać coś w obrazie usg?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane. Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam. Jeśli nie to proszę pokierujcie.

    Sytuacja ma się następująco. OM 10.12. Beta zrobiona w 39dc czyli przedwczoraj wynosiła zaledwie 153. Na usg brak pęcherzyka, jedynie coś w obrazie z czego ewentualnie może PĘCHERZYK się pojawić. Albo meeega późną owulacja albo raczej się nie wykształcić. Zwłaszcza że były lekkie plamienia.
    Dziś zaczęło mi się krwawienie żywą krwią. Pojechałam na IP żeby mieć pewność że to ciąża biochemiczna i zaczęłam się oczyszczać. A tam w obrazie usg PĘCHERZYK, prawidłowo umieszczony, bez oznak odklejania kosmówki. Lekarz przepisał luteinę. Kazał leżeć i przyjś w piątek.
    Leci że mnie jak na okres. Czy to możliwe żeby ciąża się rozwijała a poronienie tak zaczynało i czy lekarz powinien dojrzeć prozpoczynające się poronienie w obrazie usg czy tego nie widać.? Nie wiem czy mam robić sobie jakieś nadzieję?

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co napisać,też krwawiłam na początku ciąży ,myślałam ,że okres przyszedł ,ale nie... wszystko się dobrze skończyło

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morowa wrote:
    Kochane. Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam. Jeśli nie to proszę pokierujcie.

    Sytuacja ma się następująco. OM 10.12. Beta zrobiona w 39dc czyli przedwczoraj wynosiła zaledwie 153. Na usg brak pęcherzyka, jedynie coś w obrazie z czego ewentualnie może PĘCHERZYK się pojawić. Albo meeega późną owulacja albo raczej się nie wykształcić. Zwłaszcza że były lekkie plamienia.
    Dziś zaczęło mi się krwawienie żywą krwią. Pojechałam na IP żeby mieć pewność że to ciąża biochemiczna i zaczęłam się oczyszczać. A tam w obrazie usg PĘCHERZYK

    Jakiej wielkości pęcherzyk?

    morowa wrote:
    prawidłowo umieszczony, bez oznak odklejania kosmówki. Lekarz przepisał luteinę. Kazał leżeć i przyjś w piątek.

    Krwiak podkosmówkowy wychodzi na USG zwykle do tygodnia od pierwszego krwawienia, więc w dniu krwawienia mógł być niewidoczny na USG.

    morowa wrote:
    Leci że mnie jak na okres. Czy to możliwe żeby ciąża się rozwijała a poronienie tak zaczynało i czy lekarz powinien dojrzeć prozpoczynające się poronienie w obrazie usg czy tego nie widać.? Nie wiem czy mam robić sobie jakieś nadzieję?

    Na USG widać poronienie, w sensie widać krew w macicy, czy odwarstwianie się kosmówki, natomiast może być tak, że zbyt wcześnie przyjechałaś na USG i wyjdzie to za kilka dni.

    Nadziei sobie nie rób, ale zrób beta HCG w odstępie 48h i sprawa się wyjaśni.

    Krwawienie to nie wyrok, nawet obfite.

    Czujesz skurcze? Takie jakby bóle menstruacyjne i ból w krzyżu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 23:58

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta spadła że 153 do 112 więc chyba wszystko jasne. Dziękuję za informacje

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać co i jak . Trzymam kciuki

  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morowa wrote:
    Beta spadła że 153 do 112 więc chyba wszystko jasne. Dziękuję za informacje
    Przykro mi :-( rozumiem, co czujesz bo też to przechodzilam, następnym razem się uda:-)

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morowa wrote:
    Beta spadła że 153 do 112 więc chyba wszystko jasne. Dziękuję za informacje

    Tak, w tej sytuacji sprawa jest jasna. Przykro mi bardzo, też jestem po poronieniu, jak potrzebujesz wsparcia to odwiedź wątek "Problemy i komplikacje" -> "Poronienie i co dalej?".

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ