X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Czy któraś z Was tak miała?
Odpowiedz

Czy któraś z Was tak miała?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez tak mam opisałam to tu https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/glowka-nisko-w-kanale,3311.html

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę, ale ja bym na Twoim miejscu wyjaśniła dokładnie z lekarką co miała na myśli po badaniu palcem, bo z tego co piszesz to nic nikt Ci raczej nie powie, ponieważ nawet nie wiadomo czy ta główka faktycznie jest nisko czy tylko lekarka coś innego wyczuła palcem, a potem się zreflektowała. Ja bym nawet telefonicznie wyjaśniała, że mnie zaniepokoiła i niech tłumaczy. A jak wytłumaczy to trzeba zaufać lekarzowi albo iść do drugiego, moim zdaniem każda z nas powinna mieć lekarza, któremu ufa.

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotrwacie na pewno, tylko spokojnie i na wszelki wypadek oszczędzaj się do soboty ... Ja bym leżała ...Trzymaj się

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na lewym boku i najlepiej aby nogi i pupa były wyżej niż reszta ciała, chociaż w 23 tyg to jeszcze chyba nie ma różnicy który bok ... na plecach w tym etapie ciąży też jeszce można.

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja mam podobnie , a jestem dopiero w 18 tyg Mam miękka szyjke , lekarka w badaniu palpitacyjnym wyczuła nawet rozwarcie , choć na usg podobno wyglada to nie najgorzej . Na razie mam leżeć 2 tygodnie pózniej zobaczymy :(( A co u Ciebie?

    aga2319 lubi tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślała, że mój Piotruś też jest nisko ale okazało się że na tym etapie jest dobrze ułożony. Szyjkę mam na 35 mm i zaknięta. Mój lek co tydzien robi mi usg szyjki. Do tego biorę luteine 2x1 i magnez. No spy nie biorę ponieważ no spa skraca szyjkę tzn rozluźnia ja tak jak pozostałe tkanki.

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ISZTAR wrote:
    A No spy nie biorę ponieważ no spa skraca szyjkę tzn rozluźnia ja tak jak pozostałe tkanki.
    nie do końca się z tym zgodzę. szyjka się skraca pod wpływem skurczy macicy, a nospa własnie niweluje te skurcze. nie jestem jakimś fanatykiem tego leku ale muszę go brać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2014, 20:05

    aga2319 lubi tę wiadomość

  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne bardzo z tą no spą, też jestem przekonana, że pomagam mojej miękkiej szyjce uspokajając twardy brzuch no spą. Bardzo dziwne ....

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • Ancia77 Autorytet
    Postów: 305 196

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie martw sie ja tez tak miałam problemy ze skurczami od 25 tyg ciazy glowka tez byla nisko musisz sie nie przemeczac duzo odpoczywac i nie denerwowac sie .Ja bralam duzo lekow ktore pomogly po 35 tyg odstawiłam i sie nic nie działo urodziłam dopiero w 39 tyg. :) wazne ze szyjka sie nie skraca jest twarda i zamknieta chodzi o to zebys jak najmniej chodziła bo dzidzius napierajac na szyjke moze powodowac jej skracanie

    aga2319 lubi tę wiadomość

    iv092n0amkzp6vtf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robię małą reaktywacje, więc oto co mój lekarz powiedział w temacie leków rozkurczowych. Nospa jak najbardziej na skurcze macicy, on pierwsze słyszy żeby nospa miała rozmiękczać szyjkę, wręcz przeciwnie. Szyjka się skraca i rozwiera kiedy są skurcze, a nospa skurcze własnie niweluje. z tym że mała uwaga, nospa nie działa przeciwbólowo i należy ją brać zanim skurcze się pojawią, żeby do nich nie dopuszczać - tak się ją prawidłowo przyjmuje. jeżeli bierze się okazjonalnie, wtedy jak skurcze już są i brzuch napięty to jest duży błąd i że tak powiem po ptokach. natomiast buscopan jest tez lekiem przeciwskurczwym jednak o nieco odmiennym działaniu niż nospa, ale generalnie efekt dają ten sam.
    generalnie oba leki znam z autopsji, oba biorę. efekt jest taki, że mimo, że główka nadal nisko to szyjka się nie skraca, nie rozmiękcza, rozwarcia nie ma, skurczy też zdecydowanie mniej i brzuch już też nie twardnieje. żadnych sztucznych progesteronów brac juz nie musze a synuś jest wielki i zdrowy. oczywście nadal mam odpoczywać ale funkcjonować mogę normalnie.
    z tym, że dziewczyny, słuchajcie swoich lekarzy, bo każda ciąza jest inna. w moim przypadku skurcze to duży problem - ja mam nieprawidłową budowe macicy i więc żadne magnezy łykane nie pomogą. co nie oznacza, że u Was nie zniwelują skurczy bez zastosowania leków stricte rozkurczowych. dlatego nie sugerujcie sie tym co innym lekarz przepisuje, bo każda ma inny problem i trzeba zaufać swojemu ginowi :)

  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 17 lipca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z nospą, mi lekarz zalecał ją na twardnienie i pomagało, ładnie miękł brzuch. Brałam na początku 3xpo1 forte co odpowiada 6 zwykłym na dobę. Po tygodniu już zaczynalam zmniejszać dawkę, brałam tylko gdy czułam twardnienie. Po jakichś dwóch kolejnych mogłam odstawić całkiem. Zostałam na magnezie i luteinie, ale co jeszcze zauważyłam, że magnez jednak nie kazdy się wchłania i ważne, zeby sprawdzić ile go faktycznie przyjmujesz na dobę. Ja brałam asmag 3x2 i czulam skurcze łydek, jak doczytałam to okzalo się, ze jeden asmag ma tylko 20 mg magnezu, czyli brałam go zdecydowanie za mało. Myślę, że z nospą spokojnie możesz podzialać, tak mówił moj lekarz. Chociaż mi zalecał wiecej niz ogolnie zaleca sie ciezarnym, wszedzie slyszalam, ze mozna 3xpo1 ale tej normalnej anie forte.

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 17 lipca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ