X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Czy czeste usg szkodzi? potrzebuje odpowiedzi do 13
Odpowiedz

Czy czeste usg szkodzi? potrzebuje odpowiedzi do 13

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawa jest krotka. bylam na usg w ten poniedzialek i bylo ok, ale wczoraj jak wstawalam kozetki u lekarza zle sie podnioslam bo calym ciezarem poszlam do przodu az mnie cos w brzuchu pociagnelo. boje sie teraz czy to moglo zaszkodzic dziecku. umowilam sie na usg dzisiaj do ginekologa ale nie wiem czy takie czeste usg nie zaszkodzi dziecku? ostatnio mam robione usg co dwa tygodnie bo caly czas z czyms latam do ginekologa aby sprawdzic czy aby na pewno wszystko ok jest

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 października 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie mam wizyty co dwa tygodnie. Usg nie jest szkodliwe. Kiedyś sama miałam 3 usg w jednym tygodniu i to trzy dni pod rząd. Teraz już mniej panikuję bo czuję ruchy więc wiem, że z córeczką jest wszystko dobrze :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie ja tez czuje ruchy malej.... wiec moze niepotrzebnie panikuje ze przez zle podniesienie sie cos uszkodzilam w lozysku?...hmmm

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie ginekolog umawia co miesiac..... nie widzi potrzeby co dwa tygodnie a szkoda

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 października 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana spokojnie! Ja od początku ciąży strasznie dużo rzeczy sobie wymyślam. Szczerze to nie ma dnia, żebym nie miała wyrzutów sumienia bo mogłam zaszkodzić dziecku i się denerwuję wtedy i dalej mam wyrzuty, że się denerwowałam bo to przecież mogła też zaszkodzić. Naprawdę jestem strasznie nerwowa. Skoro czujesz ruchy małej, nie boli Cię brzuch to jest wszystko dobrze :). Moim zdaniem nie mogłaś tym uszkodzić łożyska. Ja się tak nie znam ale czytałam kiedyś, że jak się odklei łożysko to jest ból brzucha i krwawienie albo krwawienie wewnętrzne ale z krworokiem wewnętrznym na pewno bolał by Cię brzuch. A ja się zawsze uspokajam tym, że jakby tak łatwo było zaszkodzić dziecku to mało kto by ciążę donosił. Ale jeśli masz się denerwować to idź na to usg. Na pewno nie zaszkodzi :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez tak mam. wczoraj az sie z tego wszystkiego poplakalam, poniewaz balam sie ze przez swoja glupote moglam uszkodzic lozysko bo o nie potrafilam pomyslec tylko odrazu sie zerwalam z tej kozetki. ogolnie to te lozka do usg mogliby troche szersze robic aby czlowiek grubszy sie mogl obkrecic jakos :) no taka ciaza nerwowa. tak samo jest u mnie.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 października 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też często płaczę. Chyba to wszystko przez te hormony. Bardzo chcemy, żeby było jak najlepiej i stąd te nerwy. Mam nadzieję, że jak nasze dzieciątka będą już na świecie to nam trochę nerwy odpuszczą. Chociaż pewnie znajdą się nowe problemy :). Ale dopóki dzidzia jest w brzuchu czuję się strasznie bezsilna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 12:33

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie to jest ta bezsilnosc bo mamy maly wplyw na to co sie dzieje w srodku. jesli ma sie cos stac to podobno sie stanie i tyle. hormony robia swoje to tez prawda. nieraz mam takie dni ze masakra

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 11 października 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mi ginekolog powiedziała że jak była w ciąży to co chwilę robiła sobie usg między pacjentami. Nie jest udowodnione żeby usg miało szkodzić, bo nie ma tam żadnego promieniowania. Tak samo widziałam kiedyś wpis a raczej filmik u mamyginekolog:)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up up - dziewczyny, czy usg co kilka dni może zaszkodzić ?

  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 33

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Up up - dziewczyny, czy usg co kilka dni może zaszkodzić ?

    Nie

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ