X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje cytomegalowirus
Odpowiedz

cytomegalowirus

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Odebrałam dzisiaj swoje badania krwi i niepokoi mnie wynik CMV. Norma igm jest do 1,1 ja mam 1,57 czyli wynik pozytywny natomiast igg mam wynik negatywny . Miała któraś podobnie? Jestem w 9tc

  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 24 września 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm myśle że lekarz powinien zlecić ponowne wykonanie tego badania.
    A swoją drogą, to czytałam o dziewczynie, która miała tez pozytywny igm i chodziła po lekarza, żaden nie umiał jej pomóc, aż trafiła do profesora, który powiedział że tego się nie leczy.. Myśle, że wiele kobiet nawet nie dostaje skierowania na badanie cmv

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 września 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, przeczytaj cały ten temat:

    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/badanie-cmv,845.html

    Cytomegalii w ciąży się nie leczy, ale to BARDZO WAŻNE, aby określić, czy się ją w tej ciąży faktycznie przechodziło, czy nie. To cholernie ważne ze względu na stan zdrowia dziecka. Jeżeli faktycznie przechodzisz cytomegalię teraz, to po porodzie Twoje dziecko musi mieć zrobiony szereg badań, a także być pod różnymi względami kontrolowane przez kilka lat, natomiast jeszcze w trakcie ciąży usg powinny być częstsze i bardziej dokładne. Wszystko znajdziesz w linku powyżej, ponieważ przechodziłam pierwotne zakażenie wirusem cytomegalii w ciąży i opisałam swoją historię.

    Z takim wynikiem powinnaś na pewno dostać skierowanie do poradni chorób zakaźnych. A to, że niektórzy lekarze nie dają skierowania na badanie cmv to skrajna nieodpowiedzialność.

    Powodzenia!

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 września 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dawaj znać, jak tam Cię dalej pokierowali. Ja uważam, że trafiłam w tym temacie na kompetentnych ludzi (m.in. ze szpitala zakaźnego w Warszawie, potem z Centrum Zdrowia Dziecka) i mój syn został dobrze poprowadzony, więc mam nadzieję, że moje doświadczenia opisane w linku, który wkleiłam wyżej na coś się zdadzą.

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 29 września 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martynika za podzielenie się Twoją historią! Przeczytałam cały wątek, który zalinkowałaś. Mam nadzieję, że nie znajdę się w grupie zakażonych w ciąży, ale tak z ciekawości chciałam się zorientować, bo nigdy nie przechodziłam cytomegalii (robiłam badanie Igg w 10 tc). Miałam ostatnio dużo kontaktu z 2,5-latką, która z przedszkola przyniosła jakieś choróbsko i mnie też trochę wzięło przeziębienie. No ale tak jak pisałaś - powody infekcji są bardzo różne i nie ma co się nakręcać. Na późniejszym etapie ciąży powtórzę badanie i tyle. Pozdrawiam!

    Martynika lubi tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ