X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cytomegalia - wynik wątpliwy, ktoś tak miał?
Odpowiedz

Cytomegalia - wynik wątpliwy, ktoś tak miał?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fleur Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie jestem w 11 tc
    Trochę z przypadku, na wlasną reke zrobilam badanie na CMV.

    Wyszedł wynik nastepujacy:
    IgG ujemne
    IgM wątpliwe

    Nigdy na CMV nie chorowalam co potwierdzaja IgG. Ale dlaczego IgM są watpliwe?

    Dodam ze aktualnie ja, dziecko i maz jestesmy chorzy. Zatoki, przeziebienie, etc.

    Ktos mial taka sytuacje? Jest szansa ze obecna infekcja wplywa na niejasny wynik IgM? Boje sie myslec ze to poczatek cytomegalii i jakims cudem uchwycilam moment w ktorym wlasnie sie zaczyna ale przeciwciala jeszcze nie sa na tyle znaczace by dac wynik jednoznacznie dodatni.

    Badanie powtorze ale dopiero za 2 tyg zgodnie z zaleceniem z laboratorium ale nie chce do tego czasu osiwiec.

    Ktos pomoze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 18:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki masz wynik dokładnie igg i igm?

  • Fleur Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igm 0,840

    Nieobecne <0,7
    Watpliwe 0,7 - 1
    Obecne > 1

    Igg 0,15

    Nieobecne. <0,5
    Watpliwe. 0,5 - 1
    Obecne. > 1

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pozostaje nic jak powtórzyć.

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja na początku ciąży też niestety z przypadku zrobiłam badania na CMV czego później żałowałam... mi wyszło IGG dodatnie oraz IGM dodatnie ale lekko ponad normę, robiłam też badanie na awidność która miała określić czy to stare czy nowe zakażenie no ale wynik był wątpliwy. Cała ciąża przebiegła ok, proponuje się tym nie przejmować, oczywiście powtórz badania ale mi lekarka powiedziała że lekkie przeziębienie którego możesz nawet nie odczuwać może mieć niewielki wpływ na badanie - i stąd pewnie takie małe odchyły od normy.

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ