X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cytomegalia
Odpowiedz

Cytomegalia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 4 listopada 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Czy któraś z was przechodziła lub przechodzi cytomegalie ?ja jestem po badaniach i igm 1,48 STRSZNIE SIE BOJE

  • Figi Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 5 listopada 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie podobnie. Robiłam badania dwukrotnie. IGG wychodziło ujemne, a IGM dodatnie w obu badaniach wyniki 1,2 i po trzech tygodniach 1,3. Za cztery dni idę do lekarza i zobaczymy, co dalej. Tutaj podrzucam wcześniejszy wątek. Myślę, że znajdziesz kilka pocieszających informacji https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/badanie-cmv,845,1.html

    pastelka lubi tę wiadomość

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 7 listopada 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za info, daj znac co lekarz powiedział

  • Figi Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 8 listopada 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam telefonicznie z lekarzem. Stwierdził, że to faktycznie trwające zakażenie cmv. Ale zapytał o badania prenatalne. Robiłam je kilka dni temu w 12 tc i obraz na usg był prawidłowy. Powiedział, że w takim razie nie ma się co teraz martwić. Na kolejnych badaniach usg będzie dalej sprawdzany stan dziecka pod kątem objawów zakażenia cmv. Dodam, że nie miałam i nie mam zupełnie żadnych objawów zakażenia. Postaram się aktualizować informacje. A Ty pastelka konsultowałaś się z lekarzem?

    pastelka lubi tę wiadomość

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 listopada 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dziś byłam na badaniach z moczu i krwi Cytomegalowirus (CMV) wynik za 10 dni roboczych. mam stresa juz.... pierwsze badania prenatalne było ok teraz mam w 21 tygoniu nastepne za tydzien. jak trawajace zakazenie to ok tak ?a nize ze pierwotne ...

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 listopada 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FIGI na kiedy masz termin?

  • Figi Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 8 listopada 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie pierwotne, bo nie mam tych przeciwciał igG. Czyli nie bardzo ok, szczególnie, że to pierwszy trymestr. Właśnie się zastanawiam, czy nie warto zrobić tych badań na wykrywanie DNA wirusa we krwi. Za dwa dni mam wizytę u lekarza i będę pytać. A termin mam na połowę maja. Teraz leci 13. tydzień

    pastelka lubi tę wiadomość

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 listopada 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wlasnie zrobiłam te badania. daj znac co powie lekarz

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 listopada 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    IgG dodatni i IgM ujemny - wirus w stanie uśpienia,
    IGg dodatni i IgM dodatni - wirus aktywny,
    IgM dodatni i IgG ujemny - nowe zakażenie,
    IgM ujemny i IgG ujemny - brak jakiejkolwiek postaci zakażenia (aktywnej lub przebytej wcześniej).

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 listopada 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Figi jak u Ciebie?

  • Figi Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 10 listopada 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już aktualizuję. Po wizycie u lekarza - mam na razie nie robić dodatkowych badań. Będziemy sprawdzać stan dziecka na usg. Mam się zapisać na drugie badania prenatalne (usg połówkowe) po 20 TC. Dodatkowo będziemy rozważać amniopunkcję po 21 tyg. ciąży, ale o tym zadecydujemy później. I po 20 TC powinnam zrobić też znów badania przeciwciał, żeby sprawdzić, czy pojawiły się p. IgG. To pozwoli ocenić, czy to zakażenie minęło, czy nie. Lekarz stwierdził, że na razie nie ma sensu badanie na wykrywanie genów CMV, bo ta wiedza niczego nie wniesie. I tak mnie traktuje jako osobę zakażoną. Leczenia się nie wprowadza, więc lepiej po prostu postawić na usg i sprawdzanie stanu płodu.

    pastelka lubi tę wiadomość

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 listopada 2022, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo ok dzięki za info. ja Ci dam znać jak dostane wyniki i będę po tych drugich prenatalnych.

    Figi lubi tę wiadomość

  • Figi Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualizacja. 16+0 tc. Dziś wizyta z usg. Obraz na usg prawidłowy. Płód jest odpowiedniej wielkości. Głowa też - nie widać oznak wodogłowia, ani małogłowia. Inne parametry też w porządku

    Ajka, pastelka lubią tę wiadomość

  • pastelka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ciesze sie bardzo:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ