X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cytologia wynik nieprawidłowy
Odpowiedz

Cytologia wynik nieprawidłowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 13 maja 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam... wczoraj dostałam informacje od lekarza ginekologa, że mam stawić się po wynik cytologi ponieważ jest nieprawidłowy... dziś przed wyjazdem do lekarza zrobiłam test ciążowy wynik Pozytywny... nie potrafię się cieszyć ponieważ wynik cytologi III i dostałam skierowanie na kolposkopię... Moje pytanie brzmi czy któraś z was była w takiej sytuacji? była lub jest w ciąży cytologia wyszła nieprawidłowo i miała kolposkopię albo konizację szyjki macicy w ciąży i skończyło się to dobrze dla dzieciątka?...

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz wie juz o ciazy?? Bo jak nie wie to moze zmieni plany co do kolposkopii. U mbie jak 1 raz wyszla III to mnie przeleczyli i zbadali ponownie, dopiero za 2 razem zrobili kolposkopie. Ale wtedy w ciazy nie bylam. Teraz ok 8 tc tez mialam cytologie II/III i dostalam leki dopochwowo. Teraz czekam na wynik czy juz jest ok. Ogolnie nie wiem czy kolposkopie sie wykonuje w ciazy ale jesli lekarz powie, ze tak to idz bo samo badanie nie jest bolesne. Ale to juz lekarz wie najlepiej. Ogolnie sie nie martw, bedzie ok :-)

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

  • Nala85 Autorytet
    Postów: 327 228

    Wysłany: 13 maja 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taką sytuację w zeszłym roku. Dowiedziałam się prawie jednocześnie o ciąży i o złych wynikach cytologii. Nie wiem, skąd jesteś, ja byłam u specjalisty w Krakowie i normalnie miałam robioną kolposkopię. Nie robi się natomiast poważniejszych rzeczy, wycinków itp. Dużo informacji znajdziesz na jego stronie - wpisz w google cervix kraków.

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja również, mam III, ale nie dostałam ani leków, ani, żadnego skierowania. Niesety mnie często wychodzi III stopien ze względu na mięśniaki, ktore w końcu musze usunąć, ale to po ciąży :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ ja tez mialam czesto III, szczegolnie w lux med jak mi sprawdzali. Trafilam z tym do poradni cytodiagnostycznej, mialam kupe kolposkopii i leczona nadzerke i ostatnia cytologia u nich byla I. A w ciazy znowu w lux med II/III. Zobaczymy jak teraz bedzie.

  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi:)

    Anima.. lekarz wie powiedział, że takie badanie nie stoi na przeszkodzie... To jest wczesna ciąża zabrał mnie na USG dopochwowe to nie widział żadnego pęcherzyka jeszcze... chciałam się dowiedzieć na forum czy któraś mamusia miała robione takie badanie w ciąży ..:)

    Nala85.. ja jestem z Ostrowa Wielkopolskiego skierowanie dostałam na Poznań... i tam będę mieć to badanie wykonane... Dziękuję za informację na pewno przeczytam:)

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Nala85 Autorytet
    Postów: 327 228

    Wysłany: 16 maja 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że Poznań, tam też jest dobry lekarz, który zajmuje się diagnostyką chorób szyjki. Także głowa do góry :)

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cytologie miałam wykonywana w szpitalu połozniczym...ale staram sie nie mysleć o tym. W poniedziałek mam wizytę, zobaczę synka. Ciekawe ile waży :)

  • madziula234 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kolposkopie robioną w 9. tygodniu ciąży ze względu na kiepski wynik cytologii. Teraz jestem w 35. tygodniu. Nic sie nie martw, jeżeli trzeba zrobić to zrób.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakim miesiącu w ciązy warto jest wykonać cytologię?

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli kobieta planuje ciążę lub jest już w ciąży i nie wykonała wcześniej badania cytologicznego, zaleca się wykonanie go przed planowaną ciążą lub po zakończeniu ciąży. W tym przypadku, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który pomoże ustalić odpowiedni czas wykonania badania cytologicznego. Ale zwykle wykonuje się ją na początku.
    Mogę tutaj dać namiar na przychodnię w Skawinie https://rcmskawina.pl Jest tutaj możliwosć zapisania się na wizytę do ginekologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2023, 12:26

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ