X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 20 lipca 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nie znalazłam tego tematu więc zakładam. Wszystkie informacje jakie posiadacie na ten temat będą przydatne i na pewno pomogą "Słodkim mamom"

    Ja od tygodnia na glukometrze i 5 razy dziennie pomiar cukru czasem dobry czasem zły wynik a najbardziej denerwuje mnie to że nawet jak zjem to samo co dzień wcześniej to cukier mam wyższy. Ponad to ja pomiar robię godzinę po posiłku i gino powiedział że wynik nie powinien być wyższy niż 120 a gdzie indziej mówią o normie do 140 a 120 po 2 godzinach. No nic w poniedziałek idę po skierowanie do diabetologa i zobaczymy co on mi powie eh

    A takie info znalazłam w necie i bądź człowieku mądry :(
    Według zaleceń w samokontroli przy użyciu glukometru wartości glukozy u kobiet ciężarnych powinny być następujące :

    - na czczo 60-90 mg/dl,
    - 1 godzinę po posiłku poniżej 140 mg/dl,
    - 2 godziny po posiłku poniżej 120 mg/dl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2013, 13:14

    Wiolad, trycja, Cukierniczka, Zakochana mama2, (sunshine89, promyczek86 lubią tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 lipca 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja ja dostalam rozpiske w szpitalu z glukometrem i jest napisane ze robiac profil z tych pieciu posilkow nie powinno przekraczac 95sumujac wyniki dzielac przez liczbe posilkow.
    A ogolnie wynik po godzinie nie powinien przekraczac 120.ja sie tego trzymam ale jak lekarz zobaczyl co ja jem to powiedzial ze to nie cukrzyca tylko lubie sobie dogodzic haha.

    weronika86, (sunshine89, golonat lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie idę do szpitala tylko dziś do gina po skierowanie do poradni diabetologicznej i nie wiem ile tam będę czekała na tą wizytę czy co do szpitala mnie nie skieruje bo po krzywej 75g po 2 h nie przekroczyło 140. Wiesz ja też sobie dogadzam no ale ja większość pomiarów mam ponad 120 najgorzej po śniadaniu bo nie wiem co jeść na śniadanie żeby cukier tak nie skakał próbuję coraz to inne pieczywo ale nic to nie daje nawet chrupkie. Wprowadziłam dietkę tą niby cukrzycową bez pieczywa ale po 4 dniach było mi tak słabo, że się podnieść nie mogłam mały też się słabo ruszał więc ile sił poszłam do sklepu kupiłam bułkę i jogurt zjadłam a po pół godzinie jak nowo narodzona i mały szalał.Możesz mi napisać co Ty jesz na śniadanie i czy cukier nadal mierzysz i czy zawsze masz poniżej tych 120 ???

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i schudłam kilogram to może nie jest źle ale ja się martwię, że teraz jak tak wszystko ograniczyłam to mały nie będzie tak przybierał na wadze i że tylko mu zaszkodzę a z drugiej strony jeśli to cukrzyca to też mogę mu zaszkodzić eh jeszcze 13 tygodni i mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze :)

    Ag... lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • pusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 22 lipca 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam cukrzyce ciążową i mierze sobie cukier 4 razy dziennie (rano na czczo i po 3 głównych posiłkach po godzinie). Najbardziej cukier skacze mi także po śniadaniu, rzadziej po obiedzie. Też jadłam różne pieczywo na śniadanie i mam teraz jedno sprawdzone po którym, mi nie skacze

    http://www.oskroba.pl/produkt.php?id_podkat=17&id_kat=1&id_produktu=30

    kupuje je w Tesco, w Kauflandzie też jest, ale nie ma tego rodzaju, który jem, innych nie próbowałam.
    Jeśli chodzi o samą dietę, trzeba jeść często, ale małe porcje najlepiej co 2-2,5 h. Z glukometrem dostałam taką książeczkę z opisem co jeść i w jakich ilościach, przykładowe menu.
    Na początku strasznie się denerwowałam tą dietą, ale teraz jest ok.

    ALAALICJA, iwcia77 lubią tę wiadomość

    8p3oikgn3gkfl5ds.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podjadę do Tesco i kupię zobaczymy czy na mnie działa :)

    Pusia a przy jakiej wysokości glukozy stwierdzono cukrzycę ciążową ???

    Ja się denerwuję szczególnie wtedy kiedy jem to samo co dzień wcześniej gdzie było ok a na drugi dzień już ok nie jest
    Ja dopiero jutro idę się zapisać do diabetyka i zobaczymy na kiedy termin wizyty czy może od razu przyjmą nie wiem w razie co pójdę prywatnie bo nie będę czekała długo :)

    Aha a wiecie coś na temat miejsc pobierania próbki bo ja pobieram z przedramienia gdyż nie jestem w stanie pobrać z palca po prostu mam taki stres, że jak ostatnio ponownie robiłam podejście to jak z przedramienia miałam 120 to z palca skoczyło do 190 :(

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    43cd3bafc05c1dedm.jpg
    ja jadlam takie pieczywko zaczynajac od 9rano kanapka albo dwie z wedlina chuda albo plasterek pomidorka albo ogorka albo salata rzodkiewka albo marchewka zeby przegryzc.bez soli
    druie sniadanie 11 kanapka z tym samym zestawem albo z serkiem topionym albo ser zolty i wedlina i tak zmienialam warzywa do tego.
    ok 13stej zupa najlepiej krem brokulowy zageszczony serkiem topionym tylko albo ogorkowa ziemniak sredni w calosci do tego.albo barszcz czerwony na soku z kartonu albo rosol.
    ok 15stej udko gotowane kawalek,albo piers ugotowana,schab albo kawalek rybki,krolika sie zdarzylo..zalezy.nic smazonego do tego starta marchewka lub kalafior,brokul i ziemniak sredni tez gotowany w calosci.
    ok 17stej jogurt maly 0% i albo plasterek melona lub kilka truskawek..albo pol grejfrutaa..
    ok 19stej jajko na kanapce z tymi samymi warzywami albo kanapka standard wedlina i sez zolty..
    ok 21szej tez kanapka taka sama
    jajek do 4w tyg jem,zdarza sie szprotka ale w oleju odlanym oczywiscie,czekolada gorzka po 70-80% zawartosci kakao
    mlko od 0,5-1,5%
    ser bialy tez jako przekaska albo sniadanko.
    porcje srednie co 2godz.
    nie jem w ogole fast fodow,nap gazowanych ,sokow,gotowanych warzyw jak marchew,seler pietr,burak poltwardy tylko,przetworow z cukrem tez nie jem takich jak ogorki konserwowee,owocow prawie zadnych procz tych co
    napisalam..
    ja mialam 146 glukoze i jednak lekarz kazal mierzyc ten cukier i teraz trzymam go kolo stowki ale juz wiem co jesc..bo mnie moze ten chcebek na przyklad nie podnosic cukru a toboe moze podnosic i to takie jest..staly pomiar i kontrol pozwoli ci sie nauczyc co jest.
    poszukaj indeksu glikemicznego i tam sa ladnie wypisane produkty co jest ile maja punktow itp

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maju poza tym mam tu kolezanke ktorej wyszla ponad 180 za pierwszym razem po krzywej,pozniej ponad 150 i lekarka stwierdzila ze to sie bedzie wachac na tym etapie..iec moje 146 wcale mnie nie zmartwilo.dasz rade!!!!
    no kg stanely mi na 7 tyg w trzecim trymestrze a maly pieknie rosll w brzuszku wiec tym sie nie przejmuj.tzreba jest czesto a molo.

    turkaweczka lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ha i trzeba zjesc pozna kolacje albo cos przegryzc zeby sie nie odcukrzyc.jak mi polozna w szpitalu zmierzyla kolo 22giej to mialam ok 70 i kazala zjesc kanapke bo cukier za maly..co tez nie jest za dobre hmm

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 22 lipca 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia bardzo fajnie napisała, co i jak jeść :)
    Ważne, aby jeść mało, a często. Na śniadanie nie jeść produktów mlecznych, bo szybko podnoszą cukier. Na obiad gotowane, pieczone,na parze. Chociaż, to zależy, raz robiłam makaron z mięskiem smażonym i było ok., ale po schabowym miałam 130 po godzinie od zjedzenia, pewnie też od bułki tartej. Trzeba sprawdzić na sobie, co można zjeść, a co nie, bo każdy inaczej reaguje.
    Moje wyniki po teście obciążenia glukozy 75 g:
    Na czczo 88
    Po 1 h 214
    Po 2 h 156

    pasia27 lubi tę wiadomość

    8p3oikgn3gkfl5ds.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje :) Bardzo mi się przydadzą, najbardziej mnie cieszy, że dieta nie zaszkodzi małemu bo to dla mnie priorytet:)dzisiaj właśnie jem co 2 godziny i zobaczymy co z tego będzie oby się w końcu unormowało :) No to rzeczywiście przy jej wynikach nasze nie są takie wysokie.
    A i właśnie ja nie jem późno i może dlatego mam taki wysoki cukier po śniadaniu też :) A i zauważyłam, że jak się przejdę to cukier mam niższy więc zacznę więcej spacerować :) Wczoraj nawet loda świderka małego zjadłam i cukier trochę powyżej 100 a mały jak szalał hehe dawno słodkiego nie dostał:) Może to i dobrze że waga nie pędzi do góry mniej będzie do zrzucenia później byleby tylko synek zdrowo rósł:)

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maju w szpitalu poszlam glodna spac i rano po szpitalnym sniadaniu dietetycznym z dieta cukrzycowa czyli chleb i serek topiony mialam ponad 140!! a po ich zupie jarzynowej bez smaku(tylko starta marchewka i seler) tez ponad 130 wiec..jakby sie wydawalo warzywa gotowane wcale nie sa takie ok hehe
    a co do ziemniakow to najlepiej caly nie w kostke i nie zmiazdzony..
    maju dasz rade!!ja juz mam koncowke wiec az tak bardzo sie nie trzymam tej diety ale juz wiem co moge a co nie..
    na przyklad po kawalku domowej pizzy z serem i wedlina mialam mniejszy cukier(83!!) jak na przyklad po platkach z mlekiem(95!)zalezy o ktorej i co jesz..teraz zjadlam barszcz czerwony z kartonu taki na buraku i zobaczymy co po tym bedzie za godzinke hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli dziś zjem kolacje późną i zobaczymy co będzie rano mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)
    Ja dziś na obiad zjadłam zupę jarzynową i cukier 118 czyli się zmieściłam a na drugi obiad zjadłam ziemniaki z sosem i cukier 108 :)
    Oh mam nadzieję, że dam radę jutro idę do tej poradni i ciekawe ile będę musiała czekać jak długo to muszę prywatnie iśc chociaż ten jeden raz zobaczymy jak to będzie.
    Niop Ty już końcówka ale pamiętam jak byłaś w tym tc co ja i ja tak bardzo już chciałam być tak wysoko w ciąży a tu za 3 tyg i 3 dni ja 30 tc a ty 40 tc oby wszystko było dobrze :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny proszę o interpretację wyników badania glukozy po obciążeniu:


    Glukoza (jedn. tradyc.) 76,4 mg/dl 70,0 - 99,0
    Glukoza po 75g glukozy - oznaczenie po 2h 125,7 mg/dl

    Po godzinie nie mam jeszcze opublikowanych wyników więc nie wiem jak to wygląda. Ale niestety nie mam normy dla glukozy po 2h. Czy mój wynik jest prawidłowy po 2h?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienormalna norma po 2h jest 140 wiec cukier masz dobry.nie wiem jak jest po godzinie bo nigdy nie sprawdzalam i lekarz nie kaze zazwyczaj wiec nie pomoge.na czczo tez w normi widze

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem wyniki masz ok nic tylko się cieszyć :)

    Ja na czczo po 75 glukozy miałam 90 a po 2 h 135 a norma jest do 140 wg mojego gina czyli miałam górną granicę ja po godzinie nie miałam pobieranej krwi także nie wiem jaki był wynik. A na czczo powinno być do 100 więc wszystko u Ciebie dobrze :)

    иιєиσямαℓиα, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź dziewczyny :). To mi trochę ulżyło.

    pasia27 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maju daj koniecznie znac co tam jutro.trzymam kciuki i nie stresuj sie bo zupelnie nic zlego sie nje dzieje z twoim cukrem i na pewno nie masz cukrzycy z takim wynikiem.
    A co do zupy jarzynowej to wykluczylam z ogole gotowana marchew ,krojonego ziemniaka,smietanke,selera got i pietruszke got bo bardzo podnosza cukier woec nie sa takie dietetyczne dla nas jakby sie wydawalo.ja zjadlam burakiwa z burakiem al dente i jajko cukier 80 ;-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać ale się denerwuję mam nadzieję, że masz rację i to nie cukrzyca. A ja zjadłam ze wszystkim następnym razem odrzucę marchew i ziemniaki a twoja buraczkowa hehe widać lepsza bo cukier malutki może i ja spróbuję :)
    Dziękuję za wsparcie :)

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 23 lipca 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety dziś nic nie załatwiła po pierwsze kolejka u nas do rejestracji taka że szok (ja jeśli już chodziłam prywatnie)miłe panie w kolejce powiedziały żebym poszła do okienka bo w ciąży żeby nie stać i zapytać czy muszę stać czy nie w okienku się okazało, że nie muszę stać i mam iść do pokoju pielęgniarek na piętro i mnie tam przyjmą poszłam czekałam 1,5 godz. nikogo nie było a czynne od 7.30 pytam się pani takiej starszej o której przyjdzie pielęgniarka a ona, że różnie i nie wiadomo mąż się wkurzył i powiedział, że nie będę tam siedziała i pójdę prywatnie i mnie zabrał ale teraz się dodzwoniłam dopiero w czwartek będzie lekarz więc muszę iść w czwartek o 14 się zarejestrować i mnie pani pielęgniarka wciśnie między pacjentami bo ciężarna i tylko dlatego normalnie jestem w szoku nie spodziewałam się takiego cyrku no ale cóż spróbuję bo już mam dość składki płacę a ginekolog, endokrynolog, dentysta, alergolog wszędzie prywatnie ile można mam nadzieję tylko, że w czwartek się dowiem na czym stoję a dziś cukier na czczo 96 po śniadaniu 152 ale nie wiem czy to nie ze stresu od 5 rano nie mogłam spać zobaczymy jaki będzie po obiedzie

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ