X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 28 listopada 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOtek szybko minie :) mnie palce bolą od tych kłóć i już sporadycznie będę mierzyć ten cukier bo to tylko powoduje stres i pewnie zawyża. Do tego biorę fenoterol, który jeszcze bardziiej zawyża ten cukier... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2013, 11:44

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • kotek27 Autorytet
    Postów: 612 626

    Wysłany: 30 listopada 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz boję się tylko, wczoraj już wogóle po śniadaniu 149,obiedzie 132, a po kolacji 123, tylko na czczo ok. Boję się cholernie że ta lekarka zaleci insuline. Wczoraj aż się poryczałam jak dziecko na samą myśl. Masz rację stresuję się przed każdym pomiarem, to też robi swoje :((( Ech

    82dox1hp47sulw8a.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 30 listopada 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOtek a przestrzegasz diety? Patrzysz na indeksy co ile ma cukru? Insulinę dają w ostateczności jak cukier przekracza 180 lub 200. Ja bym nigdy nie wzięła nawet jakby lekarz mi dawał z takim poziomem cukru jaki Ty masz.

    U mnie dieta w zupełności wystraczyła: chlebek waza, ryż lub kasza na obiad z warzywami, buraczkami, kurczak, schabiak. Marchewka ma dużo cukru. Zero makaronu, ziemniaków, pierogów.

    Jak zjadłam 7 mandarynek mialam cukier 220, co już pisałam a na następny dzień zjadlam 2 batoniki Bounty i dwie czekoladki kinder i cukier miałam 110. I bądź tu mądry człowieku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2013, 11:16

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • kotek27 Autorytet
    Postów: 612 626

    Wysłany: 30 listopada 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestrzegam diety od środy właśnie. Wczorajszy cukier po I śniadaniu mnie "zabił", że taki wysoki. Poszłam spac po tym śniadaniu, a lekarka mówiła że najlepiej nie spac po posiłku. Nie mogłam jednak się powstrzymac. Od dzis jestem na pieczywie chrupkim razowym, może poprzednie pieczywo było razowe tylko z nazwy. Licze wszystkie te jednostki, mandarynki jem 3 max dziennie. Dzis po I śniadaniu już ok, 119. Na czczo znowu dzis 89. Zawsze jak cukier jest ok, to jest i tak na styk ;)
    Będę sie pilnowac, żeby tylko uniknąc tej insuliny. Kucie w palec przeżyje, bo to tylko kontrola cukrów, ale wbijanie w siebie igły z obcą substancja w życiu :(
    Pozdrawiam, Tobie już tak malutko zostało do rozwiązania! :)))

    82dox1hp47sulw8a.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 30 listopada 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • kotek27 Autorytet
    Postów: 612 626

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dziś byłam po tygodniu drugi raz na wizycie u diabetolog. Prześledziła notesik z wynikami cukrów na czczo, i po głównych posiłkach. Naprawdę przestrzegałam diety, z wagą w ręku. Z dwa razy miałam 147 po posiłku głównym, z dwa razy 125, raz 137. Tak w normie. Zaspisała mi insuline 2 jednostki przed głównymi posiłkami, i 2 jednostki insuliny na noc "długodziałającej" by cukry na czczo też były niskie.
    Dostałam sprzęt, wyszłam i zryczałam się jak bóbr dlaczego ja, itd ;(((
    Jestem po 1 zastrzyku (w ramię, sama go zrobiłam), igła cieniusienka, prawie nie bolało.
    Rozmawiałam z moją mama, wpadła na pomysł by iśc jeszcze gdzie indziej, do innego lekarza. Niewiem sama już co myśle, mam dośc. :(((

    82dox1hp47sulw8a.png
  • kotek27 Autorytet
    Postów: 612 626

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sądziłam, naiwna że w ciąży będę leżec jeśc i cieszyc się zyciem! Do tej pory tak było, dlatego teraz jestem w szoku, i mam pretensje do całego świata !

    82dox1hp47sulw8a.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek idź do innego lekarza. Ja bym nie pakowała w siebie insuliny po konsultacji z jednym lekarzem. A na czczo ile masz?

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • kotek27 Autorytet
    Postów: 612 626

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo mam 90, 93 najwyzszy... Zobacze, chcialabym skonsultowac to z innym lekarzem

    82dox1hp47sulw8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam dzis wyniki i glukoza wyszła 151 przy normie do 140.

    W poniedziałek ide na wizyte,czy któraś z Was miała podobny wynik?

  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten glukometr do rozumiem ,że trzeba zakupić? bo diabetolog nie daje w prezencie na czas ciązy? Ta cukrzyca ciązowa po ciazy zniknie?
    Co możesz jeść?

  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:54


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję za informacje:)przestudiuje dziś internet co mogę a co nie a w poniedziałek i tak do gina idę wiec napiszę Ci co mi zalecił.

    A bigos lubię:)muszę w takim razie cały gar ugotować:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie wczoraj zdiagnozowali cukrzycę, tyle, że jestem w 9 tygodniu. Na czczo glukoza wychodziła ok. 110, dlatego mój gin skierował mnie na test obciążenia 75 g glukozy i wynik to 156. Wizytę u diabetologa mam dopiero we wtorek, ale od dziś czytam o diecie, więc od dziś zacznę przynajmniej się przystosowywać do zmian. Niepokoi mnie tylko, że jeśli cukier miałam wyższy przed ciążą (co nie było stwierdzone, bo nie miałam badań pod tym kątem) to u Maleństwa mogą pojawić się wady rozwojowe. Czy któraś z Was też miała cukrzycę stwierdzoną na początku ciąży, a mimo to wszystko z Maluszkiem było w porządku? Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może przyda Wam się taka informacja:)



    Owoce i warzywa dla potrzeb osób chorych na cukrzycę zostąly podzielone na grupy w zależności od zawartości węglowodanów. Podział przedstawia się następująco:

    Grupa I – owoce o zawartości 2–5 proc. węglowodanów: arbuzy, cytryny, grejpfruty, melony, poziomki, truskawki, żurawiny (warzywa: brokuły, cykoria, kalafior, ogórek, pomidor, rzodkiewki, rabarbar, sałata, szczypiorek, szpinak, szparagi).

    Grupa II – owoce o zawartości 5–10 proc. węglowodanów: agrest, ananasy, borówki, brzoskwinie, czarne jagody, czereśnie, gruszki, jabłka, jeżyny, maliny, mandarynki, morele, pomarańcze, porzeczki białe i czerwone, wiśnie (warzywa: brukiew, brukselka, buraki, cebula, dynia, jarmuż, fasolka szparagowa, kalarepa, kapusta biała, czerwona i włoska, marchew, papryka, nać pietruszki, pory, rzepa, szczaw, włoszczyzna, kapusta).

    Grupa III – owoce o zawartości 10–25 proc. węglowodanów: banany, czarne porzeczki, śliwki, renklody, winogrona, owoce suszone (warzywa: bób, chrzan, czosnek, groszek zielony, koperek zielony, korzeń pietruszki, seler, ziemniaki).

    Grupa IV – warzywa o zawartości do 75 proc. węglowodanów: groch, fasola, soja, soczewica, kukurydza.

    Osoby chore na cukrzycę mogą jeść w zasadzie bez ograniczeń produkty z grup I i II. Pozostałe stanowią zbyt duże obciążenie dla chorej trzustki i powinnno się ich unikać. Warto również pamiętać, że grejpfrut może interferować z wieloma lekami, więc należy go spożywać w ograniczonych ilościach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2013, 17:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez dopiero wróciłam do domu, od 12 byłam u teściów. Teść ma glukometr takze mierzyłam 2 razy poziom - zjadłam normalne śniadanie -wynik po 2 godz 113 ,po obiedzie dodam ,że obfitym :) i serniku na zimno również duży kawałek - pomiar po 2 godz. 128

    Nie rozumiem w takim razie dlaczego na badaniu glukozy w laboratorium wynik po 2godz pokazał 151...hmm pogadam jutro z lekarzem. Troszke mnie to uspokoiło :)

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ