X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    My mamy 10t 5d i tętno 172 i też się trochę zmartwiłam, ale lekarz mówi że ok.
    Dziewczyny panicznie boję się prenatalnych. Mam 35 lat pierwsze dziecko. Jestem. Przerazona
    Ja już po dziś wynik z krwi będzie i nogi miękkie :(

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka-mama już córeczki rocznej wrote:
    Ja już po dziś wynik z krwi będzie i nogi miękkie :(
    Masz już wyniki? Można wiedzieć ile masz lat?

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam czekam na opis 37

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko ok a tymi wynikami?

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam skierowanie na badanie nimfy pro gdyż statystycznie wyszło u mnie 1-800 po skorygowaniu zagrożenie miał któraś z was taki przypadek ?

  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Wszystko ok a tymi wynikami?
    Niestety nie

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież wynik więcej niż 1:300 uznaje się za nieprawidłowy

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Przecież wynik więcej niż 1:300 uznaje się za nieprawidłowy
    Nie rozumiem i nie kazali ci zrobić dodatkowych

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka-mama już córeczki rocznej wrote:
    Nie rozumiem i nie kazali ci zrobić dodatkowych

    Ja jestem dopiero przed badaniami.
    Test PAPP-a – ryzyko pośrednie
    Za ryzyko pośrednie uznawane jest ryzyko obliczone w badaniach prenatalnych I trymestru, które wynosi od 1:100 do 1:1000. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wyniki uznawane za nieprawidłowe to takie, które określają ryzyko równe lub wyższe niż 1 : 300.

    Malif35
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Ja jestem dopiero przed badaniami.
    Test PAPP-a – ryzyko pośrednie
    Za ryzyko pośrednie uznawane jest ryzyko obliczone w badaniach prenatalnych I trymestru, które wynosi od 1:100 do 1:1000. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wyniki uznawane za nieprawidłowe to takie, które określają ryzyko równe lub wyższe niż 1 : 300.
    Kiedy idziesz na badania?

    paulina19841209
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny przyszło mi do was dołączyć z racji złego wyniku krzywej dziś miałam robiona na czczo 91 po godzinie 168 po dwóch 162 :( jestem trochę zdołowana tym. Wizytę mam dopiero 5 stycznia zacznę dietę sama żeby jakoś to u regulować no i będę od jutra mierzyła poziom cukru. Jeszcze nie wiem za bardzo jak przygotować się do tej diety nigdy się nawet nie odchudzałam nie znam się na tych węglowodanach nie wiem jak sobie z tym poradzę...

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, ze jestem w 24 tc :) wiec jeszcze dużo przede mną.

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    Dodam, ze jestem w 24 tc :) wiec jeszcze dużo przede mną.
    Nie martw się, dasz rade. 🙂 głównie zmiana pieczywa na pełnoziarniste. Wykluczamy białą mąkę. Ryż ciemny, makaron tak samo, najlepiej gotowane dzień wczesniej. Ziemniaki tez.
    Zamiast cukru: ksylitol, erytrol lub stewia.
    Większość unika nabiału do południa, bo to lubi podnieść wynik no i owoce, nie za duzo i tak do 16-18 godziny maksymalnie. 6 posilków dziennie, niektorzy mają więcej. Śrwdnio co 3h.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za informacje od dziś już staram się jeść mniej a więcej przy tym robie sobie tez pomiary narazie były wszystkie trzy w normie. :) powiedzcie mi stosujecie ta wartość 120 godzine po posiłku czy tą 140 bo znalazłam na internecie dwie wersje i sama nie wiem czego się trzymać narazie zakładam te 120. Wizyta będzie dopiero po świętach wiec chce trochę jakoś sama to narazie przypilnować ;)

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 25 grudnia 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny. Wesołych Świąt 🎄🎄🎄 ja już dostałam prezent świąteczny pena i insulinę. Biorę ja od dwoch dni i narazie żadnej poprawy nie widzę. Wręcz bym. Powiedziała że częściej mi skacze cukier. Biorę 4j na noc i 2j rano. No ale wczoraj kolacja wigilijna i mimo że jadłam bardzo ostrożnie to i tak to było nie takie jedzenie jakie mam na diecie. Ale co zauważyłam... W ogóle chleba nie mogę jeść. Strasznie mi po nim wyrzuca cukier. Po 1 kromce już mam 140🥺🥺wymiękam. Do tego wszystkiego schudłam 5 kg

    Malif35
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 25 grudnia 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Kiedy idziesz na badania?
    29.12 i na samą myśl robi mi się słabo

    Malif35
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 25 grudnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    29.12 i na samą myśl robi mi się słabo
    Będzie dobrze trzymam kciuki ✊✊✊✊✊

    paulina19841209
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem na samym początku ciąży 3t3dni, lekarz jeszcze nie widzi ciąży w USG. Byłam na wizycie, bo wyszedł mi wysoki cukier na czczo -98. Zawsze wyniki miałam bardzo dobre, zarówno w pietwszej ciąży, jak i poza ciąża. Lekarz mówi, że badanie do powtórki bo jak nie ma potwierdzonej ciąży, to nic nie zrobimy, mam przyjść 15.01 Na wizytę i jeśli potwierdzimy ciążę i glukoza znów będzie wysoka, to wtedy zrobimy test nietolerancji glukozy.
    W necie się naczytałam, że wysoki cukier w 1 trymestrze może powodować powazne wady rozwojowe i jestem przerażona. Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja? Co robić?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Cześć, jestem na samym początku ciąży 3t3dni, lekarz jeszcze nie widzi ciąży w USG. Byłam na wizycie, bo wyszedł mi wysoki cukier na czczo -98. Zawsze wyniki miałam bardzo dobre, zarówno w pietwszej ciąży, jak i poza ciąża. Lekarz mówi, że badanie do powtórki bo jak nie ma potwierdzonej ciąży, to nic nie zrobimy, mam przyjść 15.01 Na wizytę i jeśli potwierdzimy ciążę i glukoza znów będzie wysoka, to wtedy zrobimy test nietolerancji glukozy.
    W necie się naczytałam, że wysoki cukier w 1 trymestrze może powodować powazne wady rozwojowe i jestem przerażona. Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja? Co robić?
    Posłuchać lekarza. Na tym etapie to mało kto wie o ciąży, w usg dopiero ok 6 tygodnia miże być widac zar8dek.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Cześć, jestem na samym początku ciąży 3t3dni, lekarz jeszcze nie widzi ciąży w USG. Byłam na wizycie, bo wyszedł mi wysoki cukier na czczo -98. Zawsze wyniki miałam bardzo dobre, zarówno w pietwszej ciąży, jak i poza ciąża. Lekarz mówi, że badanie do powtórki bo jak nie ma potwierdzonej ciąży, to nic nie zrobimy, mam przyjść 15.01 Na wizytę i jeśli potwierdzimy ciążę i glukoza znów będzie wysoka, to wtedy zrobimy test nietolerancji glukozy.
    W necie się naczytałam, że wysoki cukier w 1 trymestrze może powodować powazne wady rozwojowe i jestem przerażona. Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja? Co robić?
    Zdecydowanie za wcześnie żeby ujrzeć zarodek 😘 ale już niebawem....

    Malif35
‹‹ 2117 2118 2119 2120 2121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ