X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 13 tyg ciąży co zrobić by cukier rano na czczo byl niższy niż 93,94,96

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, jestem w 10 tygodniu no i już wyszedł zły cukier, już mam wizytę u diabetologa za sobą. Na pewno za 2 tyg czyli na kolejnej wizycie będę miała włączona insulinę.
    Największy problem z cukrem mam rano i po śniadaniu ☹️☹️ czego nie mogę w ogóle opanować. Proszę o jakieś rady co jecie o tej 22:30 tak mam zalecony ostatni posiłek oraz co jecie na śniadanie?? Rano mam na czczo od 104 - 112 😔😔 a po śniadaniu nawet do 159. Oczywiście jest to wartość po godzinie od śniadania. Może macie jakieś sprawdzone sposoby co jeść rano żeby aż tak cukier nie skakał??? Zaznaczam że do samego wieczora mój cukier już później jest w normie.

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Hejka, jestem w 10 tygodniu no i już wyszedł zły cukier, już mam wizytę u diabetologa za sobą. Na pewno za 2 tyg czyli na kolejnej wizycie będę miała włączona insulinę.
    Największy problem z cukrem mam rano i po śniadaniu ☹️☹️ czego nie mogę w ogóle opanować. Proszę o jakieś rady co jecie o tej 22:30 tak mam zalecony ostatni posiłek oraz co jecie na śniadanie?? Rano mam na czczo od 104 - 112 😔😔 a po śniadaniu nawet do 159. Oczywiście jest to wartość po godzinie od śniadania. Może macie jakieś sprawdzone sposoby co jeść rano żeby aż tak cukier nie skakał??? Zaznaczam że do samego wieczora mój cukier już później jest w normie.
    Hejka ja mam troszkę mniejsze cukry ale boje się skończenia insuliny bo później cukrzyca w wielu przypadkach zostaje .Ja jem kolacje o 22 przeważnie żytni chlebek ze sałata i pomidorem do tego dziennie wypijam prawie 4 litry wody ona tez wypłukuje cukier i od dwóch dni rano zaczyna się normować oby było tak dalej jak by co to pisz

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesz jedna kromeczkę z tą sałata i pomidorkiem czy dwie?

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Jesz jedna kromeczkę z tą sałata i pomidorkiem czy dwie?
    Ja akurat jedna ale duuuuuuzo wody nie gazowanej ona wypłukuje także cukier i pomaga się go pozbyć u mnie poprawa Hyla po 3 dniach najwiecej pij na noc i jak w nocy się przebudzisz to tez pij

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 11:06

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie z wodą jest problem. Jakąś zmora jak dla mnie,zwłaszcza zima. Bardzo mało pije, widocznie czas zacząć. Dzisiaj już zacznę i zobaczymy efekty😘 napisze jutro jak sprawa wygląda dzisiaj miałam na czczo 102 😫😫😫

    Malif35
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jesz na śniadanie????

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na śniadanie różnie co mi się podoba ale od popołudnia czyli od obiadu do samej nocy zaczynam się bardzo pilnować żeby nic nie przekroczyć

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Hejka, jestem w 10 tygodniu no i już wyszedł zły cukier, już mam wizytę u diabetologa za sobą. Na pewno za 2 tyg czyli na kolejnej wizycie będę miała włączona insulinę.
    Największy problem z cukrem mam rano i po śniadaniu ☹️☹️ czego nie mogę w ogóle opanować. Proszę o jakieś rady co jecie o tej 22:30 tak mam zalecony ostatni posiłek oraz co jecie na śniadanie?? Rano mam na czczo od 104 - 112 😔😔 a po śniadaniu nawet do 159. Oczywiście jest to wartość po godzinie od śniadania. Może macie jakieś sprawdzone sposoby co jeść rano żeby aż tak cukier nie skakał??? Zaznaczam że do samego wieczora mój cukier już później jest w normie.
    Mnie polecono, zeby na posilek przed snem zjeśc np 1 kromke chleba IG z awokado, serem żółtym. Rano nie jeść nabiału bo lubi wybić po nim cukier.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malif jak teoj cukier dziś na czczo?

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze wstyd sie przyznac , ale pojechalam wczoraj do tesciow i zostawilam glukometr , dopiero mierzylam od obiadu. Tak czy siak nie rozumiem calej tej "polityki"cukrzycy , zjadlam dzisiaj na obiad lekki krupnik , to po godzinie mialam 140, a ostatnio zjadlam kasze , mięso i surówki i mialam 107 . Zauwazylam ze po salatce greckiej mam ladny cukier , no ale nie bede jadla salatki 24/7 . Juz jestem zmeczona a to dopiero tydzien i to jeszcze bez insuliny. Mam juz chwile zalamania nerwowego , ponadto codziennie biore heparyne w brzuch i mam wiecznie wylewy na brzuchu , caly brzuch w siniakach . Dzisiaj się czuje beznadziejnie , boli mnie tak jakby kosc ogonowa , tyłek , brzuch mnie jakoś dziwnie ciagnie i sikam co 10 minut. Leże caly dzien :( Kurcze, ale marudze, jestem okropna :(:(:(

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    Kurcze wstyd sie przyznac , ale pojechalam wczoraj do tesciow i zostawilam glukometr , dopiero mierzylam od obiadu. Tak czy siak nie rozumiem calej tej "polityki"cukrzycy , zjadlam dzisiaj na obiad lekki krupnik , to po godzinie mialam 140, a ostatnio zjadlam kasze , mięso i surówki i mialam 107 . Zauwazylam ze po salatce greckiej mam ladny cukier , no ale nie bede jadla salatki 24/7 . Juz jestem zmeczona a to dopiero tydzien i to jeszcze bez insuliny. Mam juz chwile zalamania nerwowego , ponadto codziennie biore heparyne w brzuch i mam wiecznie wylewy na brzuchu , caly brzuch w siniakach . Dzisiaj się czuje beznadziejnie , boli mnie tak jakby kosc ogonowa , tyłek , brzuch mnie jakoś dziwnie ciagnie i sikam co 10 minut. Leże caly dzien :( Kurcze, ale marudze, jestem okropna :(:(:(
    Nie martw się wszystko na spokojnie widzisz są produkty które śluza a są i takie które ci mega podwyższają i musisz to sobie w miarę spisywać ale najważniejsze w cukrzycy nie chodzić głodnym i nie podjadać daj znacjutro jak zbadasz i głowa do góry u mnie tydzień się normuje już mało tego zbadaj cukier z lewej ręki i z prawej zobaczysz jaka jest jest różnica cukru tez nie wiem czemu tak jest u minie ale sadze ze z prawej nie umiem pobrać bo jestem praworęczna wiec teraz będę tylko z lewej a u ciebie jak to wyglada ?

  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malif i jak wynik dziś?

  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    116 na czczo 😵😵😵
    Ale o 22:30 trochę za dużo zjadłam, kanapkę z szynką do tego serek wiejski i dużo popidorkow koktailowych. Dzisiaj już zjem kromeczkę jak człowiek 😔😔

    Malif35
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malif wrote:
    116 na czczo 😵😵😵
    Ale o 22:30 trochę za dużo zjadłam, kanapkę z szynką do tego serek wiejski i dużo popidorkow koktailowych. Dzisiaj już zjem kromeczkę jak człowiek 😔😔
    👀o matko trochę dużo

  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piszą i proszę o poradę dziś byłam na prenatalnych 13 tydzień i wyszło ze serduszko ma 175 uderzeń lekarz nic nie widział niby w tym nic złego ale ja się zaniepoilam

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka-mama już córeczki rocznej wrote:
    Dziewczyny piszą i proszę o poradę dziś byłam na prenatalnych 13 tydzień i wyszło ze serduszko ma 175 uderzeń lekarz nic nie widział niby w tym nic złego ale ja się zaniepoilam
    Jak lekarz nie mówi, że źle to tak ma być. Z tego co pamiętam do 180 jest norma.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • polinka-mama już córeczki rocznej Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Jak lekarz nie mówi, że źle to tak ma być. Z tego co pamiętam do 180 jest norma.
    Ale wiesz. O ten co robił badanie nie mówić ze to złe z tym ze jest ponad normę bo niby do 170 może być natomiast mój lekarz prowadzący się czepia i mówi ze będziemy czekać na wyniki z krwi wiec jestem przerażona

  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto pić sok pomidorowy jeżeli ktoś lubi, ma najmniej kalorii ze wszsytkich sokow, zazwyczaj soki czy kola ma ok 50 kcal/100ml a sok pomidorowy 17kcal/100ml czyli 3 razy mniej. Tak jak zupa pomidorowa

    ubranka dla niemowląt
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka-mama już córeczki rocznej wrote:
    Dziewczyny piszą i proszę o poradę dziś byłam na prenatalnych 13 tydzień i wyszło ze serduszko ma 175 uderzeń lekarz nic nie widział niby w tym nic złego ale ja się zaniepoilam
    My mamy 10t 5d i tętno 172 i też się trochę zmartwiłam, ale lekarz mówi że ok.
    Dziewczyny panicznie boję się prenatalnych. Mam 35 lat pierwsze dziecko. Jestem. Przerazona

    Malif35
‹‹ 2116 2117 2118 2119 2120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ