X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 września 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze to samo :) kanapke z żółtym serem :) po tym mam dobre cukry rano. I zawsze miedzy 22:30 a 23. Muszę nastawiać budzik bo już zawsze wtedy śpię 😝
    Martwię się trochę bo naczytałam się o kwasicy i ketonurii. A może to być spowodowane dużymi przerwami miedzy posiłkami, w sumie wczoraj u diabetologa czekałam 2 h na wizytę, jadłam przed wyjściem ale zanim wróciłam do domu minęło 3,5 h od ostatniego posiłku j byłam mega głodna. Wiec może to to ? Zobaczę jutro ale już mam stresu. Choć tak niewiele zostało, jutro kończę 36 tydzień!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2020, 15:05

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 16 września 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę jeść co 2-2,5 po 3h jak zjem to zawsze mam za wysoki cukier bo to już za długa przerwa dla mnie. A ile posiłków zjadasz?

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 września 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla tez zazwyczaj staram się jeść co 2 h. Posiłków mam dużo ze nawet ich nie liczę :p śniadanie, drugie śniadanie, trzecie śniadanie czasem :) obiad, czasem obiad drugi, podwieczorek, kolacja, kolacja druga :) zazwyczaj to są małe porcje bo jakbym zjadła dużo na raz to cukier ogromny. No i jakbym zrobiła dłuższa przerwę tobym była głodna.

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 17 września 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka miałaś już ostatnią wizytę przed porodem u diabetolog ?

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 17 września 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam za dwa tygodnie to będzie 38 tydzień. I chyba to będzie ostatnia, tak mi się wydaje.
    Wiec jeszcze dwa tygodnie męki :) palce mnie już bolą od tego kłucia.. 😛

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 17 września 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Jeszcze mam za dwa tygodnie to będzie 38 tydzień. I chyba to będzie ostatnia, tak mi się wydaje.
    Wiec jeszcze dwa tygodnie męki :) palce mnie już bolą od tego kłucia.. 😛
    Hihi mnie też bolą już palce, siniaki mam na nich😁 ja mam ostatnią wizytę u diabetologa 5.10. Bebetka, jak tam Twoje cukry na czczo i ketony w moczu? Są jeszcze?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 17 września 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ketonów nie było, ale cukier 91.... zobaczę jutro. Na razie cukry na czczo nie powtórzyły się wysokie 3 razy pod rząd, wyskakują tak raz na jakiś czas. Wczoraj starałam się jeść regularnie, wiec może dlatego ketonów nie było. Chciałabym żeby już te cukry rano się stabilizowały. A u ciebie Iryska jak? Dało się je ustabilizować?

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 17 września 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z 6 j przeszłam do 12j, cukry na czczo tylko raz do tej pory na insulinie były poniżej 90. Większość jest 95-100, mam zwiększać dawkę co trzy dni aż spadną poniżej 94. Mam glukometr Abra, on zawyża troche, więc moja diabetolog mi dała tą normę do 94 na insulinie.

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 17 września 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po ostatniej wizycie u diabetolog, dostałam zaświadczenie do porodu o cukrzycy, po porodzie trzeba będzie kontrolować jeszcze cukier 2-3 doby i ewentualnie odstawić insulinę no i powtórzyć krzywą. Mam nadzieję że nam to dziadostwo nie zostanie dziewczyny

    Iryska lubi tę wiadomość

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 18 września 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się martwię, że ta cukrzyca zostanie, aż się boje iść na krzywą po porodzie. A po porodzie dalej trzeba trzymać dietę, czy już normalnie można jeść?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 18 września 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od cukrów, ale mi to już po przejściu na insulinę powiedziała że nie muszę tak trzymać diety ale ja i tak nie jadłam wszystkiego bo po niektórych rzeczach nie jestem w stanie kontrolować cukru bo skacze. W ogóle to czułam niedosyt wiedzy jak wyszłam bo liczyłam że bardziej mnie poprowadzi przez to a tak to powiedziała że nie będę tam sama i położna będzie nad tym czuwać. A powiedzcie mi dziewczyny czy sprawdzają u was stopień dojrzałości łożyska? Bo podobno w cukrzycy się szybciej starzeje ale ja też nie miałam sprawdzanego

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 18 września 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie martwię na zapas, bo w ciąży jest wszystko inaczej. Cukry u nieciezarnej mogą być na czczo do 100, a po posiłku mierzy się po 2 h i maja być do 140 bodajże. Tylko u ciężarnych są takie rygorystyczne ograniczenia. Wiec spokojnie cukrzyca mam nadzieje ze z nami nie zostanie :) Po porodzie od razu chyba normalna dieta „poloznic” ja tak mam od diabetologa w wpisie. I do 3 miesięcy krzywa ( na czci i po 2 h po obciążeniu )
    Mi nie sprawdzają dojrzałości łożyska. Jedynie przepływy No i czy mały przybiera dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2020, 14:36

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 20 września 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks, glukometr nigdy nie pokaże dwa razy tej samej wartości, bierz pod uwagę tylko pierwszy pomiar. Max przerwa od ostatniego posiłku to najlepiej 8 h. Może spróbuj coś pokombinować z kolacją przed snem? Co jesz wtedy?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2020, 14:36

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 21 września 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks owoce na kolacje nie są wskazane, mi się tak wydaje. Ja wczoraj byłam taka głodna zjadłam banana No i cukier rano wysoki. W ogóle zamiast spadać przed porodem te cukry robią się coraz większe rano. Nie wiem ci jest grane. Dziś 103 ;( tyle nie miałam nigdy ... pewnie przez tego banana.
    A jak dzisiaj u was ?

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 21 września 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, to pewnie ten banan, banany dużo cukru mają. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej u Ciebie.
    U mnie parę dni cukier na czczo był ok. dzisiaj zaś 105,ale zmierzyłam innym glukometrem, który jest dokładniejszy niby i 85. Załamało mnie to, poleciałam pobrać krew na glukozę, czekam na wynik. teraz nie wiem, czy ja potrzebnie w ogóle biorę tą insulinę, jeśli mój glukometr aż tak by zawyżał:-\ Te glukometry to jedna wielka porażka jak dla mnie i jakieś chore to że na podstawie ich wyników daje się insulinę:-\

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2020, 14:35

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 21 września 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks właśnie każdemu podpasuje coś innego. Ja jem kanapke z żółtym serem, nie wiem co mnie podkusiło na tego banana wczoraj.
    Ale zauważyłam ze im bliżej terminu porodu tym robi się bardziej głodna.

    Iryska mnie tez wkurzają te pomiary, bo tez czasami jak wariatka sprawdzam na drugim glukometrze i zawsze jest inny, niższy wynik.
    Jaki miałaś wynik z krwi?
    Ja się zastanawiam co może być przyczyna tych cukrów na czczo. Jakoś nie boje się insuliny ale mam już tak niedużo, kolejna wizyta u diabetologa za tydzień dopiero. I nie wiem sama czy na końcówkę da mi insulinę? Ech .

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 21 września 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, wynik z krwi 89. Wychodzi na to, że ten mój stary glukometr zawyża. Będę mierzyć tym dokładniejszym, który pokazał 85 i nie będę się już tym przejmować.
    No właśnie widzę , że Tobie też już mało zostało do porodu, może już Ci nie dadzą insuliny, tylko będą obserwować dziecko, czy nic mu się nie dzieje 😉

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
‹‹ 2111 2112 2113 2114 2115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ