X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 11 września 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny te wasze cukry? Ja dzisiaj robiłam badania i ciekawa jestem tej hemoglobiny glikowanej, poprzedni wynik 4,4. Do dziewczyn na insulinie- macie jakieś patenty jak się kłuc żeby nie bolało? Bo ja nie wiem od czego to zależy, czasami nie czuje nic a ze 2 razy wyszło boleśnie i nie wiem co źle zrobiłam

  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 11 września 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odpukać ok. Dziś na czczo 86. Wyczytałam gdzieś na forum że dziewczyny piły na noc mleko z cynamonem żeby obniżyć poranny cukier. Ja codzień jem na noc pół kajzerki z masłem i 3/4 szklanki mleka do tego i ranny cukier 80-89, pare razy było poniżej 80 a czasem na krawędzi właśnie 89 więc wypiłam na noc to mleko z cynamonem i nie wiem czy to przypadek bo nie raz też takie cukry miałam po samym mleku ale rano 79, kolejnego dnia 82... I do tego pyszne ale zaraz potem przeczytałam że cynamon jest niewskazany w ciąży więc przestałam pić, nie wiem czy słusznie ale boję się że zaszkodzę malutkiej. Co do kłucia się to ja mam to samo, raz nie poczuje nic a drugi raz boli jak diabli, kiedyś sobie pięknego siniaka zrobiłam. Staram się omijać żyłki, ale wieczorem przy sztucznym świetle nie widać tak dokładnie tej siateczki żyłek i zdarza się pomylić...

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 11 września 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie boli podawanie insuliny mimo igły 4mm, też nie wiem jak to wbijac żeby nie bolało.
    Moje cukry na czczo okropne, mam insulinę od ponad tygodnia,ale na razie nie widzę efektów, zwiększam dawkę i cukry też rosną. Dzisiaj na czczo 102😔

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 11 września 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam igły 6mm, kupuje jakieś zamienniki kdm do novopena, mam wrażenie że orginalne nie bolały ale to może tylko wrażenie 🤔 Iryska a jaką masz insulinę?

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 11 września 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Lantus Solostar. Gdzie najlepiej kupić te igły do wstrzykiwaczy tak żeby było najtaniej?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 11 września 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam na allegro. Dzisiaj nie wiem co się stało, mam duży problem i się zestresowałam. Do obiadu wzięłam 3j. Makaron spaghetti pełnoziarnisty i sos z tuńczykiem + parmezan. Po godzinie 135, po 2h już 145 a po 3h 163! Nie jestem przygotowana co w takiej sytuacji robić więc wzięłam 2j i zjadłam małą kolację po której po 1h 160... Poradzcie cos

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 11 września 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla, stres powoduje, że cukry szaleją 😔 bo wcześniej miałaś dobre ?
    Może jak jutro tak będzie to po posiłkach spróbuj iść na jakiś krótki spacer, żeby spalić trochę cukru?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 12 września 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska ja biegałam jak głupia żeby zbić ten cukier a on znowu wybijał, myślę że to wina parmezanu, już na pewno się nie skuszę na niego do końca ciąży. A stres faktycznie podnosi cukier

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 14 września 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla ale dziwne wyniki i to po takim czasie! Normalnie cukier powinien spadać po 2 h.... a piłaś wodę? Ja jak chce obniżyć cukier to chodzę dużo i dużo pije, nawet tak z litr przez pół h.

    Mój cukier dziś rano zły 93. I co gorsza pierwszy raz odbarwił mi się pasek ciał ketonowych w moczu... miałyście tak kiedyś? Zabarwił się na ten pierwszy kolor czyli śladowe ilości.
    Fakt ze dzień wcześniej mało jadłam, ale wieczór zjadłam to co zwykle. No i rano mierzylam ten cukier tak godzinę pozniej już zwykle, bo córka spała i nie chciałam od niej wstawać żeby iść mierzyć cukier i coś zjeść. Głodu nawet nie czułam. Stresuje mnie to. Jutro wizyta u diabetologa zobaczę co powie. Ale przyznam się wam ze coraz mniej trzymam już dietę.. i jak mierze po posiłkach to są ok, na czczo miałam trzecie przekroczenie (90,91,93) w ciąży dwóch tygodni. Wiec może tragedii nie ma.

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 14 września 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piłam wodę i dużo chodziłam. Zauwazylam że po tłustym jedzeniu czasami tak wybija po 2 h dlatego czasami mierze wyrywkowo. We wczesnej ciąży wyszły mi ketony w moczu, później poprosiłam o receptę na paski i jak mierzyłam paskami to już tylko raz miałam tą właśnie małą ilość i też nie wiem dlaczego bo zachowałam procedury przed snem😉 teraz na insulinie niby diabetolog mi powiedziała że nie muszę trzymać diety ale czuję się bezpieczniej kiedy nie eksperymentuje bo nie umiem utrafić ile jednostek do mącznych rzeczy np bo to mi strasznie wybija więc nie jem tego ale na drugie śniadanie jestem w stanie zjeść bez szkody w cukrach plasterek ciasta do jogurtu z dodatkami a na podwieczorek kostkę gorzkiej czekolady do koktajlu i czuję się wtedy znakomicie😁

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 15 września 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech ja po tłustym nie mierze pozniej, zawsze tylko godzinę po. Może tez spróbuje po 2 h.
    Meczy mnie ta cukrzyca niech to się już skończy 😝 chociaż i tak podziwiam was ze dajecie radę z insulina.. zobaczę co powie mi dziś lekarz. Dziś rano 89 wiec tez górna granica, ketony na szczęście ok.
    Ja mam 3 miesiąc z dieta ... a niektóre z was są od początku ciąży wiec potrafię sobie wyobrazić jakie to jest męczące :(

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 15 września 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męczące to jest jak idziesz w gości z własnym chlebem 😁 ja już 37 tydzień więc z górki, mam nadzieję że cukrzyca pójdzie w niepamięć po porodzie i wreszcie odetchnę. Już planuje co zjem kiedy wrócę z porodówki😁 u mnie dzisiaj na czczo 79, ostatnio taki wynik był w czerwcu. Może cukry zaczynają się już stabilizować przed porodem? Bo podobno tak jest

  • Makabra3 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 września 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Cóż na dzień dobry wyszedł problem z cukrem. W 4 tygodniu na czczo miałam 105. W 5 tygodniu na czczo 68 ( przy ścisłej diecie) a dziś robiłam krzywą cukrową i wyszła tak na czczo 101. Po 1h 131, po 2h 101. A ciekawostką jest fakt, ze Pani przed pobraniem krwi mierzyla mi glukometrem i wyszło 78. Mam iść do diabetologa. Powiedzcie czy jest bardzo źle? Nie znam się kompletnie na tych wynikach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2020, 19:53

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 15 września 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra3 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Cóż na dzień dobry wyszedł problem z cukrem. W 4 tygodniu na czczo miałam 105. W 5 tygodniu na czczo 68 ( przy ścisłej diecie) a dziś robiłam krzywą cukrową i wyszła tak na czczo 101. Po 1h 131, po 2h 101. A ciekawostką jest fakt, ze Pani przed pobraniem krwi mierzyla mi glukometrem i wyszło 78. Mam iść do diabetologa. Powiedzcie czy jest bardzo źle? Nie znam się kompletnie na tych wynikach
    Załatw sobie skierowanie od rodzinnego albo od ginekologa do diabetologa, ciężarną powinni przyjąć w dwa tygodnie. Z krzywej z wyniku na czczo wychodzi Ci cukrzyca ciążowa, do 92 powinno być. Jeśli dieta nie będzie skuteczna to niestety insuline pewnie dostaniesz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2020, 20:40

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Makabra3 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 września 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zapiszę się prywatnie i pewnie cala ciaza glukometr i dieta

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 16 września 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra3 nie jest tak źle ale już jeden przekroczony wynik z krzywej decyduje o cukrzycy ciążowej. Ja od 10 tygodnia byłam na diecie i bez insuliny udało mi się dotrwać do 32 chyba. Szkoda że tak wcześnie Ci to wyszło, nie zdążyłas się porozpieszczac ale plus na diecie jest taki że mało się tyje, a wręcz czasami chudnie na początku. Będzie dobrze!

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 16 września 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaber, do diabetologa skierowanie musisz mieć, lekarz rodzinny może wystawic nawet🙂.

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 września 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaber ja nie z Poznania ale jeśli mogę doradzić to idź na NFZ. Szkoda kasy prywatnie wizyty są co 2 tygodnie. Będziesz mieć zniżki na paski. A i tak wszystko zależy do ciebie ( dieta) lekarz nie powie ci nic nowego czego być nie wyczytała w necie :p
    A jeszcze trochę do końca ciąży ci zostało.
    Skierowanie da ci nawet lekarz rodzinny, pisze pilne bo jesteś w ciąży i przyjmują cię bez kolejki. Ja mialam wizyta w dniu w którym przyszłam ze skierowaniem.

    Mi dziś wyszły ketony na pasku :( cukier rano 83. Zaczynam się martwić bo to już drugi raz, po śniadaniu tez sprawdziłam i cały czas są. Ech.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 września 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wystarczy ze pójdziesz do pierwszej lepszej przychodni i złożysz deklaracje.
    Bo u mnie gin (prywatny) nie wystawił mi skierowania na NFZ do diabetologa tylko kazał iść do rodzinnego ( ja akurat miałam U rodzinnego teleporade i w tym samym dniu skierowanie do odbioru). No wizyty prywatne są drogie (150 minimum) paski bez refundacji tez nie za tanie. No i glukometr dostaniesz. Należy ci się to wiec korzystaj, kiedy jak nie teraz gdy jesteś w ciąży.
    Na razie masz jeszcze czas, bo cukrzyca najgorsza jest po 28 tyg ciąży wiec może na spokojnie rozgladnij się za przychodnia gdzie mogłabyś się zdeklarować. A dietę sobie trzymaj dla samej siebie i dzidziusia.

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 16 września 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Chaber ja nie z Poznania ale jeśli mogę doradzić to idź na NFZ. Szkoda kasy prywatnie wizyty są co 2 tygodnie. Będziesz mieć zniżki na paski. A i tak wszystko zależy do ciebie ( dieta) lekarz nie powie ci nic nowego czego być nie wyczytała w necie :p
    A jeszcze trochę do końca ciąży ci zostało.
    Skierowanie da ci nawet lekarz rodzinny, pisze pilne bo jesteś w ciąży i przyjmują cię bez kolejki. Ja mialam wizyta w dniu w którym przyszłam ze skierowaniem.

    Mi dziś wyszły ketony na pasku :( cukier rano 83. Zaczynam się martwić bo to już drugi raz, po śniadaniu tez sprawdziłam i cały czas są. Ech.
    Bebetka a co zjadasz na kolację przed snem i o której?

‹‹ 2110 2111 2112 2113 2114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ