X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 1 września 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:45

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 1 września 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach Iryska tydzień pod rząd to właśnie już długo. A próbowałaś z kolacja ostatnia kombinować? Ja się zawsze stresuje ile rano zobaczę. 😜 a ile jednostek masz zalecone na razie ? Ja na śniadanie jem bardzo mało, jedna kanapke bo jakbym zjadła dwie to 149 na pewno będzie tez. Wiec ja z posiłkami sobie tak radzę, ze jem mało i często. A z tuch cukrów na czczo nie sposob czasem ogarnąć ...

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 1 września 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:45

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 2 września 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z insulina mam pytanie. Czy ktoras miala sytuacje ze zaczela brac insuline do posilkow a po miesiacu cukry tak sie unormowaly, ze wlasciwie nie byla potrzebna insulina.u glikemia zaczela byc bez insuliny lepsza niz wczesniej na insulinie...martwie sie o wydolnosc lozyska. To 20tc

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 września 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam 5 miesięcy nocna aż same cukry na czczo spadly do poziomu 75
    Diabetolog powiedziala że jestem pierwszym takim przypadkiem w jej karierze
    Dwie ciaze tak
    Ale insulina od samiutkiego poczatku

    emeska lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 września 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj na wizycie lekarka stwierdziła, że mam cukrzycę ciążową, zalecenia to dieta (1800 kcal 7 posiłków), mierzenie cukru 6x dziennie, po dwóch tygodniach kontrola czy dieta wystarcza czy trzeba włączyć insulinę. Lekarka mówiła żebym poczytała na słodkich mamach ale twn przykładowy jadlospis to chyba żart z 7 posiłków 6 to kanapki w dodatku typu bułka z masłem i mlekiem, serek topiony dziwne to trochę ale jestem w temacie totalnie zielona, jak wy sobie radzicie z dietą? Korzystacie z konkretnych jadłospisów czy kombinujecie na wyczucie?
    Najgorsze, że w niedzielę jedziemy nad morze na tydzień do hotelu, nie będę mieć kuchni żeby sobie robić tyle posiłków wiadomo kanapki się uda zrobić ale może macie jakieś sprawdzone przekąski, które można dostać w sklepach?

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 września 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba ja moja dietę mam taka:
    Śniadanie kanapka chleb żytni z wędlina i warzywami (ogórek, pomidor, ogórek kiszony super obniża cukry)
    Za 2 h druga taka kanapka albo półtorej na drugie śniadanie.
    Potem obiad. Moje obiady po których są super cukry: makaron pełnoziarnisty z kurczakiem suszone pomidory j pesto bazyliowe, makaron pełnoziarnisty łosoś wędzony przysmażonymi z cebulka i jogurtem naturalnym, filet z łososia z piekarnika z ryżem brązowym, schab i ryż, ziemniaki tez mogą być ale nie więcej niż 3 średnie, ryż brązowy z jabłkami przysmażonymi i cynamonem ( uwielbiam). Generalnie wszystkie mięsa gotowane, grillowane są ok, choć ja jem np pół kotleta schabowego smażonego i cukier tez dobry.
    Z przekąsek jak mam ochotę na słodkie to super są ciastka Belvita albo Łakotki zlotokłose.
    Na kolacje można więcej zjeść i cukry zazwyczaj są dobre. Najgorsze to śniadanie. I jeśli kawa na śniadanie to bez mleka. Nabiał strasznie podbija cukier (przynajmniej mi). No i oczywiście napoje bez cukru. Słodyczy tez nie jem. Jeśli już mam mega ochotę to zjem gałkę lodów.

    A jak wyszła ci krzywa? Jakie masz cukry na czczo i po posiłkach?
    Rzeczywiście nad morzem może być problem z dieta bo nie ugotujesz sobie nic. Ale ryby możesz jeść dowoli No i musisz wyczuć co możesz na śniadanie, bo to śniadanie jest najgorsze w ciąży.

  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 3 września 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba ja kombinuje na wyczucie. To bardzo indywidualna sprawa. Ja nie moge nic macznego/skrobiowego, nawet makaron razowy i ziemniaki odpadaja. Za to miesa nawet smazone z warzywami i ryzem bingo. Nabial mi nie szkodzi. Owoce tylko same, nie moge laczyc z innymi weglowadanami. Duzo dziewczyn ma problem z chlebem, proponuje od dobrania wlasciwego pieczywa. Ja zamawiam przez internet IG, u mnie w miescie nie ma
    U mnie po sniadaniu cukry najlepsze także to bardzo indywidualne.
    I nie zalamuj sie jesli w te dwa tygodnie nie od razu sie unormuje bo potrzebujesz wprawy a organizm czasu. Wybieraj produkty z niskim IG i dodawaj do nich niewielkie ilisci tych ze srednim. Pij Duzo wody, wypoczynku jesli masz mozliwosc bo zmeczenie i stres podnosi cukry. To przynajmniej u siebie zauwazylam.

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 3 września 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba ja nie korzystam z żadnych jadłospisów bo dla mnie to często zaprzeczenie ogólnych wytycznych i te ilości z kosmosu wzięte... to indywidualnie zależy od każdej kobiety jak na co zareaguje i trzeba próbować na wyczucie co na Ciebie będzie dobrze działać a co źle. Inspiracji szukałam w przepisach dla kobiet z cukrzycą ciążowa bo na początku zupełnie nie wiedziałam jak to komponować i modyfikowałam pod siebie. Z przekąsek to ja czasem zjem takie wafelki lekkie bez cukru z 2 szt. Czekolada gorzka min 70 % 2 kostki, orzechy pistacje, ziemne, ostatnio kupiłam sobie też owsiane ciasteczka noi ja na kanapkę często na drudie śniadanie jem masło orzechowe, uwielbiam a cukry dobre tylko bez cukru i dodatków 100 % masło. Początki są trudne ale dasz radę 😉

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 września 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka. B z krzywej mam takie wyniki :

    Na czczo 83
    Po 1h 176
    Po 2h 154

    Jeszcze nie wiem jakie mam cukry przed /po posiłkach bo dopiero dziś będę mieć glukometr więc zacznę sprawdzać od jutra

    Dzięki dziewczyny zawsze to jakieś wskazówki na start, a dużo posiłków dziennie jecie? Faktycznie co 3h?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 13:23

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 3 września 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem 6 tak co 2,5 godz średnio, między 2 śniadaniem a obiadem mam 3 godz. Inaczej bym padła z głodu bo ilości muszą być mniejsze niż jadałam przed ciąża.

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 3 września 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak co 2.5 h jem , bo inaczej głodna jestem.
    Mamba91, ja nie korzystam z żadnych jadłospisów, sama wypróbowywałam co mi szkodzi a co nie. Jem ogólnie tak, żeby był niski IG, dużo kasz, ciemny ryż, ciemny makaron, czasem ziemniaki. I dużo warzyw do każdego posiłku, to jest chyba najgorsze 😝 na śniadanie zwykle jajka gotuje sobie. Słodyczy w ogóle, czasem lody.

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 3 września 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka jak robisz ten ryz z jabłkami? W sensie co robisz z tymi jabłkami?😃

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 września 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba całkiem ok ta krzywa na spokojnie do ogarnięcia tylko dietą. Oczywiście im większa ciąża tym te cukry będą skakać, ja czasem nie mam do nich sił :p
    Ale na spokojnie ogarniesz. Na początku tylko wydaje ci ze jesteś cały czas głodna. Ja tez musiałam się przestawiać na mniejsze porcje jedzenia i jem co 2 h. Inaczej bym chodziła głodna.

    Iryska nic wymyślnego, jabłka obrane trę na grubszej tarce, wrzucam na patelnie i podsmażam ok 10 min aż zrobią się ciepłe i się zarumienią, posypuje cynamonem i mieszam z ugotowanym ryżem brązowym :) dziś po tym cukier 104 :) robię więcej i mam na dwa razy.

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Zalamana_girl Koleżanka
    Postów: 56 8

    Wysłany: 7 września 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estem obecnie w 13 tc +5. W połowie sierpnia miałam robione badania w tym glukoza wyszła podwyższona 103. Lekarz od razu zlecił test obciążenia glukoza i tu wyszły dziwne wyniki na czczo 114, po godzinie 210 a po dwóch 215. Ginekolog od razu wysłał mnie do diabetologa - wizytę miałam w piątek. Dostała glukometr od tego czasu moje wyniki :
    ---Cukier na czczo unormowany w granicach 74-88, po posiłkach po godzinie 85-125 (przez 2 dni po śniadaniu miałam powyżej 150, ale zamieniłam bułki na chleb i dzisiaj już po śniadaniu 108).
    Dzisiaj zrobiłam badania zlecone przez diabetologa :hemoglobina glikowana (HbA1c) mój wynik to 5.10 %
    Oraz glukoze 81.
    Co myślicie? Czy jest szansa, że minie mnie insulina i pomoże tylko dieta?

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 7 września 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana_girl wrote:
    estem obecnie w 13 tc +5. W połowie sierpnia miałam robione badania w tym glukoza wyszła podwyższona 103. Lekarz od razu zlecił test obciążenia glukoza i tu wyszły dziwne wyniki na czczo 114, po godzinie 210 a po dwóch 215. Ginekolog od razu wysłał mnie do diabetologa - wizytę miałam w piątek. Dostała glukometr od tego czasu moje wyniki :
    ---Cukier na czczo unormowany w granicach 74-88, po posiłkach po godzinie 85-125 (przez 2 dni po śniadaniu miałam powyżej 150, ale zamieniłam bułki na chleb i dzisiaj już po śniadaniu 108).
    Dzisiaj zrobiłam badania zlecone przez diabetologa :hemoglobina glikowana (HbA1c) mój wynik to 5.10 %
    Oraz glukoze 81.
    Co myślicie? Czy jest szansa, że minie mnie insulina i pomoże tylko dieta?
    Ciężko stwierdzić czy Cię minie insulina, cukrzyca ciążowa jest bardzo tajemnicza i teraz masz super cukry po posiłkach i ma czczo a za chwilę wszystko się sypie i cukry zaczynają szaleć. Póki co masz ładne cukry, trzymaj dietę i się nie stresuj do przodu🙂🙂

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 8 września 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana girl, tak jak mówi Iryska wszystko się może zdarzyć. Jesteś jeszcze w niskiej ciąży, wtedy ogólnie cukry są dobre. Jazda zaczyna się po 28 tygodniu :) stosuj dietę i mierz cukier, a co będzie zobaczysz. Poczytaj o cukrzycy w ciąży i próbuj różne posiłki.
    Będzie dobrze, to jest do przeżycia, nawet z insulina.
    Mi na razie udaje się utrzymać cukry bez insuliny. Diabetolog mówi ze kilka przekroczeń na miesiąc to nic i ze wszystko ok, wiec jej ufam i trzymam dietę. Dziś cukier rano 90. Mam nadzieje ze to właśnie takie bezznaczenia przekroczenie i ze jutro będzie niski :)

    Ja po wizycie u gina, mały ma 2200 g jest niezbyt duży ale wszystko w normie. To chyba mit ze dzieci z cukrzyca rosną giga duże 🤔

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 8 września 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, mój też jest mały, tydzień temu ważył 2 kg. Jak porównuje sobie te wagi z innymi dziewczynami bez cukrzycy to on taki malutki jest , aż się boję że głodny tam siedzi ciągle 😀 90 cukier to jeszcze ok, ja na insulinie walczę od tygodnia, żeby zechciał spaść chociaż poniżej 94😔

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 8 września 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te duże 'cukrzycowe' dzieci to chyba jak cukrzyca nie jest wykryta /kontrolowana się zdarzają ale na diecie czy insulinie raczej w normie powinny być 😉

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 8 września 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana_girl wrote:
    estem obecnie w 13 tc +5. W połowie sierpnia miałam robione badania w tym glukoza wyszła podwyższona 103. Lekarz od razu zlecił test obciążenia glukoza i tu wyszły dziwne wyniki na czczo 114, po godzinie 210 a po dwóch 215. Ginekolog od razu wysłał mnie do diabetologa - wizytę miałam w piątek. Dostała glukometr od tego czasu moje wyniki :
    ---Cukier na czczo unormowany w granicach 74-88, po posiłkach po godzinie 85-125 (przez 2 dni po śniadaniu miałam powyżej 150, ale zamieniłam bułki na chleb i dzisiaj już po śniadaniu 108).
    Dzisiaj zrobiłam badania zlecone przez diabetologa :hemoglobina glikowana (HbA1c) mój wynik to 5.10 %
    Oraz glukoze 81.
    Co myślicie? Czy jest szansa, że minie mnie insulina i pomoże tylko dieta?
    Wiesz co, generalnie wynik na krzywej powyżej 200 kwalifikuje się jako regularną cukrzycę, więc możesz mieć spore przeboje i może Ci zostać. Ale niezbadane są losy cukrzycy w ciąży;) No i glikowaną masz bardzo dobrą, co by wskazywać mogło, że dopiero niedawno coś się popsuło. Tak że spokojnie 🙂

    Ja już 36 tydzień więc z jednej strony się uspokoiłam, bo już raczej nie powinny cukry skakać i insuliny mi nie wlepią, ale z drugiej słyszałam, że i w 37 zaczynają brać. W każdym razie ja nie mogę narzekać. Już :-P ale nie wiem czy taka jest dla mnie łaskawa ta cukrzyca (tfu, tfu) czy jednak robię coś źle i cukier wybija kiedy bądź 😅
    No idzie oczadziec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 11:48

‹‹ 2109 2110 2111 2112 2113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ