X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 25 lutego 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to moja druga ciąż i druga z cukrzyca. Ogólnie jest dla mnie bardzo łaskawa i nie mam problemów z cukrami (narazie) ale od wczoraj mam grypę i cukry szaleją, dziś po obiedzie - całkowicie normalnym, po którym maks 126 zawsze bym miała - było 192, a rano na czczo 106.
    Powiedzcie mi czy miałyście przypadek ze w czasie mocnej choroby cukry były nie do opanowania a później wróciło wszystko do normy?

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 26 lutego 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mimo choroby pilnujesz sobie krotkich przerw między posiłkami ? Co zażywasz na przeziębienie ? Może zawiera dużo cukru ?

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    A mimo choroby pilnujesz sobie krotkich przerw między posiłkami ? Co zażywasz na przeziębienie ? Może zawiera dużo cukru ?

    Wczoraj właśnie nie pilnowałam przerw i pomiędzy śniadaniem a obiadem minęło bardzo dużo czasu bo mną pozamiatło strasznie, grypa to paskudna choroba i chyba to zawiniło. Nieraz byłam przeziębiona ale teraz to mnie powaliło. Z leków wszystko bez cukru, sprawdzałam wiec nie to była przyczyna. Dziś już z choroba lepiej i cukier rano tylko 94, także liczę ze jutro już powinno wszystko wrócić do normy.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Hej, to moja druga ciąż i druga z cukrzyca. Ogólnie jest dla mnie bardzo łaskawa i nie mam problemów z cukrami (narazie) ale od wczoraj mam grypę i cukry szaleją, dziś po obiedzie - całkowicie normalnym, po którym maks 126 zawsze bym miała - było 192, a rano na czczo 106.
    Powiedzcie mi czy miałyście przypadek ze w czasie mocnej choroby cukry były nie do opanowania a później wróciło wszystko do normy?

    Mam znajomą, której dziecko ma cukrzycę i ona zawsze mówi, że przy infekcji cukry szaleją.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie skalibrowane glukometry?

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • polin Autorytet
    Postów: 451 577

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara na grupie cukrzycowej na fb, do której się zapisałam właśnie dziewczyny piszą, że podczas przeziębienia czy chorób cukry mocno skaczą. Niektórym lekarze z góry mówią żeby się w tym okresie cukrami nie przejmować jak jest problem z jedzeniem to nawet przerzucić się na białe pieczywo jeśli lepiej wchodzi i dalej dbać o cukry jak już się wyleczą.

    02.01.2015 puste jajo płodowe
    marzec 2016 córa

    7u22gov3o7mn8ymo.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 26 lutego 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polin wrote:
    Flara na grupie cukrzycowej na fb, do której się zapisałam właśnie dziewczyny piszą, że podczas przeziębienia czy chorób cukry mocno skaczą. Niektórym lekarze z góry mówią żeby się w tym okresie cukrami nie przejmować jak jest problem z jedzeniem to nawet przerzucić się na białe pieczywo jeśli lepiej wchodzi i dalej dbać o cukry jak już się wyleczą.

    No właśnie też kojarzę takie info od diabetolog z pierwszej ciąży, ale teraz to aż się zaskoczyłam, bo nigdy, nawet po mega grzechach takiego wysokiego nie miałam.
    Na szczęście dziś już z chorubskiem lepiej i cukry tez lepsze, ale jeszcze daleko im do tego co było wcześnie. Mam nadzieje że w ciągu kilku dni wszystko wróci do normy.
    Duża ilość wody z cytryna robi swoje i szybko zbija przekroczenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 19:46

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Morelka90 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 4 marca 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem nowa w tej grupie a trafiłam tu właśnie dzięki poszukiwaniom info o cukrzycy ciążowej.
    Jestem obecnie w 21tyg ciąży a cukrzycę wykryto u mnie dokładnie miesiąc temu. To moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowoscia. I ja i mój diabetolog jesteśmy zdziwieni skąd u mnie ta cukrzyca skoro jestem szczupła i dbam o siebie, nie mam nawet tłuszczyku w który można wstrzykiwać insulinę.
    Póki co jestem na diecie według tabelek i wytycznych ze "Słodkie Mamy Contour plus One" i przyjmuje na noc 6j. insuliny dzięki czemu na czczo mój cukier wynosi 84 - 86. Jestem straszna panikara w związku z tymi wszystkimi igłami więc strzały w tyłek robi mi mąż...4 milimetrową igła hehe.
    Dziś byłam na kontroli u mojego lekarza no i jak zwykle pytał się co konkretnie jadłam przy wysokim cukrze. Dobrze że wszystko co jem sobie spisuje w zeszycie no bo weź tu spamiętaj co się jadło dwa tyg temu. Do każdego posiłku ważę każdy składnik by podać sobie tyle produktu ile jest w tabelce zalecone i wtedy cukier się mieści w normach. A lekarz do mnie po co ja to waze i że nie trzeba. Ale jak nie ważę bo się spieszę i wale na talerz na oślep to zawsze prog cukru mam przekroczony.
    Dziewczyny czy wy wazycie produkty tworząc sobie zarelko wg jakichś wytycznych? Korzystacie z jakichś gotowych jadłospisów? Brakuje mi już pomysłów na obiady a wkolko tego samego jeść nie chce.

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 4 marca 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Tak, ja ważyłam węglowodany, to co wiedziałam, że źle wpływa na moje cukry, po jakimś czasie wiedziałam co i jak na mnie wpływa, więc na oko wiedziałam czego ile mogę, ostatnie półtora tygodnia leżałam w szpitalu, więc było trudniej, ale ja nie musiałam brać insuliny, walczylam tylko dietą i tak zostało do końca. Jeśli chodzi o obiady to ja w zasadzie mogłam wszystko łącznie z bialym makaronem do zupy pomidorowej, 120 g to była moja waga węglowodanów czy ziemniaki czy makaron czy ryż. Najlepiej cukry reagowały na mięso w połączeniu z mizeria, jadłam też surówkę marchew z jabłkiem i ogórki kiszone :) czy z dodatkiem papryki. Mięso każde i udko i klopsy z łopatki czy drobiu u mnie mięso nie miało wpływu na cukier. Zupy w zasadzie też bez problemu. Początkowo trzymałam się tej tabeli co Ty, z czasem jednak zwiększałam ilość posiłków w ciągu dnia i zmniejszałam porcje i ta forma była najlepsza, dochodziłam do 7 posiłków, ale bardzo małych. Musisz znaleźć sposób na siebie, nie wszystko co w tabeli jest ok np. Zupa + drugie z pół godzinnym odstępem, wg mojego lekarza należy zjeść zupę jako jeden posiłek i po kolejnych dwóch godzinach drugie danie. Powodzenia!

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 6 marca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelka, nigdy nie ważyłam składników a to moja druga ciąża z cukrzycą. Sprawdzam tabele indeksów glikemicznych i staram się komponować posiłki z produktów o niskim ig. Trzeba odkryć, co najlepiej na Ciebie wpływa - niektórzy nie mogą jeść np. pomidorów a u innych nie ma to znaczenia.

    Jeśli chodzi o przepisy, to polecam grupę na fb "Cukrzyca ciążowa - przepisy", tam można znaleźć sporo inspiracji :)

    Morelka90 lubi tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Morelka90 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 11 marca 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dziękuje za podpowiedzi. Ja jednak nadal ważę składniki, jakoś tak czuję się pewniej ale nie wszystkie, głównie te co robią mi cukier 😊.
    Rozłożyłam też obiad tak jak polecilas na zupę a po godzinie drugie. I to był strzał w dziesiątkę, w końcu nie czuję się taka przepełniona nazarta, a cukier po posiłku jest w normie.
    Podpowiedzcie mi czym zastąpić białko zwierzęce? Nie to że jestem jakaś wege tylko jest obecnie problem z mięskiem w sklepach. Mieszkam w Lublinie i dziś stwierdzono u nas przypadki koronawirusa. Ludzie oszaleli w sklepach nic nie ma, żadnego miesa, chleba itd. Na szczęście my już dwa tygodnie temu zrobiliśmy odpowiednie zapasy wody, kasz, mrożonek trochę, kilka sztuk ryb w puszce, warzywa itd. No ale mięsa na obiad brak, mezowi ledwo udało się dziś kupić opakowanie parówek, trochę wędliny, dorwał tylko jeden mikroskopijny chleb. Nawet był problem żeby kupić cytrynę.😆😆☹️

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 12 marca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję lokalny bazarek i małe sklepiki, tam wszystko jest bez problemu :) przynajmniej pod Warszawą ;)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 marca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie mam cukrzycy. 91 glukoza. bez diety, podjadałam sobie czekoladę. Teraz trochę zacisnę pasa i mam nadzieję, ze będzie dobrze :)

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3704 4395

    Wysłany: 19 marca 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:39

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 20 marca 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam z biedry ten zielony pełnoziarnisty. Ja mam tylko cukier nadczco czasami lekko powyżej 90. I mam właśnie problem z cukrem nadczco. Po obiedzie śniadaniu, obojetnie jakim cukier zawsze w normie. Zauważyłam że jak mam trochę inaczej muszę zjeść kolację do 21 i wtedy cukry na rano są w normie,na kolację ogórka kiszonego, warzywo, chuda wędlina , kawalek chlebka z biedry u cukru w normie. Duże znaczenie u mnie ma sen, jak spać w nocy nie mogę cukier zawsze lekko powyżej 90 jak śpię ładnie to cukier w normie. Powodzenia życzę z cukrami.

    Iryska lubi tę wiadomość

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 20 marca 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polin wrote:
    Flara na grupie cukrzycowej na fb, do której się zapisałam właśnie dziewczyny piszą, że podczas przeziębienia czy chorób cukry mocno skaczą. Niektórym lekarze z góry mówią żeby się w tym okresie cukrami nie przejmować jak jest problem z jedzeniem to nawet przerzucić się na białe pieczywo jeśli lepiej wchodzi i dalej dbać o cukry jak już się wyleczą.


    Dzięki za info, przy okazji skorzystałam. Jestem przeziębiona od kilku dni i mimo diety cukry totalnie szaleją, podobnie jak przy stresie.

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 21 marca 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Hej. Mogę dołączyć? Jestem w 9 tygodniu ciąży, glukoza na czczo 95, mam glukometr i czasem po normalnym posiłku (ciemny chleb, wędlina, sałata , pomidor) cukier 150.a czasem po dwudaniowym obiedzie cukier 80... Krzywej cukrowej niestety nie robiłam bo laboratoria pozamykane przez wirusa. Doradzcie, jaki chleb najlepszy w cukrzycy żeby nie był taki wysoki cukier?

    to musisz sama przetestować. Np. ja mogę tylko czysto żytni pełnoziarnisty. Pszenica mi wywala, nawet pełnoziarnista. Orkisz pełnoziarnisty też jest ok.
    Pamietaj, że trzeba czytać składy, bo często chleby niby pełnoziarniste, ale mają słód i inne kwiatki...

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3704 4395

    Wysłany: 22 marca 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:40

    Freja000 lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 23 marca 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, jadłam kiedyś chipsy z topinamburu i były mega :D
    A jak go robisz?

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3704 4395

    Wysłany: 23 marca 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:40

    Freja000 lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
‹‹ 2092 2093 2094 2095 2096 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ