X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 8 listopada 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę że coś w tym tłuszczu jest. Ja ogólnie raczej nigdy się nie ograniczałam z tłuszczem... Moja diabetolog nic na temat tłuszczów nie mówiła, że smażonego nie wolno, że tylko chude mięso czy coś w tym stylu.

    Wczoraj w porze kolacji miałam dietowego doła i w głodzie zamówiliśmy pizzę. Miałam po nim cukier 130 czyli w normie, myślę że właśnie przez tłuszcz, a wcale mało jej nie zjadłam... Chociaż właśnie zaczęłam się zastanawiać jak po takim posiłku cukier wygląda po 2h czy nie skacze do góry, ale dr kazała mierzyć tylko po 1h. Czy mam rozumieć że cukier po 2h nie ma znaczenia w cukrzycy ciążowej?
    A wy mierzycie też po 2h czy tylko po 1h?

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 8 listopada 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pizzy nie skacze mi później ale się trzyma (na fajnym poziomie)

    Ja też nigdy nie siegalam po gotowane itp
    Jadam co zwykle unikajac czego nie moge na pewno (albo ile nie moge)

    Moja diab sprawdza profil lipidowy i najwazniejszy jest dobry cholesterol. Sama zawsze mowi że pewnie jem zdrowo i zdrowe tluszcze
    Ja preferuję boczek 😉

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 8 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha ja jajecznicą na boczku też nie pogardzę ;) a masło to jest moje must have od lat, bez masła nie zjem kanapki i to wcale nie cieniutko tylko tak żeby było je czuć

    z profilem lipidowym racja, chyba przy okazji któregoś pobrania krwi sama sobie zlecę i zbadam...

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 8 listopada 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży jeśli coś "mięsnego "przeszlo to tylko boczek i w każdej postaci. Boczek na obiad, boczek na kanapkę haha
    W tej slodkie
    Ale nabial na slodko
    Początkowo mleko, kakao (bez cukru), maślanka truskawkowa
    Ale teraz maniakalnie serki, jogurty
    Doslownie maniakalnie
    Mogę zagryzc salami
    Ale śmieje się pod nosem bo gdyby nie to jedzenie pewnie bym schudla A tak na dzien dzisiejszy wyszlam z wagą na zero wg moich pomiarow i 2,5 kg na plusie wg gina (pierwszą wagę wpisal jaką ja mu podałam 🤣 )
    I tak pytal czemu tak malo

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 8 listopada 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale też tak na serio
    Właśnie moja diab polecala np kapustę kiszoną ale obowiązkowo z dobrym olejem czy oliwa
    Ja zajadalam się mozarellą z pomidorami właśnie oblewana olejem (haha nabial)
    Czy salata lodowa z sosem na bazie z oleju
    W ciąży-o dziwo-wraz z dietą mój profil lipidowy psul się ale automatycznie zawsze też dobry cholesterol rósł.
    Mleko pijam tylko 3,2%
    Nie unikam smietany choć jogurty nat u nas też norma
    Dobra dieta to weglowodany, tluszcze i białka
    Bez tluszczu nie da się żyć

    Hehe
    Pamietam jak w pierwszej ciąży cukrzycowej zwierzylam się diab że mialam wielką chcice na gesine (jest baaardzo tlusta)
    Uslyszlam jedynie że to jest ciąża i nam też się czasem nalezy jak tak bardzo się chce 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 20:36

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 8 listopada 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówiła diabetolog że masło kazde tylko nie naturalne że wedline tylko chuda, zamiast śmietany jogurt naturalny, mleko nie 3,2 tylko chude itp. Co do ilości to czy mleko czy śmietanka to ilość taka sama ,zobaczymy czy ilość tłuszczu w diecie pomoże no i czy zamiana da efekt czy to przypadek . Dostałam insulinę od lekarki w przychodni ,gin powiedział że on nie może wypisać ,musiałam jeździć dwa razy bo nazwa jej nie wystarczyła potrzebowała dokładnych oznaczeń. Teraz mogę spokojnie czekać do wizyty.

    cf409fc7e7.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 8 listopada 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka, co to znaczy że "masło kazde tylko nie naturalne"? Czyli że masz nie jesc prawdziwego masła 82% tylko jakieś miksy/margaryny?

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 8 listopada 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie diab również podkreśla wartość tłuszczu. Wiadomo że lepiej by był to zdrowy tłuszcz a nie boczus czy majonez ale i to nie zaszkodzi jak się rozsądnie dawkuje. Mówiła że ten zakaz tłuszczu często lekarze przenoszą stricte z cukrzycy typu 2 która trwa lata i często wiąże się z problemami dodatkowymi jak otyłość czy wysoki cholesterol. A cukrzyca ciążowa to inna specyfika trwa krótko stosunkowo. Tluszcz jest potrzebny do budowania mózgu dziecka i pozwala na unikanie skoków glukozy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 23:05

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 8 listopada 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tata teraz też był na szkoleniu z diety i też jednym z zaleceń było: żadnego masła tylko margarynę 😱😱😱

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 8 listopada 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Mój tata teraz też był na szkoleniu z diety i też jednym z zaleceń było: żadnego masła tylko margarynę 😱😱😱
    No właśnie pewnie ze względu na ten cholesterol który w zwykłej cukrzycy często rośnie. To jakoś jest powiązane cukrzyca typu 2 i ten cholesterol

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 8 listopada 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kurcze kupić dobra margarynę to też nie jest łatwo. By była dobrej jakości bez oleju palmowego i dziwnych dodatków

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 9 listopada 2019, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A są dobre margaryny? Po drugie już dawno obalono mit złego cholestetolu. Nawet jeżeli faktycznie ta margaryna ma pomóc przy cukrzycy (choć nie bardzo rozumiem🤔) to przecież zaszkodzi na coś innego. Już od dawna i u mnie i u moich rodziców nie znajdziecie na stole margaryny i w życiu do tego świństwa nie wrócę 🙂

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jak zaczęła mi opowiadać o unikaniu tłuszczu to zapytałam o masło i mi powiedziała że to obojętne byle nie to prawdziwe ,że mogę wszelkie miksy i margaryny,ale moja ciocia np ma cukrzycę i jej lekarka kazała właśnie tylko naturalne masło. U nas funkcjonuje masło roślinne nie wiem jak tam ze składem muszę sprawdzić ,ale my zużywamy dużo tego masła bo dzieci lubią dodać do wszystkiego ,zwłaszcza do ziemniaków na obiad potrafią dodawać łyżkami, nie lubią wędliny za bardzo więc często chlebek czy tosty z masłem tylko. To masło mi tylko podpasowalo smakiem ,reszta to plastelina ,kiedyś jedliśmy tylko masło ale przy takim zużyciu zmieniliśmy. U mnie właśnie te skoki cukru są często więc tłuszcz powinien dodatkowo pomóc utrzymać w miarę równy poziom

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 09:04

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka
    spytaj nastepnym razem lekarki jaka margaryne spozywa (skoro masło to złoooooo to je pewnie jakas) bo uznajesz ze tez poleca ;) nie złosliwie, ale jako rzekomy laik :D

    AnitaK lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 9 listopada 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i sprawdziłam to masło moje ,to był błąd ,zdecydowanie wolę życie w nieświadomości ,były tam wyrazy ,które nawet przeczytać trudno ,jednak zdają sobie sprawę że podobny skład jest wszędzie ,przynajmniej tak sobie tłumaczę.

    Wiecie wczoraj na kolację zjadłam górę frytek z majonezem ,no i fakt że podniosłam dawkę insuliny bo tak mi akurat wypadło ,ale wczoraj rano cukier 115 a dziś 87 nigdy w mojej karierze takiego rano nie miałam ,może przypadek ,chyba przyjdzie mi się przerzucić na jajecznicę na boczku i tłuste placki.

    Ostatnio mam problem z pomiarem cukru po posilku bo czasem jem w trakcie robienia jak te frytki wczoraj czy jak dzieciom robię naleśniki czy placki co rozkłada się w czasie a mi kazali mierzyć godzinę od rozpoczęcia posiłku ale co jeśli ten posiłek trwa np45 min?

    cf409fc7e7.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 9 listopada 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiłek musimy zjeść w ciągu 10-15 minut :)

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 listopada 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita
    ja nigdy nie zjem tak szybko
    tj w 10-15 min
    nie bede (z reszta ponownie) pisać jak to moje jedzenie wyglada ;)
    ale diab wtedy kazała mi srodkowac czas pomiaru ;)

    pawojoszka
    takie podjadanie pozwala mi na skosztowanie nalesniczków ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 9 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też żadko jem w 10-15 min. Jak mam możliwość usiąść jak człowiek i zjeść to nie chce się w tym spieszyc ,a jak jem przy okazji,tzn w trakcie robienia to jednak też trwa . Wiadomo pierwszego placka trzeba spróbować czy dobry ,dzieciaki tak lubią że jak zaczynam smazyc to się ustawiają po kolei ,nie ma tak że nasmaze ,potem posmaruje dżemem czy inna czekolada ,oni zabierają od ręki i sami robią z czym chcą,więc jak gdzieś zostaje nadprogramowy to mój na pół z Ula ,która wisi na nodze i sępi ,dopiero jak się młodzież naje po kokardkę to można usiąść i zjeść zazwyczaj jeden bo już człowiek podjadl więc to dobre pół godziny trwa . W naszej sytuacji to już się dawno przyzwyczaiłam jeść w między czasie w trakcie gotowania albo karmienia malucha ,usiąść i zjeść mogę jak dzieci są w szkole ale w tedy nie mam ochoty się spieszyć a po śniadaniu czy obiedzie kawa i znowu problem bo teraz muszę czekać z tą kawa bo trzeba cukier zmierzyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 15:52

    cf409fc7e7.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tylko masło. Parę razy zdarzyło mi się kupić finuu ma dobry skład i wysoką cenę he he. Ale jestem zwolennikiem maselka :)

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie lubie masła
    ale w domu zawsze jest

    i jem powoli i dokładnie
    najgorsze że jak nie mam czasu-nie jem...to taki rytual jedzenia, moja chwila
    skoro czasu mało(a zwłaszcza po porodzie) to moja regularność leży XD
    i wtedy tyje

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2070 2071 2072 2073 2074 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ