X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 gratulacje <3

    k878 lubi tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje i dużo zdrówka!

    k878 lubi tę wiadomość

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Rzeczywiście szczuplutka 😘

    k878 lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, to która teraz jako następna powita maluszka na świecie?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Meridian Ekspertka
    Postów: 230 100

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was. Jestem tu nowa. W poniedziałek dowiedziałam się mam cukrzycę. Ehh. Że żadną ciążę nie mogę przejść spokojnie. Teraz jestem naprawdę załamana. Mam na razie pilnować diety i ruchu. Ale co to za jedzenie... wiecznie chodzę głodna i przy tym zła. Jem te poltwarde kasze i ryz ciemny. Bleee.Mam za wysoki cukier na czczo (92). A ostatni posiłek jadam o 18. I jest to mój piąty posiłek. Boje sie jesc ten ostatni i to nie jem w efekcie, żeby cukier nie był bardzo wysoki. A rano i tak mam podwyższony. Nie wiem czy dobrze robię? Macie jakieś sprawdzone i smaczne przepisy na jedzenie, albo strony z takimi?


    [link=https://www.suwaczki.com/]qb3cupjyeop1tpt9.png[/link]

    Meridian
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj z drugą kolacją. Może masz za duży odstęp od ostatniego posiłku i dlatego wyrzuca Ci rano cukier. Mi kazano jeść drugą kolację przed snem, jadłam coś o 22-23. Zazwyczaj jadłam kanapkę lub piłam mleko. Czasem do mleka garść pestek lub orzechów. Każdemu co innego służy, musisz poeksperymentować. Jeść musisz i to właśnie węglowodany, może spróbuj częściej a mniej naraz. Na slodkiemamy znajdziesz przykładowe jadłospisy, może to jakoś pomoże. Może być też tak, że po prostu będziesz mieć problemy z porannym cukrem mimo trzymania się diety, musisz poobserwować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 16:01

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meridian, zgadzam się z Turkaweczką. Ostatni posiłek o 18 to jest zdecydowanie za wcześnie, a już na pewno dla kobiety w ciąży. zakładając, że jesz śniadanie 7-8 to przerwa jest 13h! I jeśli pomimo eksperymentów cukier rano nie będzie w normie, nie broń się przed nocną insuliną, choć wiem że łatwo powiedziec. Każda woli tego uniknąć. Badasz ketony? W którym tc jesteś?

    3uqruv0.png
  • Meridian Ekspertka
    Postów: 230 100

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Truskaweczka. Do tego brakuje mi sił i czuję się slabo. Humor mi spadł i ogólnie nie jest fajnie. Nie wiem jak przetrwam te 3,5 miesiąca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 17:18


    [link=https://www.suwaczki.com/]qb3cupjyeop1tpt9.png[/link]

    Meridian
  • Meridian Ekspertka
    Postów: 230 100

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ketonow nie badań. Diabetolog nic o nich nie mówiła. Jestem w 25 tygodniu


    [link=https://www.suwaczki.com/]qb3cupjyeop1tpt9.png[/link]

    Meridian
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ketonów tez nie badałam na co dzień, jedynie w comiesięcznych badaniach moczu. Dasz radę, są tu kobitki, które w każdej ciąży mają powtórkę z rozrywki. Znajdź produkty, które będą Ci odpowiadać, do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Spróbuj jesc mniejsze posiłki, a po prostu częściej, u mnie było max 3 godziny. I może jak trochę ustabilizujesz dietę, to wróci energia i lepsze samopoczucie. Uwierz, da się to ogarnąć, nie głodować i szczęśliwie dotrzeć do finału 💪

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pamiętaj o węglowodanach, mimo, że musimy na nie uważać i wybierać odpowiednie, to jednak muszą być w diecie w odpowiedniej ilości.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka dobrze mówi :) dla wizualizacji przykład mojego męża. Przed badaniami do pracy (przeważnie za wysoko na czczo) postanowił być sprytny. Nie jadł już od 18 dnia poprzedniego. Zmierzył wieczorem i super, 90. Na badaniach ponad 100. Wywaliło mu z głodu. Czasem ten późny posiłek bardzo pomaga.
    Pierwszy szok jest straszny, potem z górki. Po przestawieniu się na częste a mniejsze niż zwykle (i zgodne z dietą) posiłki już się głodu nie czuje. Tylko upierdliwe to pilnowanie pór posiłków. Zwłaszcza gdy to nie pierwsza ciąża ;)
    Dasz radę, wbrew pozorom masz bliżej niż dalej. Jak będzie Ci ciężko to pomyśl sobie o mnie - już druga ciąża od początku na diecie ;) i pisz do nas jeśli będziesz miała ochotę :)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog, facet,to ostatnio powiedział, że on się czasami wręcz cieszy, jak cukrzyca wychodzi, bo kobiety "nie żrą"... Plus jest taki, że waga jest rzeczywiście pod kontrolą. Wiadomo, cała sytuacja martwi, bo dla nas najważniejsze jest dzieciątko, ale dieta cukrzycowa jest zdrowa i na złe nie wyjdzie. Ja po 6 tygodniach od porodu ważyłam 15 kilo mniej, z czego 10 kilo mniej niż przed ciążą. Taki mały plusik całej sytuacji. Choć kasza mi już uszami szła😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2019, 01:02

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ha
    ja trzecia cukrzycowa ciaza-kazda od poczatku :)
    czyli dietka raczej 32tygx3
    ale jem "wszystko", teraz ardzo czesto po trochu cos

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Meridian Ekspertka
    Postów: 230 100

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też druga ciążę na diecie. W pierwszej bylam na żołądkowa bo lekarzowi się wydawało, że potworne bóle które miałam to od kamieni na woreczku. Po ciąży okazało się że to był torbiel na jajnika. Tamta dietę ledwo zniosła, ale z ta nie wiem czy dam radę....Wczoraj pierwszy raz spróbowałem zjeść o 22:30. I w efekcie cukier rano był jeszcze wyższy niż zwykle


    [link=https://www.suwaczki.com/]qb3cupjyeop1tpt9.png[/link]

    Meridian
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 1 września 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co zjadłaś? I jakie masz odstępy pomiędzy poszczególnymi posiłkami?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 września 2019, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 3.ciaza z cukrzyca
    ale tez na insulinie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 1 września 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na diecie od jakichś 18 lat, tak mi weszło w krew, że w ogóle nie odczuwam tego jak bardzo uciążliwych wyrzeczeń. W ciąży mam podejście typu: okresowo nie jem pewnych produktów. Meridian, powiedz sobie, że to tylko 3,5 miesiąca, dasz radę. Jak się trochę wdrożysz, zobaczysz, że nie taki diabeł straszny

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 1 września 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży byłam po prostu zrozpaczona. Zapoznałam się z zasadami diety, produktami zalecanymi i zabronionymi i w ryk. Szczególnie jak się okazało, że w 90% tych zakazanych nie jem, lub naprawdę od święta. I nasunęło się pytanie: jak to ogarnąć??? Byłam przerażona, wydawało mi się się, że nie dam rady. Poleciałam do dietetyka, zapłaciłam jak za zboże za tydzień diety i jak spojrzałam to zdębiałam. 80 g chleba na śniadanie, koktajl na podwieczorek z pół kilo owoców... Garmażeryjne kotlety 😅 po 2 tygodniach już spokojnie ogarniałam temat. Także spróbuj zmienić nastawienie na dam radę i zobaczysz, że będzie lepiej.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 września 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego jem wszystko-wszystko co moge w granicy normy 140
    I rozpacz mniejsza
    Samopoczucie lepsze
    I w sumie bywaja zachcianki spełnione
    Jak to moja diab mówi-że to ciąża (jak się czasem czegoś chce to czemu nie?)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2060 2061 2062 2063 2064 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ