X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj rano 81 a tej nocy praktycznie nie spałam od tego upału i dziś 94. Nie uśmiecha mi się zwiększać dawki na sam koniec.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, ale ty już doniosłaś te ciąże :D teraz to już chyba bez większego znaczenia, póki nie ma ogromnych skoków i dołków.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No taka mam nadzieję. Tylko normalnie dziewczynom raczej spadają cukry na koniec. Dziś pół nocy przespalam i cukier 88 więc nie jest źle.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj po zupie jarzynowej produkcji mojej mamy (której milion razy mówiłam czego nie jem, a zrobiła z duża ilością marchewki, ziemniaka itd), tylko zalałam mlekiem i zjadłam wielki talerz bo naprawdę byłam głodna, wyszło 109 :)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zrobiłam zapiekanke z kurczakiem, brokułem i tym makaronem durum i 102, tylko małą porcję zjadłam i chyba zaraz poprawię.

    FNh9p2.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na cczo 96, stan przedzawałowy, drugi pomiar 83.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy brać pod uwagę błędy pomiaru. Te pomiary to o kant tyłka rozbic. Gorzej jakby dwa razy tak wysoko pokazał. Ale stan przedzawałowy rozumiem.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najgorsze jest ze się czuje jakbym siedziała na tykającej bombie, niby cukrzycy nie mam, czasami cukry Ok, czasami coś wywali. Niby mierze, ale jak mi się przypomni (a przy córce często zapominam), niby się tym nie stresuje bo przecież nikt mi nie kazał mierzyć. A jak zobaczę takie 96 to wyć się chce i się stresuje co było przez ostatnie kilka dni bo nie mierzyłam i mam ochote pędzić do lekarza.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878, niestety po raz przebytej cukrzycy zostają w nas duże obawy, nawet jeśli wyniki wyjdą ok. Ja od ponad tygodnia nie mierzę. Jem jak jadłam, w sensie uważam na to, co jem i też czekam do krzywej. Nie nastawiam się na dobre wyniki, ale jakby - jakimś cudem - ta cukrzyca nie wyszła, i tak pewnie do końca bym kontrolowała to, co jem. Na wszelki wypadek. Jeśli z maluszkiem ok, biometria w porządku, nie myśl o tym, że czasem coś wyżej pokaże. Szkoda zdrowia i spokoju, ciesz się tym pozostałym czasem, tym, że nie musisz wszystkiego kontrolować, jeść z zegarkiem w ręku i kłuć się w różnych dziwnych miejscach i o dziwnych porach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 12:03

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio byłam w laboratorium, wtedy co mierzyłam cukier po godzinie od posiłku, i Pani wielce zdziwiona, bo ona takiego parametru nie ma, glukoza po posiłku po godzinie 🙄 Jak czujesz się niespokojna, pogadaj z lekarzem, zapytaj wyprost, jak się mają ewentualne delikatne przekroczenia tych cukrów po godzinie do Twojej sytuacji. Bo może być tak, że skoro krzywa ok i trzustka sobie radzi z produkcją insuliny, to nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia. Ja się nie znam na tym, tak tylko głośno gdybam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 12:05

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chyba się wybiorę do diabetologa, tylko trochę mi się nie chciało, bo każda wizyta to z córka wyprawa z przygodami, a jeszcze ten diab u którego byłam wtedy i wydawał mi się sensowny przyjmuje na drugim końcu Warszawy... ale chyba tak będzie lepiej, muszę jeszcze kupić paski do contoura bo ten accu check wtedy nie pokazywał aż takich rozjazdów. No i może czas zmienić igle 🧐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 12:39

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pewnie, będziesz spokojniejsza po wizycie u specjalisty, będziesz wiedzieć, na czym stoisz. O wyprawach z synem też mogę opowiadać długo i rozlegle...😂 Ostatnio u dermatologa zdemolował parawan... U mnie z kolei Contour Plus pokazuje ewidentnie więcej, ale pamiętam, że z Accu Check performa też się nie polubiłam. Z kolei nakłuwacz z Akku sprawdza mi się świetnie. Po ostatnich rozjazdach z wynikami z lab w ogóle straciłam wiarę w te pomiary.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 14:04

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wreszcie po wizycie u diabo - zostałam pochwalona, że nie dałam się zepchnąć na krzywą. Mam dalej robić jak wcześniej - kłócie, dieta i zapisywać pomiary, za 3tyg z wynikami podejść i tyle 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 17:51

    k878 lubi tę wiadomość

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem po krzywej.
    Wynik na czczo 91
    Po godz 174
    Po dwóch 168

    Już się naczytałam, że to cukrzyca. Problem mam taki że moja gin będzie dopiero za tydzień bo teraz w czwartek swieto? Co mogę zrobić do tego czasu? Isc do rodzinnej? Innym lekarzom u mnie nie ufam niestety oprócz mojej gin i rodzinnej. A na sms jeszcze odpowiedzi nie dostałam czy jakaś dietę wprowadzić czy poczekać do wizyty 🤦
    I pytanie, czy dostanę glukometr w tej sytuacji czy wypożyczać? Dieta ułożona na razie samej czy diabetolog? Czy może krzywa do powtórki? :(

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek, poczytaj o diecie np na slodkiemamy.pl i zacznij stosować. Jeśli za tydzień to chyba nie ma co panikować z glukometrem. Glukometr możesz za friko skombinować z apteki albo przez internet, np contour rozdaje. Powtórkę bym sobie odpuściła, to duży kop cukrowy dla każdego a przy cukrzycy tym bardziej.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek zależy czy gin jest na nfz. Jeżeli tak to ja bym zaczekała, ale stosując już dietę. Jeżeli gina masz prywatnie to ja od razu szłam do rodzinnego z wynikiem po skierowanie do diabo.
    Bo w poradniach teraz niby muszą Cię przyjąć do tygodnia, a ja czekałam prawie 4 tygodnie i to był najszybszy termin.

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam właśnie na NFZ. No to poczekam. Chociaż może lepiej szybciej do diabetologa. Od początku coś mam w ciąży. Jak nie z sercem, to cisnienie, teraz cukrzyca ;) ale trudno. Dla malucha wszystko

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek jak masz czas i szybko rodzinna Cię przyjmie to czemu nie 😉
    Ja mam np 3 poradnie diabo w okolicy, a w jednej pierwszej termin wizyty miałam w terminie porodu 😒

    Nic się nie przejmuj, ja mam problemy z sercem, nerkami, w tej ciąży cukrzyca od początku, w 10tc krwotoki, oderwanie kosmówki, leżenie 2 miesiące, potem problemy z szyjką i znowu leżenie, a gdzie tu do końca 😅
    Mamy to twarde sztuki, dla zdrowego maleństwa zniesiemy wszystko 😊

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się podpisuje. Kiedyś miałam to wszystko co mi dolega wypisane w podpisie, ale stwierdziłam ze piernicze, nie dam się mojemu ciału i jego słabościom.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka odpisa mi "Dieta cukrzycowa! I będzie trzeba iść do diabetologa" no więc zaczynam sobie już szukać wszystkich przepisów i potrzebnych produktów które są dozwolone. Jeju... 3pelne miesiące przetrwac

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
‹‹ 2042 2043 2044 2045 2046 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ