X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika ja jedzenie tez sobie sama dobieram. Ale diabetolog kieruje mnie na rozne badania, daje recepty na paski do glukometru i na paski na ketony. I rzuca okiem na wyniki.. powinnas tez zrobic badanie na srednia cukru z 3 miesiecy. Przynajmniej ja robilam na samym poczatku..

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy mi dadzą receptę na coś?
    Duphaston regularnie bralam w pierwszej ciąży w drugiej nic
    W tej teraz w szpitalu...

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassie wrote:
    Pam kurcze jakbym czytala o sobie :-) my pojechalismy na Chorwacje, jak bylam w 7 tygodniu ciazy. Stanelismy na autostradzie w Austrii i w toalecie zobaczylam brazowe cos.. i tak zaczely sie nasze wakacje-jeden wielki stres. Powtorzylo sie to moze z 2 razy. W drodze powrotnej do domu znowu pojawilo sie to brazowe cos. Dostalam duphaston i biore go do tej pory :-/


    Ja krwawienia (poleciała dwa razy żywa krew w odstępie dwóch dni) miałam przed wyjazdem, a plamienie brązowe miałam cały prawie pobyt w Chorwacji. Luteine brałam od pierwszego krwawienia do tak tygodnia po zaprzestaniu plamienia ( czyli ok 4tygodnie) Jeden z lekarzy mi powiedział, że to może pomóc ale tak naprawdę nie ma na to żadnych badań. Więc przestałam brać bo mnie podraznialo. Czasem mam wrażenie, że przepisują ten progesteron jak cukierki.. żeby nie było, że nic nie dali :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 20:54

  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia mysle, ze jak teraz bierzesz w szpitalu to na pewno nie bedziesz mogla tego przerwac. Dadza Ci recepte :-) ja w pierwszej bralam luteine, bo na tym samym etapie co w tej ciazy tez mialam (podobno) jakas krew. Tyle, ze nie zdazylam jej nawet zobaczyc na wlasne oczy.. przy badaniu ginekologicznym lekarka cos zauwazyla i bardzo mnie wtedy nastraszyla.

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pam to bardzo podziwiam, ze zdecydowaliscie sie na wyjazd na Chorwacje :-) ja to mialam caly czas strach przed wizytami w toalecie. Balam sie, ze nagle cos sie zacznie a my nie u siebie i ze bedziemy musieli wracac. A tak bardzo chcialam zeby synek poplywal w morzu itd.. na szczescie dobrze sie to skonczylo :-)
    A z tym progesteronem to masz troche racji. Ale sama na wlasna reke boje sie ryzykowac ;-)

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno są wskazania żeby brać. Najważniejsze słuchać się swojego lekarza. Czy jednego czy drugiego (jak ma się dwóch, ja na początku miałam na NFZ i z pracy w lux med, teraz zostałam przy tym na nfz)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 21:01

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym progesteronem mam taka samą"wiedzę" jak Pam-że nie ma dowodów, ze coś daje...a ja lepiej się czuję jak w ciąży nic a nic nie zazywam...może tylko witaminki ale i te dopiero od drugiego trymestru
    A w tej ciąży zaliczyłam już nospe ktorej chyba w życiu nie zazylam :)
    Spytam się na obchodzie
    Mój gin dopiero 5 grudnia-chyba że zalecą co innego
    Mam jednego lekarza
    Do drugiego chodzę tylko na usg. Tylko
    Czyli plamienie może potrwać...nie wiem czy nazywać to plamieniem :) jakoś psychicznie muszę dotrwać do maja
    I ten wyjazd męża...
    Plus odbiór tych cholernych wynikow testu podwójnego...bo z nifty na nowo myślę...najgorzej być z tym wszystkim samej

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że jak ma się coś stać to się stanie niezależnie gdzie będę. A i w Chorwacji kobiety są w ciąży, więc w razie co wiedzą jak pomagać. Wzięliśmy karty Ekuz i tyle :)
    Druga lekarka mnie nastraszyła, żebym nie jechała, bo dziecko może być chore. I chyba przez nią tak się stresowałam co pewnie bardziej zaszkodziło niż sama podróż.
    Ale było minęło. Co ma być to będzie. Jedne piją i/lub ćpają, a dzieci rodzą się zdrowe. Drugie dmuchają na zimne i same choroby przychodzą. Oczywiście pewne czynniki można próbować ograniczyć, ale gdzieś zawsze musi być głos rozsądku :)

    Ps. Nie wierze, że dziewczyny co mają wyniki z krzywej w okolicach 86/140/120 ze jak wsuną dwa pączki i zapiją kakao to nie mają przekroczonego cukru :)

  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewnie jakbym się posłuchała 'zwykłego' ginekologa (teraz się trzymam ginekolog-diabetolog) to bym tylko ograniczyła trochę słodycze i żyła w słodkiej nieświadomości.. Może problem byłby wykryty później, ale kto wie czy tak by było i ile szkód mógłby narobić do tego czasu.

  • Anikatika Przyjaciółka
    Postów: 64 31

    Wysłany: 16 listopada 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Idz do rodzinnego. Pokaż wynik. Musisz dostać skierowanie do diabetologa. Laski nikt nie robi. Przecież cukrzyca ciążowa nie polega na szukaniu info w necie. Ja wręcz od swojego gin słyszę że mam netu w ciąży w ogóle nie czytać

    A paski do glukometru(bo rozumiem że skądś masz)dostajesz na receptę ze zniżką?

    Tak, dzisiaj przepisał mi ginekolog 100 pasków, ale bez problemu dostanę receptę w przychodni. Godzinę po kolacji mam 115, to chyba dobrze? Zobaczymy jutro na czczo, może dwa dni lżejszego jedzenia i nie żarcia wszystkiego będzie lepiej.

    p19uvfloa8g91wgi.png
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika - pamiętaj żeby jeść. Ja przez sytuację rodzinną dwa dni przeżyłam na dwóch kanapkach i jabłku dziennie. Rezultatem było 115 na czczo a potem przez tydzień nie mogłam zejść poniżej 94 :( mimo powrotu do diety.. dopiero po tygodniu się w miarę wyrównało :)

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 listopada 2017, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika wrote:
    Tak, dzisiaj przepisał mi ginekolog 100 pasków, ale bez problemu dostanę receptę w przychodni. Godzinę po kolacji mam 115, to chyba dobrze? Zobaczymy jutro na czczo, może dwa dni lżejszego jedzenia i nie żarcia wszystkiego będzie lepiej.

    Chyba nie padło jeszcze, ze czas mierzymy od rozpoczęcia posiłku :)

    Pam, po pączku może i tak, ale niestety, cukrzyk ma przekroczenie po kromce nie takiego chleba. Na początku robiłam testy ma mężu, zeżarł trzy razy tyle co ja, z białym piecYwem, sosami, zapił piwem i cukier lepszy niż mój.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie. Robiłam test obciążenia glukozą. Wyniki to .
    na czczo 83
    po 1 h 130
    po 2 h 122
    Moja doktorka uznała, że to trochę wysoko i kazała powtórzyć badanie. Wczoraj zrobiłam i wyniki wyglądają następująco
    na czczo 80
    po 1h 144
    po 2h 125
    Jestem lekko przerażona, bo groziła mi szpitalem. Napiszcie co myślicie o takich wynikach.
    Z góry dziękuję.

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dłukachna wrote:
    Witam. Mam pytanie. Robiłam test obciążenia glukozą. Wyniki to .
    na czczo 83
    po 1 h 130
    po 2 h 122
    Moja doktorka uznała, że to trochę wysoko i kazała powtórzyć badanie. Wczoraj zrobiłam i wyniki wyglądają następująco
    na czczo 80
    po 1h 144
    po 2h 125
    Jestem lekko przerażona, bo groziła mi szpitalem. Napiszcie co myślicie o takich wynikach.
    Z góry dziękuję.

    Lekarka jakas nienormalna :D idealne wyniki !!!!!



    Ja dzisiaj na czczo 98, ale stresuje sie wizyta, pewno z tego :p

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nienormalna że kazała powtarzać!!!!

    k878 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź.

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie na czczo 85 bez ketonów

    O 2 w nocy poszlam sikac...a tak wkladka czysta, papier po sikaniu brudny mocniej niż dotychczas. Poki nie byl czysty z kibla nie wyszlam...potem ze stresu palpitacji serca dostałam...usnelam po 4...wkładka czysta

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, a robili ci morfologię?
    U nas na grudniowych jedna dziewczyna tez mniej więcej wtedy zaliczyła duży krwotok to potem się bujala długo z anemia, ale płytki miała Ok.

    I bez stresu proszę!!!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robili morfologie, sód i potas, krzepliwosc. Jakie wyniki nie mowili. Podgladalam on-line(nie widzę ich ale nie prawidlowe pozycje są oznaczone kolorem). Na niebiesko oznaczone niezmiennie u mnie eozynofile oraz doszedl hematokryt. Niebieski=niski poziom. Reszta w normie...dwa usg. Jedno badanie ręczne...i leżę całe 48 h...no i znów niespodzianka w nocy? Ten brudny papier to nic w porownaniu do tego w domu, ale gdzieś to siedzi, skądś się bierze...
    Położna przekaże lekarzowi, ten znów powie:proszę pokazać wkładkę. Ale wkładka czysta więc nic nie pokazuję. W domu mam detektor, ale na ile mi to da spokoju? Jak zalalo mnie w nocy to zalaczylam i nie znalazlam serduszka :(

    I mamy news
    Dostalam ciemny chleb :) założę się że wynik bedzie gorszy niż po bialym!

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie poród :) pierwszy jak tu jestem. Tatuś w zielonym chodzi po korytarzu :)

    k878 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 1751 1752 1753 1754 1755 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ