X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Covid 3 trymestr
Odpowiedz

Covid 3 trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was chorowała na covid w 3 trymestrze ciąży? U mnie 31 tc, dziecko przyniosło covid z przedszkola. Od wczoraj ja mam dodatni test, gorączkuje, kaszle, czuję się słabo. Druga dawkę szczepionki przyjęłam 5 lipca i nie zdążyłam teraz przyjąć trzeciej dawki. Martwię się bardzo co będzie dalej.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie, ale biorąc pod uwagę prognozy co do ilości zachorować to zakładam że co najmniej co druga z nas to złapie i też się zastanawiam co wtedy. Byłaś u lekarza? Kontaktowałaś się z osobą prowadząca ciąże? Jak Ci się oddycha?

    Jestem natomiast prawie pewna że przeszłam pod koniec 1 trymwstru :/ choć testu nie miałam robionego.

  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. 3 dni czułam się słabo, z czego dwa dni miałam gorączkę. Do tego kaszel, katar i kompletna utrata węchu na 3 dni. No i zmęczenie. Oddychanie ok, póki co został niewielki kaszel, przytkane zatoki i tyle. Z lekarzem byłam w kontakcie, apap na gorączkę, do tego inhalacje z nebbudu i Clexane.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Amiew Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zachorowałam na covid w połowie grudnia (był to 25 tydzień ciąży). Zaczęło się od bólu gardła od strony zatok przynosowych, potem wodnisty katar przez 3 dni (taki wodnisty, wkurzający katar mam przy każdej infekcji). Drugiego i trzeciego dnia objawów miałam na wieczór temperaturę 37,5 i w nocy dość mocno się pociłam. Najbardziej dokuczał mi ból mięśni i stawów. Kaszlu nie miałam, ale czułam taką jakby lekką duszność (mam w domu pulsoksymetr, więc kilka razy dziennie sprawdzałam saturację). Oczywiście straciłam węch i smak, które zaczęły wracać po około 2 tygodniach. Podczas choroby kontaktowałam się z lekarzem, miałam zlecone inhalacje z soli fizjologicznej i paracetamol gdyby gorączka się zwiększyła. Jestem zaszczepiona dwoma dawkami- drugą miałam 16 czerwca 2021

    Kobobo lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ