BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Co przygotować na siłownię
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Annite
Przyjaciółka
Postów: 226
55

Wysłany: 8 września 2022, 11:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jak w temacie. Jestem po porodzie oraz chciałabym wybrać się na silownie. Ale nie wiem jak się przygotować, nie znam nikogo kto chodzi.
Co zabrać?


Mirelasiedla
Koleżanka
Postów: 52
2

Wysłany: 8 września 2022, 14:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Minimum rzeczy, które bierzesz ze sobą: dowód tożsamości (np dowód osobisty) , buty na zmianę, ręcznik (może być zwykły ręcznik jakiego używasz pod prysznicem), woda.
I teraz tak:
1. Przy wejściu meldujesz się w recepcji. Jeżeli masz wykupioną już kartę klubu, to okazujesz kartę i dowód tożsamości. Jeżeli nie, pytasz się o darmowe wejście, recepcja sobie to zaznacza i wpuszcza Cię przy okazaniu dowodu tożsamości.
2. Idziesz do szatni. To, czy przebierasz wszystkie elementy ubrania, czy też wolisz już przyjść ubrana w strój na siłownię - to już Twoja decyzja. Ważne, żeby zmienić buty, bo siłownie krzywo patrzą jak ćwiczysz w tych samych butach w których przyszłaś z zewnątrz. Zostawiasz kurtkę, torbę etc w szafce. Zabierasz ze sobą kluczyk do szafki, wodę i ręcznik.
3. Podchodzisz do maszyny, na której chcesz ćwiczyć. Dla początkujących polecam bieżnię albo orbitrek, one zwykle mają dość intuicyjnie mrygającą instrukcję "click here to start". Większość też ma przycisk "quick start", który polecam wcisnąć, to uruchomi od razu maszynę bez potrzeby ustawiania parametrów. Jeżeli w dowolnym momencie poczujesz, że nie wiesz, jak się używa maszyny, podejdź do obsługi (zwykle mają koszulki z logiem silowni i/lub napisem "trener"), chętnie pomogą, to jest ich praca.
4. Ćwiczysz!
5. Jeżeli korzystasz z maszyny, na której się siedzi/leży, połóż na siedzisku/oparciu swój ręcznik. (Nie dotyczy to rowerków, chodzi mi o bardziej "stacjonarne" maszyny do wyciskania muskułów) Warto jest zainwestować w ten od dr bacty https://drbacty.com/ Bo szybko schnie oraz jest antybakteryjny.
6. Za każdym razem jak skończysz ćwiczyć na danej maszynie, przemyj ją. Powinny być dostępne spreje z płynem dezynfekującym i ręczniki papierowe. Psikasz dezynfekatorem na ręcznik papierowy przejeżdżasz po elementach maszyny, które dotykałaś, gotowe. Nie musisz szorować jakoś specjalnie, przejedź z raz/dwa po każdym elemencie.
7. Po skończeniu ćwiczeń wracasz do szatni, przebierasz się z powrotem. Przy wyjściu z siłowni nie

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 września 2022, 09:55Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)