X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 25 lutego 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o ramionach słyszałam, ale sama nie dam rady. Mam już też coraz większy dylemat gdzie wprowadzać igłę. Powoli będę chyba przemieszczać sie na boczne strony, bo skóra coraz bardziej napięta, a dzidziuś kopie mnie tam gdzie łapię za fałd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 20:38

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 25 lutego 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, ja już robię całkiem w tzw. boczki. Tam nie sięga macica, skóra jest dobra do złapania i mniej boli. Jedyna wada, to to, że trzeba się trochę pogimnastykować. Ja się kładę na jednym boku, drugi mam w górze, trochę skręcam tułów i robię. Mniej siniaków wychodzi niż na brzuchu :) w ramiona jest ciężko samej, a w udo nie dałam rady :D jakaś jestem tam wrażliwa :D

    Magda33 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 lutego 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie caly czas w uda ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • agaguga Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania 4 opakowania clexane 0,4 opakowania zakupione kilka dni temu. Nie otwierane. Cena za opakowanie to 60 zł. Chętne osoby zapraszam na pRiv.

  • Aga188990 Ekspertka
    Postów: 199 79

    Wysłany: 14 marca 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy któraś z was bierze clexan przez trombofilie ?
    Od wczoraj strasznie bola mnie nogi od kolan w dół i boje się ze coś zaczęło się tam dziać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 08:44

    w4sq9n73qvls2f07.png

    ❤️Aniołek - 12tc
    ❤️Aniołek - 6tc
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 16 marca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam problem z załatwieniem recepty, moze ktoras ma , a juz nie potrzebuje neoparin, albo clexane ?? odkupie

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam do zrobienia badanie anty Xa.
    Muszę je zrobić 4 h po ostatnim zastrzyku.
    Biorę dwie dawki 0,4 o 8 i 20.
    W środę wieczorem kończę antybiotyk który biorę o 11 i 23.
    Badanie anty Xa trzeba robić na czczo a antybiotyk wiadomo o konkretnej godzinie.
    Robiąc zastrzyk o 8 to krew pobiorą o 12 dopiero.
    Można zrobić zastrzyk z mniejszym odstępem czasu ? Tzn o 20 i 6 ?

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierze któraś zastrzyki ze względu na zespół antyfosfolipidowy? Jak wam lekarze mówią, do kiedy macie brać?

    Mój lekarz prowadzący powiedział, że mam brać do końca, niestety się pochorował, a zastępcza ginekolog chciała mi już w 34 tc odstawić, ostatecznie w 36. Konsultacje z innym lekarzem, który ma sporo takich pacjentek - absolutnie nie odstawiać do porodu. Dobrze, że nie zaufałam kobiecie :/.

    Jeśli bierze się zastrzyki do porodu, jak jest z ryzykiem krwotoku w trakcie porodu? Nie miałam okazji porozmawiać z kompetentnym lekarzem na ten temat, a muszę uspokoić mamę.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy mam potwierdzony zespół antyfosfolipidowy,clexane biorę do dnia porodu,obecnie zaczelam w 38tc,lekarz mówił, że clexane do samego końca chroni przed odklejeniem lozyska co przy zespole może nastąpić. .a co z krwotokiem to nie pytałam, przy czym ja biore w zmniejszonej dawce 0,2,a nie 0,4 jak większość.

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę 0,4. Mam tylko podejrzenie, bo nie powtarzano u mnie badania na przeciwciała antykardiolipidowe, po poronieniu miałam je raz i IgM wyszedł bardzo wysoki. Mój ginekolog od razu stwierdził, że w następnej ciąży nie będziemy ryzykować i od testu biorę Acard, a od 6 tc Neoparin.

    O ryzyku odklejenia łożyska nie wiedziałam, sądziłam, że może po prostu zrobić się skrzep i zatkać naczynia w łożysku.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clexane nie ma rozrzedzac krwi tylko blokować wytwarzanie przeciwcial.u mnie przeciwciala antykardiolipinowe wyszly nisko pozytywne,zaś przeciwciala przeciwbetaglikoproteinie wysoko..po powtorce za 12 tyg trochę spadły. .
    Skrzepy w lozysku bardziej tworzą się przy trombofilii..Acard brałam tylko podczas starań, zaś od pozytywnego testu sam Clexane..jest wiele szkół na ten temat,ja po rozmowie z gin i hematologiem zdecydowałam na taki sposób leczenia.
    Masz na bieżąco badane przeplywy na usg?

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bieżąco nie, tylko podczas badań prenatalnych. Za każdym razem wszystko wychodziło bardzo dobrze. W ogóle moja gin. zastępcza chyba nie bardzo ogarnia takie przypadki.

    Wiem, że nie działa rozrzedzająco, ale przeciwzakrzepowo i owszem - aktywuje antytrombinę do szybszego hamowania jednego z czynników krzepnięcia. W końcu stosuje się też ten lek w leczeniu zakrzepic. Wiesz może, jak ma blokować wytwarzanie przeciwciał? Nic na ten temat nie znalazłam, to raczej kortykosteroidy mają takie działanie.

    Ogólnie piszą o możliwej niewydolności łożyska przy APS i ryzyku zakrzepicy. Kiedy mój ginekolog prowadzący wydobrzeje i wróci do pracy, to go wypytam.

    W ogóle czemu nie poszłam w mojej edukacji w kierunku ścisłym? Trzeba było wybrać biol.-chem. zamiast filologii. Niepotrzebnie mnie zniechęcano do weterynarii :/.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 14:11

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotczarownicy gin mi to tłumaczył,ale nie wiem czy dobrze zapamiętałam,clexane ma dac sygnał chyba do komórek nablonka żeby nie wytwarzać przeciwciał..to było zbyt fachowe tłumaczenie jak na moją humanistyczny umysł haha.Ja mam robione przepływy od 24 tc.Poza tym w związku z zespołem nie mam robionych innych badań.U mnie to już ostatnia prosta ale ciągle z tyłu głowy mam stres z powodu tego zespołu..

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie powtarzali cały czas, że jestem typowym humanistą, ale chemia mnie zawsze fascynowała ;).

    Ja nawet tych przepływów nie mam, tylko na prenatalnych w 20 bodajże i 32 tc. Tylko tętno osłuchiwane na każdej wizycie. Na kiedy masz termin? Nam zostało ok. półtora miesiąca, też końcówka, strach jakoś udało mi się zabić, ale chyba już nigdy nie będę umiała podejść do ciąży na luzie i całkowicie bezstresowo. Ale kopniaki uspokajają, nawet jeśli wbija się piętami w żebra ;).

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o czym mówisz,cała ciaza to strach,czy donosze,czasami mam nawet chwilę zalamki..termin mam na 24.04.,ale mam już rozwarcie na 4cm,więc pewnie nie dotrwam do tego czasu..w sumie chcialabym urodzic juz chocby dzisiaj..

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już praktycznie rodzisz O.O. Ja mam tp równo miesiąc później, zobaczymy, jak wyjdzie.
    Życzę lekkiego porodu i zdrowego potomstwa, i szybkiego dochodzenia do siebie.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję KotCzarownicy,Tobie i Malenstwu również wszystkiego dobrego.

  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Czy wypadły Wam włosy w trakcie/po odstawieniu Clexane?
    Ulotka i wiele relacji mówi o łysieniu nawet u 50% osób - u mnie po 5 miesiącach stosowania włosy lecą jak szalone, mam już zakola, a po bokach dosłownie widać mi skórę.. wiem, że po ciąży nastąpi kolejna fala, związana ze spadkiem hormonów.
    Słabo mi na myśl co zostanie mi wtedy na głowie.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 15 maja 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Przepraszam, że się wcinam w konwersację, ale liczę że jakaś dobra dusza pomoże mi dzisiaj.
    Mam mutacje MTHFR c677t hetero, VR2 hetero i PAI-1 homo - na tej podstawie pani immunolog stwierdziła lekką trombofilię (mimo że wyniki antytrombiny, białek, INR były w normach) i przepisała mi clexane 0.6 na czas ciąży. Teraz kazała zrobić badania, które mają powiedzieć, czy mam dobrą dawkę.
    Wyszło tak:
    Białko S 73% (ref. 60 – 130)
    Anty Xa 0.57 (ref. w profilaktyce 0.1–0.4; terapia (2 dawki/dzień) 0.5 -1.0; terapia (1 dawka/dzień) 0.8 -1.2).
    Wydaje mi się, że mam za dużą dawkę clexane, bo ta aktywność anty Xa ciut za wysoko tzn powyżej zakresu terapeutycznego… ale białko S jest bliżej dolnej granicy :/ Jak myślicie? Nawet nie wiem, w którym zakresie powinnam być - tym profilaktycznym czy terapeutycznym?
    Z góry dziękuję za pomoc. Wizyta u immunolog dopiero za 3 tygodnie i nie wiem czy organizować jakąś wcześniejszą na szybko.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 15 maja 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moro wrote:
    Witam,

    Czy wypadły Wam włosy w trakcie/po odstawieniu Clexane?
    Ulotka i wiele relacji mówi o łysieniu nawet u 50% osób - u mnie po 5 miesiącach stosowania włosy lecą jak szalone, mam już zakola, a po bokach dosłownie widać mi skórę.. wiem, że po ciąży nastąpi kolejna fala, związana ze spadkiem hormonów.
    Słabo mi na myśl co zostanie mi wtedy na głowie.
    Mi wypadały przepotwornie po poronieniu - podwójna reakcja na odstawienie heparyny + "normalne" wypadanie włosów po poronieniu/porodzie :( trwało to ze 3 tygodnie i NIC nie pomagało. Musiałam mocno ściąć włosy, żeby mi się nie robiły takie "koguciki", teraz mam mnóstwo baby hair i wszystko sterczy niemożebnie w każdą stronę, bo te krótkie włosy podnoszą dłuższe.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 37 38 39 40 41
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ