X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje clexan 40 i rosnace dimery?
Odpowiedz

clexan 40 i rosnace dimery?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u ginekologa, z dzieckiem wszystko ok ale zartwily mnie wyniki dmerów ktore wynosza 1250. Lekarz powiedzial ze w ciazy dimery rosna i aby sie nie przejmowac, ale ja biore clexan 40 o acard wiec wydaje mi sie ze rosnac nie powinny. Nie chcial mi zwiekszyc dawki clexanu na 60 bo powiedzial ze taka dawka w zupelnosci wystarczy a ja sie martwie czy aby na pewno, nie chcialbym dziecka stracic na tym etapie w ciazy. Jutro jade do lekarza na usg dopllera aby sie uspokoic a przy ukazji sprawdzic to udo ktore mnie kluje juz od miesiaca, a skora ciagnie jakby byla poparzona co utrudnia stanie lezenie jak i chodzene, wyczytalam na forach ze to moze byc objaw zakrzepicy. jeszcze bedzie czekac mnie usg ortopedyczne tej nogi. . dokladnie miesnia , bo na prawde nie wiem co z nia jest. czy jest ucis macicy czy powiekszony wezel chlonny czy moze jeszcze cos innego.

    A jak wy bralyscie ten clexan??? jedna dawke przez cala ciaze??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ddimery rosna w ciazy i jest to naturalne ale kontrolowac je trzeba gdy lekarz to zaleci zwlaszcza gdy bierzesz heparyne. Nie wiem kto i dlaczego zalecil Ci heparyne bo zwiekszenie dawki nie zawsze jest wskazane najlepiej skonsultowac to ze specjalista ktory Ci zalecil zastrzyki.
    Ja bralam heparyne w dawce 40 a od 3 trymestru w dawce 60 ale bralam taka dawke ze wzgledu na zespol antyfosfolipidowy trombofilie oraz epizod zakrzepicy a bralam tez Acard 75 (to biore caly czas i bez ciazy).
    Piszesz o bolu nogi moze to byc objaw uciskow w kregoslupie bo maluszek rosnie i uciska na coraz wiecej narzadow. Ja mam takue objawy czesto tylko ja mam przepukliny muedzykregowe ale tego nie da sie zdiagnozowac za bardzo w ciazy gdyz musieliby Ci zrobic rtg a najlepiej rezonans kregoslupa.
    Spokojnej dalszej ciazy zycze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 11:43

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuej za odpowiedz. Ja biore ze wzgledu na przeciwciala ana i przeciwciala lozyskowe, nie wykryto u mnie zakrzepicy ale zawsze mi nogi puchly przed ciaze i byly gorace a badania krwi zawsze pokazywaly ze krew jest zageszczona, no i dostalam, tez myslam ze wlasnie potem bede miec zmeione na 0,6, ale lekarz wczoraj powiedzial ze nie trzeba, profesor w Łodzi u ktorego bylam jak dawal mi leki powiedzial tylk oze ta dawka na cala ciaze i tyle. nie dopytywalam wtedy

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze rzeczywiscie za bardzo czytam te wszystkie fora i za bardzo biore do siebie to ze wiekszosc dziewczyn ma wiesze dawki niz ja w ciazy i ze robia te dimery wlasnie. Jutro ide na usg tej nogi dla swietego mojego spokoju i spokoj udziecka, bo wiadomo ze tez moje nerwy zmatwienia wplywaja na dzieck oa ja sie po prostu o nia bardzo boje i nie chce zeby cos sie jej stalo przez lekarzy. Jesli chodzi o ten ucisk to pewnie mala mnie uciska ale z tego co wiem od fizjoterapeutw u ktorych bylam prawdopodobnie u mnie cos jest w biodrze. ucisk idzie mi z biodra badz z pachwiny bo mam owiekszone pachwiny z tej strony, a noga nie tyle co boli co nie da jej sie dotknac bo skora jest jakby byla oblana wrzatkiem

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ