BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > cisnienie ...pomoze ktos?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Niezwykła
Przyjaciółka
41

Wysłany: 31 marca, 12:21
Cytuj | (1) | Zgłoś
Witam Przyleciałam tu do Was z Pytaniem bo zapewne wiecie lepiej . Jestesmy w trakcie starań lecz pojawilo się u Mnie ciśnienie jak i wysoki Puls Kardiolog przepisała mi Isoptin SR 120mg mówiąc iż jest on bezpieczny w ciąży jak i w trakcie starań - Prosze napiszcie czy któraś z Was brała przed ciąża i w ciąży ten " Isoptin SR " bo naczytałam sie tyle że mam ogromnego stracha :( nie wiem co myslec czy nie popełniła pomyłki dajac ten z SR ?

inessa lubi tę wiadomość

inessa
Autorytet
18304

Wysłany: 31 marca, 17:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. Ja bralam Isoptin a takze zamiennik Staveran bo czasem ciezko o ten pierwszy.Bralam i w ciazy i podczas staran i jest to lek bezpieczny wlasnie zalecany na czas ciazy. Poza ciaza biore Nedal ten lek jest niezalecany na czas staran i ciazy. Dziewczyny w ciazy na wysokie cisnienie maja zalecany Dopegyt ale tutaj chodzi tez o obnizenie pulsu a Isoptin to ma wlasnie uczynic.
Udanych szybkich staran zycze :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 31 marca, 18:11

Mama 8 aniołkow i kilka c.biochemicznych oraz Cudu na ziemi synka -IUGR ( ur.w 36 tc -20.06.2016r-wazyl 2040 g) starania od 2012 r. Mam 43/44 lata!
2 Cud-Córka urodzila sie 12.01.2018r.(39 tc i 6 dz. waga 2666 hipotrofia)

Niezwykła
Przyjaciółka
41

Wysłany: 31 marca, 22:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
inessa wrote:
Hej. Ja bralam Isoptin a takze zamiennik Staveran bo czasem ciezko o ten pierwszy.Bralam i w ciazy i podczas staran i jest to lek bezpieczny wlasnie zalecany na czas ciazy. Poza ciaza biore Nedal ten lek jest niezalecany na czas staran i ciazy. Dziewczyny w ciazy na wysokie cisnienie maja zalecany Dopegyt ale tutaj chodzi tez o obnizenie pulsu a Isoptin to ma wlasnie uczynic.
Udanych szybkich staran zycze :)

Bardzo dziekuje za informacje nie co mnie uspokoiłaś .. Własnie problem u mnie jest taki ze Prosilam o dopegyt ale KArdiolog mówiła ze on obnizy mi tylko cisnienie :( a ja mam problem z pulsem ktory siega czasem do 100... a powinnam miec max 60-70 przy czym mialam problemy z oddychaniem... z racji tej dala mi Isoptin SR wlasnie z tym dopiskiem SR ?tez mialas taki ?

Jeszcze raz mega CI dziekuje za odpis bo Ciezko tu znalez widze kogos kto bral ten lek... Mega mnie uspokoilas az mi cisnienie spadlo
Wiele dobrego :):*

inessa
Autorytet
18304

Wysłany: 1 kwietnia, 09:32
Cytuj | (2) | Zgłoś
Niezwykla ja mam arytmie serca ( tylko ja akurat przeszlam zap.miesnia sercowego i to jest pozostalosc po tej chorobie) i wysoki puls przekraczajacy czesto 100 Isoptin wlasnie ze wzgledu na to dostalam no i cisnienie. A gdy puls b.wysoki to mozna miec problemy z oddychaniem dlatego te leki trzeba brac regularnie nawet poza ciaza i staraniami.

Bierz leki regularnie i spokojnie wszystko bedzie dobrze :)

Niezwykła, lily 333 lubią tę wiadomość

Mama 8 aniołkow i kilka c.biochemicznych oraz Cudu na ziemi synka -IUGR ( ur.w 36 tc -20.06.2016r-wazyl 2040 g) starania od 2012 r. Mam 43/44 lata!
2 Cud-Córka urodzila sie 12.01.2018r.(39 tc i 6 dz. waga 2666 hipotrofia)

Niezwykła
Przyjaciółka
41

Wysłany: 1 kwietnia, 17:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
inessa wrote:
Niezwykla ja mam arytmie serca ( tylko ja akurat przeszlam zap.miesnia sercowego i to jest pozostalosc po tej chorobie) i wysoki puls przekraczajacy czesto 100 Isoptin wlasnie ze wzgledu na to dostalam no i cisnienie. A gdy puls b.wysoki to mozna miec problemy z oddychaniem dlatego te leki trzeba brac regularnie nawet poza ciaza i staraniami.

Bierz leki regularnie i spokojnie wszystko bedzie dobrze :)

ok dziekuje mam nadzieje ze tak bedzie

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)