X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciężarówki z wadą wzroku
Odpowiedz

ciężarówki z wadą wzroku

Oceń ten wątek:
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 10 lipca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ap ja rodziłam sn i byłam w soczewkach nikt nie kazał mi zdejmować ani mi nie przeszkadzały w niczym :D

    paula a jak nosisz te całodobowe to nie pieką Ciebie oczy albo nie masz takich jakby zamglonych po nocy..?? bo mi sie zdarzyło parę razy w zwykłych zasnąć to normalnie oczy czerwone suche soczewki suche i w dotatku ledwo wyjmowałam soczewki z oczu no i mgła zupełna... :P hehe więc się pytam czy przy tych nocnych tak może nie jest czy zdejmujesz je co jakiś czas.??

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 11 lipca 2014, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:40

    xpatiiix3 lubi tę wiadomość

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 24 lipca 2014, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:41

    xpatiiix3 lubi tę wiadomość

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 28 lipca 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) Mi ginekolog powiedział,a mam -3, -3,25,że powinnam iść na kosultacje do dobrego okulisty i sprawdzić siatkówkę. więc pewnie za jakis miesiąć, dwa się wybiorę.

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 21 września 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Ja mam wadę -7 i cyl -0,75, na drugim -7,25, soczewki noszę na oba oczka -6,5. Na najbliższej wizycie mam zamiar poruszyć temat porodu z moją ginekolog. Na pewno wybiorę się do okulisty na konsultacje, zwykle moje coroczne badanie polegało tylko na badaniu komputerowym i dobraniu szkieł/soczewek - bez zakraplania oczu. Czy badanie dna oka i badanie siatkówki polega też na zakraplaniu oczy, i po jakimś czasie na badania??? Czy na takie badanie mogę pojechać samochodem, czy przez jakiś czas nie widać za ostro?

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • Hello.katty Znajoma
    Postów: 25 14

    Wysłany: 2 października 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej darowalabym sobie samochód ;) aż dziwne że nie miałaś nigdy bad dna oka.
    Ja przy podobnej wodzie, miałam wizytę na początku ciąży i potem miałam się stawić ok 30tc na kontrolę. Miałam niewielkie zmiany na siatkówce ale bez dramatu. 2 niezależnych okulistow potwierdziło że nie jest to przeciwwskazania do SN. Obecnie po zmianach (chyba w 2012) wskazaniem do cięcia jest zaawansowana jaskra lub odwarstwienie siatkówki.

    a samo badanie? Kropelki, czekasz ok 15min i lekarz ogląda oczy. Nic strasznego ;)

  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 10 października 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam u okulisty, stwierdziła że już mam ponad -8. Siatkówka cała. Lekarka nie potrafiła mi jednoznacznie powiedzieć czy w czasie SN (duży wysiłek) nic się nie stanie z siatkówką. Kazała mi iść jeszcze do innego okulisty, zasięgnąć drugiej opinii.
    Hello.katty wrote:
    a samo badanie? Kropelki, czekasz ok 15min i lekarz ogląda oczy. Nic strasznego ;)
    Dla mnie to badanie do przyjemnych nie należało :( Jeszcze dziś w słoneczny dzień powrót był strasznie nieprzyjemy (nie wzięłam okularów przeciwsłonecznych)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2014, 21:50

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 17 października 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    czy któraś z Was ma podwyższone ciśnienie oka, ja mam 22-23, okulistka stwierdziła, że to nie szkodzi i rodzić sn mogę, ale jak zaczynam grzebać i czytać to juz sama nie wiem czy tak własnie jest, dodam jeszcze, że wadę krótkowzroczności mam małą bo tylko -0,5, tylko to ciśnienei...

    poradźcie proszę


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Kobietki z wadą wzroku nie bagateljzujcie swojej wady jesli macie krotkowzrocznosc powyżej - 7 dioptrii.
    Ostatnio ginekolodzy z wielką niechęcią podchodzą do wykonywania cc przy wadach wzroku, co dla mnie jest niezrozumiałe.
    Sama mam wadę wzroku - 10, 5 dioptrii i w związku z tym słabą siatkowkę.
    W pierwszej ciąży moja okulistka wydala mi druk ktory pokazalam przy porodzie i bez gadania przeprowadzono cc.
    Przy drugim porodzie ginekolog mimo mojego pisma od okulisty kłocil się ze mną , ze taka wada nie szkodzi zeby rodzic sn.Naciskał na skrocenie ostatnjej fazy porodu i proponowal kleszcze .Nie wyrazilam zgody i zrobiono mi cc.

    Po cizay bylam na kontroli u okulisty i opowiedzialam o tym iz nie chciano mi wykonac cc.
    Moj okulista po prostu złapal się za głowę i powiedzial ze nie ma mowy o poridzie sn z taką wadą bo on nie bierz odpowiedzialności za odklejenie się siatkowki.
    Dziewczyny idzcie do dobrego okulisty jesli macie problem z oczami, to samo tyczy się wysokiego ciśnienia srodgalkowego.

  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 26 października 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik38 wrote:
    Kobietki z wadą wzroku nie bagateljzujcie swojej wady jesli macie krotkowzrocznosc powyżej - 7 dioptrii.
    Ostatnio ginekolodzy z wielką niechęcią podchodzą do wykonywania cc przy wadach wzroku, co dla mnie jest niezrozumiałe.
    Sama mam wadę wzroku - 10, 5 dioptrii i w związku z tym słabą siatkowkę.
    W pierwszej ciąży moja okulistka wydala mi druk ktory pokazalam przy porodzie i bez gadania przeprowadzono cc.
    Przy drugim porodzie ginekolog mimo mojego pisma od okulisty kłocil się ze mną , ze taka wada nie szkodzi zeby rodzic sn.Naciskał na skrocenie ostatnjej fazy porodu i proponowal kleszcze .Nie wyrazilam zgody i zrobiono mi cc.

    Po cizay bylam na kontroli u okulisty i opowiedzialam o tym iz nie chciano mi wykonac cc.
    Moj okulista po prostu złapal się za głowę i powiedzial ze nie ma mowy o poridzie sn z taką wadą bo on nie bierz odpowiedzialności za odklejenie się siatkowki.
    Dziewczyny idzcie do dobrego okulisty jesli macie problem z oczami, to samo tyczy się wysokiego ciśnienia srodgalkowego.
    ja mam wade genetyczna oczu i problem z siatkowka. z tego powodu mam grupe inwalidzka, cale swoje zycie slyszalam ze mam unikac wszelkiego rodzaju wysilku, nie moglam cwiczyc na w-fie i nie wolno mi bylo rodzic silami natury.
    nagle juz na porodowce uslyszalam ze wytyczne sie zmienily i juz moja choroba nie jet przeciwskazaniem do naturalnego porodu i mimo ze mialam zaswiadczenie od okulisty ze mam miec cc to zostalam olana przez lekarza prowadzacego porod.
    starala sie mi wmowic ze sie boje porodu i bolu a ja jej tlumaczylam ze boje sie tego ze nie zobacze swojego dziecka. oswiadczyla ze okulisci podpisza wszystko co podsuna pacjenci i w dupie miala wszelkie dokumenty z klinik i szpitali okulistycznych. stwierdzila ze skroci II faze i albo bedzie próznociąg albo kleszcze.
    tak bardzo sie balam ze zamiast skupic sie na porodzie to ja sie balam mocniej przec zeby nie uszkodzic mocniej oczu.
    efekt lekarka musial mi wchodzic na brzuch i wypychac dziecko co skonczylo sie tym ze mala urodzila sie podduszona i wyladowala w inkubatorze.
    moj pierwszy porod to koszmar

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelio rozumiem co czujesz ponieważ przy drugim porodzie zamiast byc spokojna musialam zrobic wielką awanturę na porodowce.
    Dobrze , ze jeszcze moj mąż wkroczył i przywozil stertę moich dokumentów okulistycznych.
    Zagrozil ze poda lekarza do prokuratora jesli zlekcewazy zalecenia od okulisty i nie wykona cc.
    Chyba te groźby podzialaly.Niestety wychodzi na to że musimy walczyć o swoje nawet w szpitalu.
    Oczywiście pan doktor nie przystąpil od razu do cięcia, od odpłynięcia wód płodowych czekałam na cesarkę (skurcze co 3 minuty) aż 7 godzin.Moja córcia zeszła tak mocno do kanału rodnego , ze dwóch ginekologow nie mogło jej wyciągnąć.Naciskali mi na brzuch tak mocno ,że miałam stłuczone żebra i przez dwa tygodnie nie mogłam normalnie oddychać.
    To jest nasza służba zdrowia ,do tej pory nie mam dobrego zdania o opiece połozniczo ginekologicznej w moim mieście.

    amelia04072006 lubi tę wiadomość

  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam pytanie co do ciśnienia w oku, jeszcze przed ciążą gdy byłam u okulisty miałam ciśnienie na granicy najwyższej normy i chciałabym zapytać czy któraś z Was też miała podobny kłopot no i jak z porodem. Wadę mam minimalną bo tylko - 1 ,ale to ciśnienie wysokie ;/ Do okulisty jestem już umówiona, nie ukrywam,że nie chciałabym mieć CC.

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pomimo,że wade mam niedużą -3.-3,25 to byłam u okulisty, który badał mi dno oka i mam niestety zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce i dostałam zaswiadzcenie o skróceniu II fazy porodu cięciem cesarskim. Nikt tego nie kwestionował, miałam cc, które bardzo miło wspominam.

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    A czy któraś z Was miała laserowane zmiany siatkówki po porodzie? Jak zajmowałyście sie dzieckiem po zabiegu? Czy nosiłyście dziecko? Ja mam zabieg za klika dni a dzidzia ma 2 miesiące..przed porodem nikt zmian nie zauważył w siatkówce..dopiero po porodzie..zastanawiam sie czy będę mogla normalnie zajmować sie dzieckiem za miesiąc, dwa i dluzej. Wiem ze pierwsze dwa tyg są ograniczenia, ale co dalej?

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm, wszystkie wypowiadajające się tutaj mają tzw "minusy", ja mam wadę +7,5 D, mialam wrzód na rogówce leczony 1,5 roku i mam bliznę na oku po korekcie laserowej...czy taki stan tez wymaga konsultacji z okulistą?

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Kalista Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Oleńka, przeslalabys mi prosze na maila namiar na okuliste ktore wypisal Ci skierowanie do CC? kalista at poczta.onet.pl

    dzieki!

    Oleńka wrote:
    Ja mam troszke większą wadę od Ciebie bo - 5,5 OP OL oraz astygmatyzm. Dwóch ginekologów mówiło że rodzić można a nawet trzeba naturalnie ;) Wskazania do CC to jednooczność lub -20 :/. Ale ja nie dałam za wygraną i został mi polecony dobry okulista,który od razu wypisał mi wskazania do CC. Powiedział,że absolutnie nie powinnam rodzić SN bo wzrok może polecieć nawet do -10 :/ ! (Pierwszy okulista nie wypisał mi tego więc to musi być dobry okulista...)

    Co do soczewek to tak nie wolno nosić w czasie ciąży i należy zdjąć do porodu!

    Sama chciałam zakupić soczewki byłam w 7 mc to mnie baba ochrzaniła jeszcze że przychodzę z brzuchem po soczewki :/

    Moja rada to poszukaj okulisty na necie popytaj znajomych który wypiszę Ci takie zaświadczenie. Każdy poród SN jest inny może trwać 10 min a czasem 19 h więc nie ma co tego wzroku narażać niepotrzebnie!!!

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ