X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciężarówki z wadą wzroku
Odpowiedz

ciężarówki z wadą wzroku

Oceń ten wątek:
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 12 grudnia 2012, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny- tak mnie dziś zastanowiło, jak to jest z tymi wadami wzroku i porodem? Jaka wada jest wskazaniem do CC?
    Jak miałam zakładaną kartę ciąży to zapomniałam powiedzieć, że mam wadę wzorku - bo noszę szkła kontaktowe i najzwyczajniej w świecie sama czasami o tym fakcie zapominam. Ale od kilku dni moje oczy są nadwrażliwe, szkła je męczą i wróciłam do okularów. Jestem krótkowidzem ostatnio - 3 lata temu wadę miałam ocenioną na -1,75, teraz szykuję się do pójścia do okulisty, ale czuję że wada się pogłębiła.


  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 12 grudnia 2012, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek ja sie na tym nie znam. Mam jedna kolezanke, ktora dostala nakaz cc ze wzgledu na wade wzroku ale ona miala baaaaardzo mocna wade, na jedno ko, drugie oko troche mniej. Pamietam jak mowila ze jedno jej oko przejelo funkcje drugiego. Nosila naprawde bardzo mocne okulary.
    Najlepiej pogadaj z lekarzem, bedziesz pewna.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 12 grudnia 2012, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek wady wzroku, które uprawniają cię do cc do krótkowzroczność, ze względu na to, że przy tej wadzie istnieje duże ryzyko przy wysiłku partym, że odklei ci się siatkówka, ale nie wiem jak dużą trzeba mieć tą krótkowzroczność, druga wada wzroku, która też się kwalfikuje to jaskra bo duże ciśnienie w oku się robi przy dużym wysiłku, tyle wiem;) Dopytaj dokładnie lekarza jak to jest.

    relg3e5eu7qme10h.png
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 13 grudnia 2012, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam + i astygmatyzm i mogę rodzić naturalnie.

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 13 grudnia 2012, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam + i astygmatyzm i pod tym względem nie mam wskazań do cc. Lekarz mi tłumaczył, że przy + oko jest mocne i nie ma ryzyka odklejenia siatkówki, przy - oczy są słabe i istnieje takie ryzyko.

    relg3e5eu7qme10h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2012, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochane miałam w mojej drugiej ciąży bardzo małą wadę wzroku , ale chcieć nie chcieć musiałam te okulary nosić trudno było mi , się było przyzwyczaić do dodatkowych dwóch oczów , ale jakoś tam się w końcu przyzwyczaiłam , potem jak już nadszedł czas porodu , to sobie zapisałam jaką wadę mam i jaki ubytek aby w szpitalu wiedzieli , a maiłam na prawdę małą wadę wzroku , już nie pamiętam jaką .. jak później okazało się że jestem w trzeciej ciąży , to poszłam ponownie do danej Pani okulistki , i mi dana wada wzroku się sporo zmniejszyła więc już nawet sama Pani okulistka powiedziała że nie muszę ich nosić

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 grudnia 2012, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka05- czy za każdym razem rodziłaś naturalnie?


  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 14 grudnia 2012, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja przy wadzie minus 8 mialam cc stwierdzono duze prawdopodobienstwo odklejenia siatkowki i utraty wzroku

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 15 grudnia 2012, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy miałam cc przy -7. Teraz mam -8 (coraz mniej mi leci wada bo kiedys to była dioptria na rok) i tez na pewno będzie cc. Moja mama miała -6 czyli niby wada nie była mocno duza (tak jak u mnie) ale po trzech porodach naturalnych doszła do -15... 4ty poród juz miała cc.

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2012, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek tak kochana mam trzy naturalne porody za sobą

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 17 grudnia 2012, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella też mi bardzo szybko leciała wada wzroku. I tak do pierwszej ciązy się zatrzymala.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 15 lutego 2013, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet mi do glowy nie przyszlo, ze wada wzroku kwalifikuje do cc. Rany! Ja mam -4 i rowniez nosze szkla kontaktowe. Moja mam ma -2 i miala 3 naturalne porody. Myslicie ze -4 kwalifikuje sie do cesarki?

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2013, 17:28

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 15 lutego 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie wypowiem ja mam plusy i astygmatyzm. Ale nie ma przeciwwskazań do pn.

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 15 lutego 2013, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga wrote:
    Nawet mi do glowy nie przyszlo, ze wada wzroku kwalifikuje do cc. Rany! Ja mam -4 i rowniez nosze szkla kontaktowe. Moja mam ma -2 i miala 3 naturalne porody. Myslicie ze -4 kwalifikuje sie do cesarki?

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Porozmawiaj z lekarzem. Znajoma miala -3,5 i po np w ciagu 4 miesiecy miala -7 na jedno oko.

    Aga lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 15 lutego 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Anette, popytam lekarza. Gdyby nie to forum to nawet nie przyszloby mi do glowy ze to ma jakis wplyw na naturalny porod. Czlowiek ciagle sie uczy ;-)

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2013, 17:28

    Anette lubi tę wiadomość

  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 15 lutego 2013, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny, wada wzroku jako sama w sobie nie jest powodem do cc. Wskazaniem sa problemy z siatkówką, ewentualnie wada ponad 10 dp.
    Ja miałam wskazanie do planowego cc ze względu na zwyrodnienie siatkówki w jednym oku. wczesniej o tym nawet nie miałam pojęcia, ale w ciąży poszłam do okulistki, zrobiła mi badanie dna oka i od razu wypisała na recepcie wskazanie do cc. Moja wada to - 4,5
    Teraz znowu jestem w ciąży i raczej tez cc, z czego się niezmiernie cieszę:)

    551e3595d71df48eca5b399e4ce1a6c6.png

    pika lubi tę wiadomość

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nawet przy nie wielkiej wadzie jest dobrze zrobić badania. Tak jak Anka napisała ważne jest w jakim stanie jest siatkówka. Ja mam od kilku lat wadę -9 i zwyrodnienie siatkówki. Myślę, że też bez problemu dostanę zgodę na cc.
    Poprzednia ciąża została zakończona cc i cieszę się, bo dzięki temu nie straciłam wzroku czy nie pogorszyła się wada.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potwierdzam to co dziewczyny napisaly wczesniej. u mnie ok -7 w obu oczach plus zwyrodnienia i scienczenie siatkowki- okulistka na dzien dobry wypisala zalecenie rozwiazania ciazy cieciem cesarskim. szczerze mowiac to wole tak niz mialabym przy porodzie stracic wzrok i nigdy nie zobaczyc naszego Malenstwa...
    pozdrowionka dla wszystkich ciezarowek-okularniczek :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 21 lutego 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wadę ok. -6 i podczas pierwszego porodu miałam zastosowany próżnociąg (tzw. vacuum) - nie musiałam mieć CC.

    A co do obecnej ciąży - muszę dopiero wybrać się do okulisty na wszystkie niezbędne badania. Zobaczymy, co orzeknie.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 21 lutego 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie okulistka stanowczo odradzała sn, ale ja generalnie od zawsze powinnam unikać dzwigania, intensywnych cwiczen itp. W samej ciązy wada mi wzrosła o ok. 1,5 dp i dopiero po ok 4 miesiącach od narodzin synka troche sie cofnęła.

    rownież pozdrawiam wszystkie okularnice :)



1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ