X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża z pessarem
Odpowiedz

Ciąża z pessarem

Oceń ten wątek:
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała chowa się wspaniale, wszyscy wokół są nią zachwyceni, bo naprawdę jest bezproblemowym dzieckiem. Dziadkowie chętnie z nią zostają, jak potrzebujemy wyjść. Zdrowotnie, pomimo kilogramów leków, na jakich była ciąża (luteina, duphaston, końskie dawki magnezu, nospa, leki na nadciśnienie) na szczęście wszystko z nią w porządku, rozwija się prawidłowo :)

    Życzę Wam, aby Wasze historie skończyły się jak moja.

    A, i mnie los wynagrodził za ciężką ciążę - rodziłam 2h15 min. Pierwszy poród :)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko co piszesz brzmi jak moje aktualne marzenia: zdrowe dziecko, urodzone o czasie, bezproblemowe i grzeczne, krotki porod :D musi byc jakas sprawiedliwosc-nieideana ciaza, ale za to jakie zakonczenie :)

    A jak bardzo prowadzilas oszczedzajacy tryb zycia? Ja głównie leżę, wizyta u lekarza, albo w labolatorium to juz swieto. Ale po domu sie krece. Zanim sie dowiedzialam ze pessar z jednej strony sie przesunal po szyjce nawet bylam raz w sklepie i wrocilam zadowolona jak z wakacji :D

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam pessar od 21tc w dodatku od razu było rozwarcie na palec. W szpitalu dwa razy na podtrzymaniu leżałam i mogłam już w 28tc urodzić bo było bardzo źle, skurcze dochodziły do 90 nawet. Tyle co ja się nospy i magnezu nałykałam i nabrałam luteiny to głowa mała. Córcia urodziła się donoszona w 37+2 :) wszystko z nią ok. Głównie leżałam ale kręciłam się po domu wiadomo. W 36tc to już nawet na zakupy pojechałam jakieś ale już było bezpiecznie w miarę.
    Teraz pessar mam od 31tc więc całe 10 tygodni później. Nie mam jak się oszczędzać bo córka ma dopiero rok i 4mce więc jest co robić. Na szczęście ciąża już donoszona więc można spokojnie rodzić :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 19 lutego 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to też niezłe "przygody" miałaś. A jak poród po tych przeżyciach?
    Zaskakujące, że każda ciąża inna u Ciebie, lekarze mi mówili że problem z szyjka wystąpi w drugiej ciąży i to wcześniej niż w pierwszej, a u Ciebie całkiem odwrotnie i to pomimo braku możliwości leżenia :) jak to jednak organizm jest nieprzewidywalny...
    PS Córeczka na avatarku śliczna i jaka radosna, aż humor polepsza :D

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 marca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny, jestem nowa na forum. Z pessarem od tygodnia, aktualnie 29 tc. Dzisiaj byłam na wizycie i szyjka mimo pessara skrocila się jeszcze. Lekarz kazał bezwzględnie leżeć. Czy któraś z Was miała podobnie? Nieco ciężko jest leżeć cały dzień tym bardziej że e domu pełen energii 2.5 latek.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Moniq. Ja mam pessar i też zalecenia jak największego odpoczywania. Ale nie leżę 24/24, gdyby był taki obowiązek to byłabyś w szpitalu :) jest tu wątek "leżące mamy", jesteśmy na różnych etapach, ale łączy nas pozycja horyzontalna :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, dziękuję za odpowiedź. Ja już wariuje, nie wiem czy to moja psychika tak działa ale czuje rozpierajacy ból w kroczu. Dobrze by było wytrzymać jeszcze 6 tygodbi. Ale leżenie jest dla mnie strasznie męczące.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniq no niestety, leżenie nie jest latwe. Psychicznie u mnie też jest raz lepiej raz gorzej. 6 tygodni jakoś minie. Musi minąć. Ja taki tryb życia prowadzę od 16 tygodni i też jakoś minęły. Masz już wyprawkę?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam, ale czego nie robi się dla zdrowia maleństwa. Już mam większość rzeczy, troche po Starszym synku (teraz też ma być synek) kosmetyki do pielegnacji zamówiłam w Gemini w tym tygodniu więc przyjda w przyszłym.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nas nie pytał o zdanie czy tak chcemy czy nie :) początek tego leżingu jest najgorszy, ale na prawdę idzie przywyknąć. Odrobimy sobie wszystkie aktywności po porodzie :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wiem po pierwszym synku że aktywności jest aż zanadto. Mam nadzieję że drugi będzie spokojniejszy. Przy tym jeszcze się nie zdarzyło żeby noc była przespana

    Moniq
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ