X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża z pessarem
Odpowiedz

Ciąża z pessarem

Oceń ten wątek:
  • Lattelatte1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamusie :) mam nadzieje, ze ktoś tu jeszcze jest :)
    Jestem w 21 tygodniu ciąży, podczas badania połówkowego lekarzy zauważył ze szyja sie skrac 2,5, przy nacisku 2.0
    Kilka dni pozniej założył mi pessar, luteina, globulki dopochwowe.
    Jak to jest u Was ? Jak sie czujecie ? Leżycie, odpoczywacie ?

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przygoda z pessarem trwała 2 tygodnie. W 29tc szyjka 24mm trafilam do szpitala pobtygodniu czasu juz 15mm zalozyli mi go w 31tc i wypisali do domu. W domu caly czas tylko lezalam a w 33t4d odeszly mi wody i tego samego dnia mialam cesarke. A myslalam ze chociaz z mieskac wytrzymam.

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Lattelatte1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dopiero 21 tydzien :( mam nadzieje, ze pessar zadziała i doczekam do bezpiecznego dla malucha czasu :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    Moja przygoda z pessarem trwała 2 tygodnie. W 29tc szyjka 24mm trafilam do szpitala pobtygodniu czasu juz 15mm zalozyli mi go w 31tc i wypisali do domu. W domu caly czas tylko lezalam a w 33t4d odeszly mi wody i tego samego dnia mialam cesarke. A myslalam ze chociaz z mieskac wytrzymam.

    A powiedz jakie było wskazanie do cesarki? Córeczka nie obróciła się główkowo?

  • Mysiak92 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któras z Was miala/ma takie jakby drgania przy pessarze?? Mam wrażenie ze mi zaraz nogami pomacha

  • Lattelatte1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie dziwne uczucie. Cieżko określić co to jest. Nie uwiera ani nie boli. Mam wrażenie ze szyjka chce sis rozwierac a pessar blokuje.

  • Mysiak92 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lattelatte1 nie mam pojecia tez jak to opisac.. Boje sie tego kurde.. :/ nie wiem co normalne a co nie

  • Lattelatte1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bede jutro u lekarza i zapytam go o to dziane uczucie ;) Bardziej martwi mnie twardnienie brzucha, najczesniej wieczorem i nocą :(

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnienie brzucha czyli jakby nie było skurcze często są powodowane pessarem właśnie. U mnie po zdjęciu się uspokoiło dopiero... Ale było już skończone 35 tygodni. Wcześniej przez cały czas brałam końskie dawki nospy i luteiny a w międzyczasie byłam w szpitalu i dożylnie dostawałam magnez jeszcze

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pessar miałam od 21tc do 36

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałyście jakieś symptomy skracania się szyjki? Mnie od kilku dni kłuje i pobolewa jakby wewnątrz pochwy, małe rozpycha się niesamowicie, a ostatnio na badaniu szyjka była długa ale miękka. I martwię się czy tam wszystko ok. Miałyście podobnie?

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam skurcze i gin mówiła że właśnie podczas skurczy szyjka szaleje i może się skrócić albo rozwierać. Poza tym miałam też skurcze z kręgosłupa oprócz zwykłego napinania brzucha. Kłucie w pochwie się zdarzało i ból ale raczej to normalne bo teraz jestem w drugiej ciąży i też mam ale z szyjką wszystko w porządku :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dołączam do mam z pessarem. Założony w czwartek na szyjke 18mm z wewnetrznym rozwarciem. Dodatkowo luteine i no spa, no i oczywiście odpoczywanie. Przeczytałam cały wątek i mam nadzieję na pozytywne zakończenie i u mnie, a jak Na razie odliczam kolejne dni i tygodnie...

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    A powiedz jakie było wskazanie do cesarki? Córeczka nie obróciła się główkowo?
    Tak. Byla ulozona posladkowo. Inaczej bym rodzila sn

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 1 lutego 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie.
    Czy mając pessar czułyście go w różnych miejscach aplikując luteinę? Ja mam wrażenie ze raz już na poł palca go czuję, a raz wyżej.
    A drugie, mam zapisany macmirror co 3 dni. I raz wypływa on 3 dni i widac go na wkladce, a raz juz kolejnego dnia po aplikacji jest czysto. Też tak macie?

    Edit: cofnęłam się kilka stron i doczytałam, że dziewczyny też tak miały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 08:02

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam pytanie o pessar. Mam go już 3 tyg i o ile na poczatku było tylko trochę więcej śluzu, to ostatnio mnie zalewa. Ale nie zalewa regularnie, tylko po oproznieniu pecherza. Jak konczę siusiu to jest takie chlup i troche leci. Czy tak też miałyście? Czy moze pessar trochę zmienia pozycję jak jest wypełniony pęcherz, a pozniej wraca do naturalnego położenia i dlatego wypływa sluz? W czwartek byłam na kontroli i krazek siedzial dobrze. Staram sie nie shizowac, ale wole wiedziec :P
    Z gory dzieki za odpowiedz :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam pytanie o pessar. Mam go już 3 tyg i o ile na poczatku było tylko trochę więcej śluzu, to ostatnio mnie zalewa. Ale nie zalewa regularnie, tylko po oproznieniu pecherza. Jak konczę siusiu to jest takie chlup i troche leci. Czy tak też miałyście? Czy moze pessar trochę zmienia pozycję jak jest wypełniony pęcherz, a pozniej wraca do naturalnego położenia i dlatego wypływa sluz? W czwartek byłam na kontroli i krazek siedzial dobrze. Staram sie nie shizowac, ale wole wiedziec :P
    Z gory dzieki za odpowiedz :)
    Pessar na pewno siedzi dobrze. Uwierz że gdyby wypadł to byś go zwyczajne urodziła ;) tak mi mówiła moja gin. Co do śluzu to jest tego mega kosmiczna ilość. Ja jadę na wkładkach jak w okresie po prostu... Już mam dość i odliczam do zdjęcia a to już w czwartek jupi :) a no i pessar zmienia czasem położenie bo szyjka to robi, zależy czy dużo leżałaś czy więcej chodziłaś itd.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 lutego 2018, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) zazdroszczę że już w czwartek Ci zdejmuja krążek, na pewno też nie możesz się doczekac. Widzę po suwaczku, że u Ciebie już ostatnia prosta :)
    Ja dzisiaj byłam na wizycie i lekarka powiedziała że trochę się zsunal z jednej strony ale jest na szyjce i jeszcze go dopchnela. Tak mi się wydawało że te wyplywy są spowodowane zmianami położenia pessara, ale jestem jeszcze początkująca :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ku pocieszeniu, ja miałam pessar od 20tc do 38tc (skończone tygodnie). Pomimo tego, że od początku trzymał się ledwo co i wróżono mi poronienie, potem przedwczesny poród, wytrwale leżałam i w 38t2d urodziła się Helena :) Trzymam za Was kciuki bo doskonale wiem, co przeżywacie! A, i ogromna ilość wydzieliny przy pessarze, niestety ale kłopotliwy standard.

    Wowka, Sylwia91 lubią tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 lutego 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha, dzięki że napisałaś :) właśnie takie historie są potrzebne, że pomimo trudności z pessarem da się wytrwać do terminu. Nawet mimo tego że trzymał się ledwo ledwo, udało się :) mam nadzieję za jakiś czas zamieścić tu taki wpis :P jak się Mała chowa?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ